2020 m. gegužės 27 d. trečiadienis - 6:03
   

GALINGA PROTESTO AKCIJA - AR DAR ĮMANOMA?

«
Autorius: js - Viso pranešimų: 20 - Tema sukurta: 2011-10-09 19:31:26
2011-12-12 10:28JS - Feliksui
Spaudžiu Jums dešinę. Ir aš daugiau taip nesielgsiu. "Incident isperčen ", kaip rašė Majakovskis.
2011-12-11 22:03Feliksas
Gerbiamas JS. Su visa pagarba dar jūs pamiršote pridėti, kad pavaduotojas Šiaurės regionui. O tai jau ne tas pats,kad pavaduotojas. Kitas klausimas- kritika buvo grupei, susitikusiai, susitarusiai, pasirašiusiai ir iškėlusiai reikalavimus, Kad jie, kaip ir senais laikais, užmiršta pagrindinį klausimą- organizacinį. Aš toje darbo grupėje nedalyvavau ir negalėjau įtakoti. Tad ir norėjau pasinaudoti Jūsų gera valia ir geru tinklalapiu, žinodamas kad jį skaitys ir vadai. Mintis kilo , nes aš kiekvieną dieną buvau provincijoje,tai Plungėje, tai Akmenėje ar Šiauliuose ir be kitų klausimų, domėjausi, kokia informacija apie nuvežimą yra vietose.Tai nereikia suprasti kaip kokį įžeidimą ar dar kai ką. O tik pareiškiau savo nuomonę viešai. Tačiau ji pasklido jau po laiko.Ir nebėra ko ietis laužyti. Nors, man labai gaila, kad taip įvyko, bet nuomonė palieka nuomone. Labai gaila, bet dauguma profesinių sąjungų organizavo dalyvių nuvežimą slapčia, kad gink dieve, nepasiprašytų kitos organizacijos. Jei tai jūs, kad aš pareiškiau savo nuomonę, laikote negeru dalyku, tegul bus taip, kaip Jūs manote. Ir manau dėl tokių dalykų "badytis" čia tikrai nei solidu nei moralu. Atleiskit. Bet pasimokiau ir daugiau taip nebesielgsiu.
2011-12-09 13:00antidem (juogann@satnet.lt)
Извените , что по русски. Уверен что причина такого плачевного состояния Литовской экономики и снижения уровня жизни более чем на две четверти от всего рабочеспособного населения имеет ряд фундаментальных причин которые кроются в нашем подсознании которое или точнее в формировании нашего сознания путём навязывания политики ненавести других и лже патриотизма внутри нашего государства. Всей Европе ясно наши беды внутри нашего подсознания это то что мы думаем и как реагируем. Нам создали врага и не одного, нас заставили потдержать самый кровавый режим. нам лгут а мы верим что цены это пишут не наши казнокрады а рука из-за бугра(из -за границы). И мы верим, упорно верим, фанатично верим. И после этогомыхотим чтобы нас нелюбили в Париже и Берлине, что-бы нас ненавидели в Варшаве и Минске, что-бы нас оболванивали все кому нелень. Парадокс и мы его творцы. а причины ясны:
1.Отсутствие в Литве Опозиции(Реальной опозиции а не бутафорной илюзии)
2. Подкупные всластедержатели.
3. Мертвые профсоюзы
4. Беправный Президент
5. Постоянный поиск врага ( Неважно в чем и кто главное враг должен быть как при Сталине)
6.Ложь Правительство народу об истенном положении дел как в экономике так и в политике
Эти пункты можно расписывать но зачем .
Очнитесь братья и недавайте себя унижать и называть РУНКЕЛЯСЯМИ как это делает отец Литовского народа товарищ Лансбергис. От него устала Европа а наш эликторат терпит.
Успеха Вам и Нам
2011-12-09 12:24p. Juciui
Kiek žinoma, Tamsta esi Jungtinės ps pirmininko Dambrausko pavaduotojas, tai vienas iš mitingo organizatorių. Tai reikėtų Tamstos paklausti, kokiu būdu Jūsų JPS atveš mitinguotojus iš Šiaulių ir kitų vietų - juk JPS - respublikinė ir labai stipri organizacija!
2011-12-08 18:27Kaip atvažiuoti?
Profsąjungų valdantieji susitiko, susitarė. Tai Labai gerai. Taip pat parengė reikalavimus- irgi gerai. Po to paskelbė, kad šeštadienį 12 valandą kviečia visus ateiti prie Seimo, dalyvauti eitynėse, o po to mitinge prie Vyriausybės. Padaryta nemažai. Bet.. pagrindinis organizacinis klausimas taip ir neišspręstas. Nesu tas kuris gyvena "aukštybėse" kasdien susitinku su dešimtimis ir šimtais eilinių Lietuvos gyventojų. Visi palaiko iniciatyvą, kad jau seniai buvo laikas su skriaudėjais kalbėti rimčiau. Tačiau ir tuo išreiškia nusivylimą. O kaip nusigauti iki Vilniaus? Tokios informacijos niekur nėra. Kas , kada ir iš kur paims norinčius dalyvauti mitinge? Nei Kiš Klaipėdos nei iš Mažeikių, Šilalės, Šiaulių ar kitų miestų ar miestelių uždirbantys tik minimaliai, neturi galimybių. Niekur nerandu tokios viešosios informacijos. Tad ir kilo mintis, o gal tai tik blefas? Gal profesinių sąjungų vadai bijo, kad negautūsi per daug skaitlingas renginys? Kas gali pateikti informaciją, ar iš atokių miestų ir miestelių bus organizuotas centralizuotas dalyvių vežimas?
Pgarbiai Feliksas Jucius
2011-12-08 04:59Paieska
Vel pries akcja p.Cerniauskas dinges. Net pas Kubiliu negalejo nueiti, nes svarbiau yra paciam su palyda (?) dalyvauti Estijos, Latvijos,Perco, Baltarusijos profsajungu suvaziavimuose. Kam vargti del vargstaciu, jei jau dabar turi privilegijas - automobili asmeniniams tikslams, gali net geidziamas damas i darba ir po nusivezti, gauni prieda is regioninio projekto kaip vyr. koordinatoriu, kur dar prasisuke remontai, bankrotai, tyla parduodant patalpas profsajungu veteranams, keliones is seminaro i seminara tomis paciomis temomis. O darba daro kiti....
2011-12-07 20:29pensininkas - kam
Žinai, eik kakot. Tavo snukelis man pažįstamas.
2011-12-07 17:08kam
Pensininkai apsiraminkit juk zinot kad nepades tas jusu streikas, mitingas ar kaip ten pavadint, susalsit susirgsit ir.... na patys zinot
2011-12-07 10:32Reikalavimai
9 PROFESINIŲ SĄJUNGŲ PASIRAŠYTI REIKALAVIMAI VALDŽIAI
2011 M. LAPKRITIS - GRUODIS
Lietuvos profesinės sąjungos prieštarauja valdančiosios daugumos ir jos Vyriausybės ekonomikos, finansų ir socialinei politikai, nuskurdinusiai daugumą šalies gyventojų, verčiančiai žmones emigruoti.
Ketvirtus metus LR Vyriausybė periodiškai tikina šalies žmones, kad tokia politika padės įveikti ekonomikos, finansų ir socialinį sunkmetį, bet tai daro tik darbo jėgos apmokestinimo, smulkiojo verslo, viešojo sektoriaus žlugdymo, gyventojų skurdinimo sąskaita – jau kuris laikas nekinta šalies nedarbą įvardijantys skaičiai – daugiau nei 213 tūkstančių bedarbių, žemiau skurdo ribos gyvena kas penktas Lietuvos gyventojas, nyksta vidurinysis visuomenės sluoksnis, o dirbantys ir gaunantys minimalų darbo užmokestį negali tinkamai aprūpinti savo šeimų. Per 2010 metus Lietuvos gyventojų sumažėjo daugiau kaip 84 tūkstančiais, o dvidešimties nepriklausomybės metų rezultatas – daugiau nei pusė milijono emigravusių Lietuvos gyventojų.
Profesinės sąjungos pasipiktinusios nuolatiniais siūlymais liberalizuoti darbo santykius: supaprastinti darbuotojo atleidimą, nemokėti kompensacijų atleidžiant iš darbo, ilginti darbo laiką. Lietuvos profesinės sąjungos konstatuoja faktą, jog šalyje galioja tik formali teisė streikuoti, persekiojami profesinių sąjungų lyderiai.
Lietuvos profesinės sąjungos reikalauja:
– Didinti minimalųjį darbo užmokestį (MMA) iki 1000 litų nuo 2012 m. sausio 1 dienos.
– Didinti biudžetinio sektoriaus darbuotojų bazinę mėnesio algą ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinį dydį.
– Didinti užimtumą, skatinant naujų darbo vietų kūrimą.
– Mažinti darbo jėgos apmokestinimą.
– Atstatyti valstybines pensijas pareigūnams, kariams, bei kompensacines išlaidas teatrų ir koncertinių įstaigų darbuotojams.
– Grąžinti Vaiko pinigus mažas pajamas gaunančioms šeimoms.
– Įvesti socialinę atskirtį mažinančią progresinių mokesčių sistemą.
– Mažinti komunalinių paslaugų (šilumos, elektros) ir būtiniausių maisto produktų kainas.
– Darbo santykius reglamentuojančius teisės aktus keisti tik sutarus profesinių sąjungų ir darbdavių organizacijoms.
– Ratifikuoti Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) 102 konvenciją dėl socialinės apsaugos minimaliųjų standartų.
– Užtikrinti asociacijų, susirinkimų, demonstracijų ir kitų viešosios valios reiškimo būdų laisvę.
– Užtikrinti darbuotojų teisę streikuoti, užkirsti kelią darbuotojų atstovų persekiojimui.
– Užtikrinti realią piliečių teisę surengti referendumą.
Svarstant 2012 metų biudžetą, reikalaujame numatyti lėšas svarbiausių šalies problemų – nedarbo ir skurdo – sprendimui. Lietuvos profesinės sąjungos pasirengusios pradėti derybas su LR Vyriausybe dėl šių reikalavimų įgyvendinimo terminų ir priemonių.
2011 m. gruodžio 10 d., 12 valandą, mitingo dalyviai kviečiami rinktis šalia LR Seimo (Gedimino pr. 53), vėliau, Gedimino prospektu, eisena pajudės link LR Vyriausybės (Gedimino pr. 11) pastato.
Primename, kad bendrus reikalavimus LR Seimui ir Vyriausybei devynios profesinės sąjungos įteikė 2011 m. lapkričio 21 d.
2011 m. lapkričio 29 d., LR Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Rimantas Jonas Dagys susitiko su profesinių sąjungų, pasirašiusių reikalavimus Vyriausybei ir Seimui, atstovais.
Maloniai kviečiame dalyvauti.
Kontaktinis asmuo:
Arvydas Dambrauskas
Jungtinės profesinės sąjungos pirmininkas
tel. nr.: 8 (37) 206597; 8 656 06571
Nijolė Turčinavičienė
Lietuvos darbo federacijos pirmininkės pavaduotoja
tel. nr.: (8-5) 2312029; +370 656 67304
Artūras Černiauskas
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas
tel. nr.: 8 (5) 2496921; 8 676 38555
Aldona Jašinskienė
Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė
tel. nr.: 8 (5) 2621743; 8 (698) 04061
Kęstutis Juknis
Lietuvos profesinių sąjungų susivienijimo „Sandrauga“ pirmininkas
tel. nr.: 8 (37) 206597; 8 (656) 06571
Aleksas Bružas
Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas
tel. nr.: 8 (5) 2617510; 8 615 34551
2011-12-06 10:10eilinis
Artėja mitingui numatyta diena, gruodžio 10-toji ir jokios informacijos, kas kaip ir kada organizuos dalyvių atvykimą iš provincijos. Tad štai dar viena įrodymas, kad mūsų vadai nepajėgūs išspręsti net tokio paprasto klausimo.Kalbėti apie galingas , masines protesto akcijas- utopija. Jos organizuojamos, kad tikslui pasiekti, o tik kad pareklamuoti savo kunigaikščius. Įrodymas ir Švietimo darbuotojų mitingas. Ir jis buvo organizuotas tik "uždarame" rate. Ar tik ne tam, kad pareklamuoti Jurgelevičių ir Jesiną? Masiškumo jiems nereikia? Kol neįveiksime "kunigaikščių" sindromo- visas darbas bergždias. Vadai vieni svaigsta apie Seimą, kiti apie Lexsusus ar džipus, o apie dirbančiųjų, sudaro profsąjungose savo giminines bendroves, o savo organizacijų narių bėdas jiems nė motais.
2011-11-21 10:18Giedrius
Net užsienio valstybės supranta, kad Lietuvoje valdžia turi išskirtines sąlygas dirbti. Pabrėžiu, užsienio šalys stebisi, kaip mūsų valdžia sugebėjo taip tvarkytis su krize ir išvengti streikų. Kur ačiū tautai?
2011-11-05 00:19eilinis
Gerbiamsis JS -Jūs beveik teisus. Ir aš abejoju, ar įmanomos gausios, galingos masinės protesto akcijos (nebent įvyktų socialinis sprogimas, ir tai įvyktų nenumatytai ir neprognozuotai). Dabar jau visu šimtu procentų įsitikinau, kad vadams tiek LPSK, Solidarume, LDF-e ar JPS rūpi tik pinigai skirti socialiniam dialogui. O Žmonių bėdos jiems dzin. Paskutinis Vyriausybės demaršas sudarant kažkokią darbo grupę iš sau parankių asmenų, darbo kodekso skubus liberalizavimas- įrodo kapitalo jėgą, o profesinių sąjungų bejėgiškumą,, dar blogiau tinginumą, nemokšiškumą, nenorą dirbti dirbančiųjų labui. Kur tų profsąjungų realūs veiksmai? Vienas trijų Vyriausybės numylėtų pareiškimėlis ir tiek? Ar tokiais pareiškimais sustabdysi vergovės buldozerį? Kur realūs veiksmai? Jų nėra ! Ir nebus! Nes visi eilėje prie ES lovio išmokoms gauti. Ir žmonės jiems tik "mėsa" savo poreikiams patenkinti. Jei įvyks kažkokios protesto akcijos, tai jau bus nevaldomos, ir ne profsąjungų iniciatyva. Joms tik turto likučius išparceliuoti, nario mokestį pasigviežti, išmaldos iš vyriausybės gauti. Net Kvedaravičiaus pasisakymas - sukelia tik šypsenas.
2011-10-26 17:37Tiesa
Tai kad jau konservatoriu seniunas Razma saiposi is jusu profsajungos neigalumo. O Cerniauskas tai ir taip kandidatas i SEima nuo socdemu, jis laviruoja, mato kad laivas profsajungos nuskendo, bet naudos finansines tai jis turejo is privatizavimo, tai ko cia ardytis, kai didzioji samoningu pilieciu dalis emigravo, matydami kad nioeko nepakeis. Taip kad susitaikkkite su senatves dimensija kuria serga jusu konfederacijos lyderiai isskyrus Cerniauska. O senas zmogus atsargus, jis pinigus gauna is Kubiliaus ir ramiai leidzia laika, sau retkarciais per TV padaro parodo kad yra tokie ''kovotojai po pagalve'' . Kaip Seime taip ir taip vadinamosios profsajungos kvaili musa visu pilieciu atzvilgiu, klausimas ar yra dar naivuoliu tikincia profsajungos skaistumu ir nekaltumu, akys atsiveria nors ir paveluotai.
2011-10-24 07:08Ar reikia leidimų?
"Lietuvoje susirinkimai vyksta ne leidimine, o pareikštine tvarka, tik kažkodėl praktiškai šalyje įsigaliojusi leidiminė tvarka", - sako Henrikas Mickevičius (http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/skinams-zygiuoti-kovo-11-aja-galima-demokratijos-gynejams-ne.d?id=51011205.) Kodėl to "nežino" profsąjungų vadovai ir teisininkai? Prašo leidimo, negauna, eitynių nesurengia, paskui pusmečiais bylinėjasi, kad pasigirtų: mes prašėme, leidimo negavome, užtat apskundėme teismui - ir laimėjome!
2011-10-23 23:01Požiūriai skiriasi
Europos profesinių sąjungų konfederacija (ETUC) išreiškė visapusišką paramą Graikijos profesinėms sąjungoms, kurios protestuoja prieš vyriausybės numatomas griežtas taupymo priemones.
Priešingai ETUC. A.Černiauskas Delfi pareiškė, kad Graikija jam ne pavyzdys. O ir Lietuvoje vieną sausio 16- ąją masiška akcija yra buvusi. Piliečiai tada nebijojo, tik A. Černiauskas išsigando ir nuo jų atsiribojo, o po to akcijas atidėliojo, paklusdamas dešiniųjų "argumentams".
2011-10-23 22:49Černiauskas, Delfi
„Pasakykite dar vieną organizaciją, profesinę sąjungą, kuris sugebėtų surinkti tūkstančius žmonių aikštėse. Kai mes darome akcijas, susirenka trys, penki, kartais ir 10 tūkstančių žmonių. Kai kurie judėjimai, tarp jų ir partiniai, gali surinkti tik kelis šimtus žmonių“, - sako Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas.
Pasak A. Černiausko, lietuvius lydi baimės jausmas. Prieš keletą mėnesių atlikta apklausa parodė, kad 80 proc. dirbančiųjų neprotestuoja, nes bijo dėl savo darbo vietos.
„Baimės jausmas galbūt likęs dar nuo sovietinių laikų, realiai mes išsivadavę gyvename 20 metų, tačiau negalima sakyti, kad tiek pat metų esame realiai išsivadavę. Pagrindinė masė dirbančiųjų pradėjo dirbti ir ilgą laiką dirbo tais laikais, kai profesinės sąjungos nieko negalėjo pakeisti, negalėjo daryti įtakos, buvo kaip tam tikra trečia valdžia po partijos ir administracijos“, - profsąjungų nepopuliarumo priežastis sovietmetyje mato A. Černiauskas.
Jo nuomone, sovietinis įspaudas dar ilgai turės atgarsį. Tačiau A. Černiauskas netoleruotų, jei protestai su parduotuvių siaubimu ir automobilių deginimu, kokie rengiami Graikijoje ar Ispanijoje, vyktų Lietuvoje.
2011-10-10 18:55Ramunė
Manau, kad blogiausia yra ne tai, kad prie profsąjungų prisijungia daug karjeristų, bet tai, kad neprisijungia beveik niekas. Visur klykiama, jog trūksta lyderių. Bet kokių.
2011-10-10 17:31Algirdas Markevičius
Sunku skaityti, kai mes sakome, kad nieko mes negalėsime padaryti. Šiandien prie profsąjungų prisijungia daug karjeristų, norinčių iš to padaryti sau karjerą, kiti mato galimybę pasipelnytį. Tokie ir kenkia profsąjunginiam judėjimui Lietuvoje. Žmonės tai irgi mato ir tai nekelia pasitikėjimo profsąjungomis. Bet šiandien turime ieškoti būdų kaip kovoti su Darbo kodekso liberalizavimu, socialinių garantijų mažinimu ir t.t. Reikia eiti į gatves ir šnekėti su piliečiais, diskutuoti. Teikti žmonėms informaciją apie Darbo kodekso liberalizavimo pasekmes. Trūksta tiesioginio žmonių informavimo apie gresiančius pavojus jų atlyginimams, darbo valandoms, socialinėms išmokoms. t.t. Kada žmonės pasijaus reikalingi, tada jie ir ateis į mitingus paremti profsąjungų
2011-10-10 14:20Kvedarui
Kvedaravičius pasakė, daugelis profsąjungiečių tik nusišypsojo..visi suprantame kad nebetoli ta diena kai spauda ir darbdaviai atvirai pradės tyčiotis iš profsąjungų bejėgiškumo. Ir nieko mes negalėsime padaryti
2011-10-09 19:49JS
2009 metų sausio 16 d.įvyko didelio masto protesto akcija, kurios įspūdis iki šiol gyvas Lietuvos visuomenės atmintyje. Pirmą sykį atkurtojo kapitalizmo (nepriklausomoje} Lietuvoje valdžia panaudojo prieš protestantus ašarines dujas ir gumines kulkas.
Yra nukentėjusių, yra valdžios tebepersekiojamų ir nuteistų.
"Naujosios kairės 95" lyderis Andrius Bielskis viename interviu profsąjungų žiniasklaidai konservatorių ir ko valdžios represijose prieš Sausio 16 d. protesto akcijos dalyvius įžvelgė fašizmo požymių.
Sausio 16-osios mitingo organizatoriams - profsąjungų centrams buvo pareikšti atitinkami ieškiniai teismuose. Centrai išsiteisino, nes atsiribojo nuo "riaušininkų".
Tačiau LPSK vicepirmininkas A.Kvedaravičius vis dėlto prognozuoja, kad lapkritį galimas "graikiškasis variantas". Ar jis iš tikrųjų gresia ar šiandien tai apskritai manoma Lietuvoje?
Pagaliau - ar apskritai profesinėms sąjungoms dera organizuoti protesto akcijas,- juk vėl gali prie jų prisidėti ir jas sukompromituoti "riaušių" siekiantis gaivalas?
RAŠYTI ATSAKYMĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai