2020 m. gegužės 27 d. trečiadienis - 4:47
   

Darbdavio/vadovo izeidinejimas - uzgauliojimas

«
Autorius: Tomas (stichas@gmail.com) - Viso pranešimų: 5 - Tema sukurta: 2011-03-25 21:33:28
2011-03-28 21:10Tomas
Supratau. Dekui uz informacija. Bandysime kaip nors sita problema spresti.
2011-03-28 12:01Aušrai ir Nesulauksite
Jei būtų stiprios profsąjungos tai ne darbuotojui tektų bėgti nuo darbdavio savivalės. Deja yra kaip yra. Profsąjungos gina tik savo narius ir nereikia čia "ridneti" bačkas . Kad bus pirmas klausimas ar esate PS nariai. Kreipkitės į advokatus ir ten Jums bus suteikta kvalifikuota pagalba, "labai pigiai", jei nenorite mokėti to vieno procentėlio. Nemokamai gali konsultuoti profsąjungos teisininkas, bet atstovauti darbdavio organizacijoje ir teismuose ne profsąjungos nario nėra teisinio pagrindo atstovauti. Tad. kiekvienas laisvas pamąstyti ir paskaičiuoti, ar verta mokėti profsąjungai vieną procentą nuo darbo užmokesčio, ar geriau daryti susitarimą su advokatu.
2011-03-26 16:41Aušra Tomui
Su panašaus charakterio vadovais kovoti beveik nėra šansų, nebent įrašysi į diktofoną, bet ir tai, kas iš to... jeigu dar visas kolektyvas susivienytų, pastatytų tą psichę į vietą, bet Lietuvoj taip nebūna. Profsąjunga, aišku, viena iš išeičių irgi. Geriausia nuo tokių viršininkų bėgti kuo toliau ir apie juos skleisti tiesą kaip galima plačiau. Yra toks portalas skundai.lt, kur galima anonimiškai apskųsti darbdavį. Prieš darbindamiesi ten žmonės pasiskaito ir žino, kas ir kaip.
O darbo sutartį nutraukti nesunku, parašai prašymą, atidirbi 14 d. jei pareikalauja darbdavys ir išeini. Išėjimo dieną su tavimi turi visiškai atsiskaityti. Tikiuosi, draugė turi darbo sutartį? Jeigu ne, tai tada ate pinigėliai...
2011-03-25 22:43Nesulauksite
Toj bus pirmas klausimas, ar esate PS nariai, jai ne, vadinasi nemokate PS nario mokesčių, o jai nemokat mokesčių, pagalbos nesulauksite.
2011-03-25 21:44Tomas (stichas@gmail.com)
Sveiki. Iškilo toks klausimas. Mano draugė įsidarbino kepėja viename kepimo ceche. Atidirbo 3 savaites. Algos dar negavo. Ir šiandien ją vedėja išsikvietė į kabinetą. Uždarė duris ir pradėjo tikrąja ta žodžio prasme staugti ir plusti ja už kažkokia klaida. Suprantu kad nauja pradėjęs dirbti darbuotojas padaro klaidu. Bet ar turi darbdavys teise lieti įnirši ant darbuotojo ir vadinti ji necenzūriniais žodžiais. Pagal mane tai prieštarauja žmogaus teisėms ir sveikam protui. Jei asmuo nesugeba civilizuotai bendrauti - aš turiu teise su tokiu asmeniu visiškai nekalbėt ir apsisukus nueiti šalin.
Taigi klausimas: Ar yra kažkoks būdas tai spręsti, kur galima skųstis, o jei negalima ir nėra jokiu variantu. Tai tada kokias teises tokiu atveju turi darbuotojas. Nes mano drauge bijo grįžti į darbą. Kaip ji galėtu nutraukti isidarbinima tenai ir pasiimti atlyginimą už tas 3 atidirbtas savaites? Prašau kas žinot - patarkite
RAŠYTI ATSAKYMĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai