2020 m. gegužės 27 d. trečiadienis - 4:42
   

Ar verta išklausyti skeptiko kritikos?

«
Autorius: Vardenis - Viso pranešimų: 15 - Tema sukurta: 2011-03-21 08:36:46
2011-03-22 10:53Anonimui
tai ir puiku, kad užsičiaupėt. Patylėti jums tikrai kartais verta, nes iš komentarų puikiai galima suprasti koks yra vidinis žmogaus pasaulis, o jūsų jis yra piktas, šmeižikiškas ir nepakantus kito nuomonei. Tikrai didžiuotis nėra kuo. Lietuvių patarlė "Tyla - gera byla" jums labai tinka, bet visų neužčiaupsit ir visos Lietuvos neapšmeišit, nes antra patarlė "Yla visada išlenda iš maišo". Taip, kad nesijaudinkit taip, dar susirgsit - juk pavasaris, organizmas apsilpęs po žiemos.
2011-03-22 10:03Anonimas
Grafomanija be talento kibirkštėlės - likimo dovana? Nejuokinkit. Černiauskas skolina iš Armaičio žodžius? Na, po tokio argumento belieka tik užsičiaupti. Juk greitai išgirsim, kad ir Grybauskaitė naudojasi Rimo rašliava... Todėl pasiduodu. Tik prašau adminą kiek leidžia spaudos laisvė apriboti šitų genialių tekstų antplūdį.
2011-03-22 07:58Anonimui
manau, kad teisingiausia ir yra kritikuoti, tai apie ką geriausiai žinai, nes tie kritikai, kurie kritikuoja visus sudaro įspūdį, kad nežino nieko arba žino kažką paviršutiniško ir vykdo kieno nors užsakymą. O Jūs man atrodo jaučiate kažką patologiško Rimui, tai labai neramina, ypač pavasarį, kai paaštrėja visos ligos :) O jei Jūs žinote kažką daugiau apie kitas profsąjungines organizacijas jums irgi niekas nedraudžia parašyti apie tai straipsnį ir jas įvardinti. Rimas rašo tai ką žino geriausiai ir beje A.Č. per BTV kalbą pradėjo Rimo frazėmis, o ne savo :) Tai ko pykstate, kad idėjų jokių neturite ? Čia jums niekas nepadės, tai yra likimo dovana.
2011-03-21 19:40ANONIMAS
Jei jau Rimui taip rūpi šalies profesinių sąjungų likimas, kodėl jis palieka ramybėje tokius "centrus" kaip "Solidarumas", kurio pirmininke neteisėtai tapo tokia Jašinskienė arba juokingai skysto lyderio vadovaujamą LDF, kuris atvirai kolaboruoja su dabartine valdžia - abu šie centrai tik glaudžiasi prie LPSk ir gyvi tol, kol baigs pravalgyti savo laiku Vagnoriaus labai dosniai atseikėtą profsąjungų turto dalį. Tokio maštabo kritikui analitikui kaip Armaitis netinka nutylėti ir kitų skandaliukų, susijusių su šių centrų vadovais (pvz., Puskepalio dukters negražų prastūmimą į Briuselį).
2011-03-21 19:31Pagiežingas
Jo,ir aš pastebėjau tą pilkumą.Bet tik kitaip.Visi mitingo dalyviai(na,99 procentai)apsirengę vien pilkai,net jaunimas,kurių ne taip mažai mačiau.
Ir vėl peršasi išvada.Turi pasikeisti ne viena karta,kad iš vergų atsirastų žmonės.
2011-03-21 16:44Palaikau Rimo mintis
Tiesa sakant, nelabai suprantu kodėl taip pykstama ant Rimo, jo straipsnyje parašyta visa tiesa apie dabartinę padėtį profsąjungose ir įvardintas tikrasis mitingo tikslas. Tik aklas arba papirktas nemato ar apsimeta, kad nesupranta kam dirba LPSK - tikrai ne dirbantiesiems. Jau net Dambrauskas delfi.lt tai įvardijo, manau tą patį pasakytų ir Bakas ir Bružas ir kiti profsąjungų lyderiai, kurie nėra maitinami iš Vyriausybės lovio.
2011-03-21 16:23Anonimui
<...Jo bambejimas pries Cerniauska tapo girdimas nuo tada, kai jis isejo ar buvo isvarytas is LPSK sistemos...>
Gal galite smulkiau, kas, kada ir uz ka ji isvare, kiek as zinau, kad jis pasitrauke nematymas galimybes toliau produktyviai dirbti po to, kai ivyko pasikeitimams Lietuvos vidaus reikalu sistemos respublikines profesines sajungos vadovybeje.
Jusu pretenzijos jam irgi be jokios argumentacijos ir tikru faktu, tik faktu iskreipimai formuojant neigiama nuomone apie straipsnio autoriu.
Jis puikiai parase apie „patogias“, vyriausybes finansuojamu profsajunginius centru veidmainiska veikla Lietuvos dirbanciuju, pensininku atzvilgiu, nes „patogiu“ profesiniu sajungu vadovu kalbos sio atveju primina ligoni kuris pats save musa ir rekia gelbekit. Kazkaip isdavikai neatsimena ka pasirase nacionaliniame susitarime, o dabar kaltina kitus. Po nacionalinio susitarimo, kuris sumazino dirbanciuju atlyginimus, pensijas, bei suteiktos lengvatos monopolininkams yra Lietuvos profesiniu sajungos konfederacijos, Lietuvos profesines sajungos „Solidarumas“ ir Lietuvos darbo federacijos parasai - KUR CIA MELAS IR NUSISNEKEJIMAS.
AR JUMS UZTEKS GABUMU PARASITI NORS VIENA ARGUMENTA PRIES TAME STRAIPSNYJE ISDESTYTAS MINTIS. JUSU KOMENTARE AS NEMATAU SUKELTOS ABEJONES JO STRAIPSNIO TEIGINIAMS?
2011-03-21 15:53Eilinė Armaičio grafomanija
Grafomanai (gali būti ir oratoriai - grafomanai, kaip tas Burdulis) įsitikinę, kad jų eiliakalystė ir paviršutiniška be talento kibirkštėlės pseudopublicistika - "gera", kad jų banalybių visi išsižioję laukte laukia.
Štai Armaitis nepasitenkino tuo, kad nurodė savo "gero" straipsnio interadresą. Neiškentė ir įbruko į HaidParko erdvę (kaip kad Burdulis mitinge mus kankino ilgais marazmatiškais išvedžiojimas bei oratorinio "meno" perlais). Armaitis mano, kad tinklalapio skaitytojai nemoka atsiverti tos lobių skrynios, kuria tapo Čilinsko- Bako-Armaičio tinklalapis.
Peržiūrėjau dar kartą tą mums brukamą "šedevrą" ir nupurtė žiovulys. Autorius (ar jo kažkuris bendražygis) siūlo argumentuoti, kodėl ne visi žavisi Armaičio kritika LPSK adresu.
Jau parašiau kelis argumentus, tad perkelsiu juos čia.
R.Armaičio teiginiai yra labai bendri dažnai - be argumentacijos, gilesnės analizės, faktų. Juose daugiau deklaratyvaus neigimo, net negražaus plūdimosi nei kultūringos polemikos. Nėra nuorodų į galimas alternatyvas: ar jis mato tikrų profsąjungų pavyzdžių ar gali pasiūlyti geresnį modelį.
Jo bambėjimas prieš Černiauską tapo girdimas nuo tada, kai jis išėjo ar buvo išvarytas iš LPSK sistemos, todėl primena sąskaitų suvedinėjimą.
O blogiausia, kad rašoma tas pat per tą patį. Net jeigu juose yra tiesos, toks mentoriškas tonas, be naujų pastebėjimų ir kartojamas nebe pirmi metai - tiesiog užknisa.
Todėl suprantu ir tuos, kurie nelabai korektiškas replikas rašo.
2011-03-21 15:07Apie „dirbančiųjų gynėjus“
Ar ne dviveidžio pono A. Černiausko parašas yra po „nacionaliniu susitarimu“, kuris gynė ne žmonių, bet oligarchinės viršūnės interesus? Juk tai buvo žmones skurdinantis susitarimas, kuris sulaužė tūkstančių žmonių likimus.
Ar ne „nacionaliniame susitarime“ buvo numatyta sumažinti kapitalo mokestį, o dirbantiesiems dar labiau „suveržti diržus“, kitaip tariant buvo įtvirtintas sutarimas mažinti bazinę mėnesinę algą, nuo kurios atlyginimas skaičiuojamas visam biudžetiniam sektoriui – mokytojams, gydytojams, kultūros darbuotojams, pagal darbo sutartį dirbantiems valstybinėse įstaigose ir t.t.
Pasirašant „nacionalinį susitarimą“ Vyriausybė kartu su verslo, profesinių sąjungų ir nedirbantiems atstovaujančiomis organizacijomis susitarė dėl to, kaip solidariai įveikti precedento neturintį ekonomikos sunkmetį. O iš tikro, tai buvo dar viena fikcija suskilusioje geldoje, kurios tikra paskirtis pridengti Vyriausybės jau priimtus sprendimus, t.y. valdžios naktinius eksperimentus.
Sakoma, iš istorijos ir klaidų mokomės, bet mūsų kaip valdytojai taip ir „dirbančiųjų gynėjai“ matyt istorijos nestudijavo, nes vieni nusprendė „suveržti diržus“, o kiti besąlygiškai tam pritarė. Bolševikai ir tie per metus sugebėjo suvokti, kad jei rudenį iš ūkininko atėmei visus grūdus, kitąmet iš jo nieko nebepaimsi net su kavalerijos pulku – nes ūkininkas jau bus po žeme, miręs iš bado.
Aš puikiai pamenu, kai „darbuotojų atstovai“ slaptai derėjosi su Vyriausybe, kiti kritikuodami valdžią ir geltonąsias profsąjungas tam priešinosi. Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) bandydamas atkreipti į tai dėmesį organizavo akciją „Basas pareigūnas - nesaugūs žmonės“, ugniagesiai siekdami parodyti savo nepritarimą dviračiais važiavo į Prezidentūrą, protestavo ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovaujamos dr. Alekso Bružo ir kitos profsąjungos, kurios nepriklauso „dirbančiųjų gynėjų“ centrams.
Ar to nematė Artūro Černiausko vadovaujama Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija ir kiti parsidavėliški profsąjunginiai centrai?
Mane labiausiai nustebino šiame farse dalyvavusių „dirbančiųjų gynėjų“ centrų vadovų gabumai, juk juos išlaiko tie patys dirbantieji, ant kurių kupros ir krito visų tų fiktyvių susitarimų našta. Reikia turėti unikalių gabumų, kad atstovaujant dirbančiuosius, jiems „suveržti diržus“ ir dar už tai, iš to paties dirbančiojo, gauti pinigų iš sumokamo nario mokesčio.
Nepamenu kas parašė, bet tiksliai – „kvailos yra tos vargo pelės, kurios leidžiasi pačios iškastruojamos, ir atvirkščiai - riebios ir protingos yra tos pelės, kurios minta katino išėdomis“.
Nacionalinis susitarimas jau tada buvo sukompromituotas, kadangi tuo pat metu buvo tariamasi su Vyriausybe dėl tų pačių „dirbančiųjų gynėjų“ centrų finansavimo.
Reikia pripažinti, kad mūsų partokratinėje sistemoje profesinės sąjungos suaugo su politinėmis partijomis, o partijos su verslo grupėmis. Viskas tampa vientisa dalimi ir atstovaujama tik savo asmeniniams, o ne visuomenės interesams. Nors visuomenei viešųjų ryšių pagalba formaliai yra parodoma, kad partnerystė plėtojama, vyksta derybos, kuriose ginamas visuomenės interesas.
Viso šio farso pasekmės tokios, kad sumažėjus dirbančiųjų perkamajai galiai, vienos įmonės bankrutavo, kitos buvo priverstos trauktis į šešėlį mažindamos darbuotojų skaičių ir algas, prasidėjo milžiniška bedarbystė, iš Lietuvos emigravo šiurpą keliantis žmonių skaičius. Dėl to „Sodra“ negavo papildomų įmokų ir yra ties bankroto riba. Ar „dirbančiųjų gynėjai“ neprisidėjo prie to, kad Asmens bankroto įstatymas tapo ne išeitis, o būtinybė? Ar „dirbančiųjų gynėjai“ neprisidėjo prie to, kad Lietuva pirmauja savižudybių skaičiumi?
Dabar susidaro toks įspūdis, kad „dirbančiųjų gynėjai“ prabudo iš letargo miego, bet ar tikrai prabudo? Ar tai nėra pasirengimas naujam farsui? Ar galima patikėti tokiu dviveidžių nuoširdumu, kurie jau kartą išdavė? Čia daugiau panašu į eilinę viešųjų ryšių akciją be jokio tęstinumo.
2011-03-21 13:43Makliovja dar
O Balkaus mintys, gal kur kiek ir pertempė, bet iš principo - jis teisus. Seniai nemačiau tokio abejingumo iš protestuoti susirinkusios minios...
2011-03-21 13:39Makliovija
Balkus ne anarchistas, o socialistas :)
2011-03-21 11:35Šūkis
„Alkanas žmogus – žvėris, alkanas vargšas – revoliucionierius“.
Nebūtinai vargšai tampa revoliucionieriais. Marxas, Engelsas, Leninas, Če Gevara, Sniečkus - iš turtingų šeimų. Net Paleckiukas pagal socialinę kilmę visai ne vargšas. Ne visi aludariai gali filosofuoti, kurti aforistinius šūkius, nors kai kurie - kaip ir Senas Vilkas ar mitinge kalbėjęs Burdulis - turi daug pretenzijų.
2011-03-21 09:19zinantis
Maistiniku lydere sugalvojo si suki
2011-03-21 08:56Kuosis
Labai jau juoda kritika, nors ir yra teisingų pastabų. Vedantysis šūkis iš tiesų nė tvorą nė į mietą - be jokios logikos: kodėl šiaipsau žmogus, kai alkanas, gali tapti žvėrimi, o vargšas - revoliucionieriumi? Ar revoliucionierius - blogiau už žvėrį ar geriau? Gal kas gali pranešti, kas tokį šūkį sugalvojo?
2011-03-21 08:39Vardenis
Įvyko iš ketvirto karto pagaliau suorganizuotas kovo mitingas. Atsiliepimų daug ir įvairių. Siūlau pasiginčyti su anarchisto V.Balkaus vertinimais:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bijančios savo pačių šešėlio vadinamosios oficiozininės profsąjungos vis tik surengė pasivaikščiojimą primenančią eiseną, pasibaigusią kažkuo panašiu į monologų skaitymo vakarėlį atitinkamo profilio ligoninėje.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Profsąjungų, partijų aktyvistai ir šiaip aktyvūs žmonės, puikiai suvokdami, kad dalyvauja labiau iš pareigos nei iš pašaukimo, puikiai bendravo rateliuose pernelyg nekreipdami dėmesio, kas vyksta ant alaus pilstymo palapinės pavidalo scenos.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Laiko pasiruošti maloningai valdžios leistam renginiui buvo užtektinai, todėl į akis krito vaizdinės medžiagos gausa. Kūrybiškiausi buvo švietimiečiai, kurie bent jau netempė su savimi pabodusių plakatų su visomis „gėdomis“ ir „šalin Vardenį Pavardenį“.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kiti akivaizdžiai nutarė, kad renginys „įskaitinis“, todėl ir išraiškos formos turi būti santūriai nuobodžios. Vėliavų iš tiesų buvo nemažai. Kai kas vėliavų turėjo daugiau nei atvestų į akciją šalininkų.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mistika pakvipo išskleidus pagrindinį eisenos plakatą „Alkanas žmogus – žvėris, alkanas vargšas – revoliucionierius“. Argi žmogus, t.y. homo sapiens, ir vargšas (matyt vadinamas homo pauper) yra skirtingos rūšys? Šis keistas šūkis galėtu reikšti ir prašymą: „Mieloji valdžia, kuo skubiau pamaitink vargšus, kad jie netaptų baisiais revoliucionieriais“. Pamaitintas vargšas, netapęs revoliucionieriumi, tenkina eitynių organizatorius.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Už nugaros žygiuojantys būgnininkai ir tyliai slenkanti likusi minia sustiprino įspūdį, kad vyksta kažkoks ritualinis veiksmas, per kurį svarbiausia nukeliauti iki galutinio taško išlaikant rimtą veido išraišką. Per laidotuves, o viskas ir priminė laidotuvių procesiją, tai būna kapo duobė.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nežinia, ar būčiau žygiavęs toliau, jei minioje nebūčiau pamatęs kelis gyvus veidus. Mielai prie jų prisijungiau. Štai čia pirmą kartą išgirdau eilinių profsąjungiečių ir vidurinės grandies aktyvistų nuomonę, kad tikroji eisena privalėjo įvykti kaip ir buvo numatyta – vasario 19 d., kuomet, kaip mes visi puikai žinome, prisidengdama J.Marcinkevičiaus laidotuvėmis, valdžia atšaukė leidimą renginiui, o profsąjungų funkcionieriai, šiek tiek dėl vaizdo pasispyrioję, noriai su tuo sutiko.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Oratorių kalbos butų visiškai nuobodžios, jei ne keli netikėtų minčių pliūpsniai. Taip viena „statusinė“ profsąjungietė atrado, kad: „Mus slegia vakarietiškas kapitalizmas ir rytietiškas socializmas“. Prisipažinsiu, kad vargiai atrandu „senajai“ Europai būdingų „sušvelninto“ kapitalizmo apraiškų Lietuvoje, o ji dar ir „rytietišką socializmą“ mato.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kitas oratorius po trumpos įžangos apie šlovingą lietuvių tautos praeitį padarė stulbinančią išvadą, kad visos bėdos dėl to, kad mes atitrūkome nuo dievo. Pasirodo susirinkusieji turi „sugrįžti prie dievo“. Aš jau beveik įtikėjau, kad tučtuojau privalome pulti ant kelių ir čia pat sudaužyti savo niekingas galvas į grindinį.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rezoliucijos priėmimas, ko gero, buvo tas vienintelis momentas renginyje, kuomet po kelių Černiausko raginimų susirinkusieji parodė tam tikras emocijas. Tiesa, kalbant Sysui ir Paleckiui atsirado keli triukšmo židiniai (keletas švilptelėjimų ir pora plojimų).
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Žodžiu, visi tie, kurie sakė, kad šis renginys yra garui išleisti, labai suklydo. Nebuvo jokio garo. Kaip niekad buvo tylūs ir ramūs buvo net pensininkai – kovingasis lietuviško protestinio judėjimo avangardas.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aikštė pastebimai ištuštėjo dar nepasibaigus mitingui skirtam laikui. Gal išvargino ilgas trypčiojimas belaukiant eitynių pradžios prie Seimą aptvėrusio gardo, gal kalbos nuvylė, o gal vis dėlto atsirado supratimas – jei jau teko ateiti į beprasmį renginį vien tam, kad nuramintum sąžinę, tai bent jau nereikia kentėti iki renginio pabaigos.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Iš V.Balkaus straipsnio
RAŠYTI ATSAKYMĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai