2020 m. gegužės 27 d. trečiadienis - 6:55
   

Pasaulinis judėjimas už realią demokratiją

«
Autorius: Bendramintis už teisinę valsty - Viso pranešimų: 1 - Tema sukurta: 2011-10-14 15:58:50
2011-10-14 16:03REVOLIUCIJA BUS SPALIO 15-Ą
Artėja diena, apie kurią buvo žinoma jau pavasarį, – spalio 15 d. Planuojama, kad tą dieną viso pasaulio žmonės – Europoje, Amerikoje, Afrikoje, Australijoje ir Azijoje išeis į gatves bei aikštes reikalauti tikros demokratijos, ir ginti savo teisių į orų gyvenimą.
Kiekvieną mėnesį pasaulinis judėjimas už realią demokratiją plečiasi, vis daugiau žmonių jungiasi prie jo. Pradžia buvo Ispanijoje. Gegužės mėnesį Madride į Puerta del Sol aikštę išėjo kelios dešimtys žmonių. Jie rinkosi kiekvieną dieną ir skleidė informaciją, aiškindami esamos politinės ir ekonominės sistemos trūkumus, ir kvietė žmones prie jų jungtis, kartu keisti sistemą, kuri nebeatitinka šių dienų reikalavimų ir tapo pažangos stabdžiu. Žmonių kasdien vis daugėjo ir tai neramino valdžią, ir ji nusprendė, kad reikia išvaikyti šiuos taikius susirinkimus.
Po taikių žmonių susirinkimų išvaikymo, Ispanija pakilo, į gatves išėjo ne keli tūkstančiai, bet dešimtys tūkstančių. Ispanų judėjimo idėjos sklido į kitas valstybes. Ispanai parašė kreipimąsi į visas pasaulio tautas, kviesdami rengti solidarumo su Ispanija akcijas.
Šiandien Ispanija jau nebe viena, jos organizacinę patirtį perėmė JAV. Daugėja ir kitose valstybėse žmonių, kurie jungiasi į judėjimą už realią demokratiją. Numatoma, kad spalio 15 d. akcijos vyks ne mažiau kaip 200 pasaulio miestų.
„Valdančiosios pasaulio jėgos tarnauja mažumos interesams ir ignoruoja daugumos gyventojų interesus, darydamos žalą žmonėms ir aplinkai, - sakoma organizatorių kvietime, kuris išverstas į 17 kalbų. – Junkimės ir pasakykime politikams, ir juos valdantiems oligarchams: žmonės patys spręs savo ateitį, ir žmonės yra ne prekė politikų ir bankų rankose!“
99% pasaulio gyventojų prieš 1% oligarchų ir finansininkų, kurie užgrobė pasaulį ir išnaudoja žmones, valdžią. Atėjo laikas prieš juos vienytis.
Spalio 15-ą mes susitiksime gatvėse, kad pradėtume visuotinius pokyčius, kurių trokštame. Mes taikiai rinksimės, kalbėsimės ir organizuosim, kol tai įvykdysim.
Mums laikas vienytis. Jiems laikas klausytis.
Lietuvos žmonės, atsistokite Spalio 15 d. 15:00 Vilniuje, Kudirkos aikštėje!
Reikia kvieti visus, tai solidarumas su padoriais žmonėmis išdrįsusiais prabilti apie esmines pasaulinės krizės priežastis. Pasiuskime šią žinią visiems savo draugams iš jų reakcijos suprasime ar Lietuva subrendusi permainoms ar dar ne. Jei tauta nėra vieninga, ji pasmerkta žlugti.
Per 20 m. praradome milijoną tautiečių, dar per dvidešimt – mūsų nebeliks. O kaip gražiai viskas prasidėjo: buvome vieningi, buvome dvasingi, buvome pasiryžę už laisvę paaukoti viską. Maskva leido, o mes pasinaudodami situacija, kad savarankiškai gyvensime tikrai geriau, nei gyvenome, buvome vieningi ne tik dainose, ar širdyse, bet ir veiksmuose. Čia buvo visa Lietuva, Latvija, Estija, čia buvo visi dori žmonės pasiryžę gyventi laisvai.
Visas turtas, paveldėtas iš tarybų Lietuvos, priklausė visai Lietuvos tautai, niekas neturėjo teisės jį kam nors parduoti, atiduoti ar kitaip jį sunaikinti, tam buvo būtinas visos tautos sprendimas, tokio sprendimo nebuvo, taip buvo pradėtas Lietuvos žmonių turto nusavinimas, nusikalstamas naikinimas, jo masinis vogimas. Buvo sunaikinta lietuvių žmonių turto už keturis šimtus milijardų litų, sugriautos gamyklos, užuot steigę kooperatyvus, sugriovėme kolūkius. Didelis nedarbas ir stiprėjantis skurdas, tris šimtai tūkstančių bedarbių, pusę milijono dirbančiųjų gauna minimalią algą, devyni šimtai tūkstančių pensininkų gauna pensijos tik aštuonis šimtus litų, skurstančiųjų keli milijonai, o turtuolių tik keliasdešimt tūkstančių, bet šalies valdžia tarnauja tik jiems. Iš mūsų gyvenimo dingo patriotizmas, jį pakeitė vertelgų nepasotinamas noras kuo daugiau pasipelnyti, tapo nebemadinga sakyti mes už Lietuvą, tai pakeitė aludarių šūkiai: „Mes švyturio šalis“, „Mus vienija alus ir krepšinis“, supraskite, mes alkoholikų kraštas ir tai tapo oficialia valstybės politika. Todėl iš Lietuvos, kaip iš maro zonos, masiškai bėga žmonės.
XXI amžius – naujos rafinuotos vergovės ir baudžiavos sistema, vadinama demokratija ir laisvąja rinka. Sugriauta aukštojo mokslo sistema, griaunama švietimo ir papildomo lavinimo sistema, kurios neturi Europa, komercializuojama kultūra, sportas, menas, kūryba. Viskas tik privatininkams ir nieko bendram valstybės interesui. Turčiai lobsta, vargšai skursta. Tai aklavietė. Tai privalome sustabdyti.
STOP TOTALIAM VALSTYBĖS GRIOVIMUI!
STOP NEBAUDŽIAMUMUI!
http://www.71354.lt/
http://15october.net/
http://occupytogether.org/
http://occupywallst.org/
RAŠYTI ATSAKYMĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai