2020 m. birželio 1 d. pirmadienis - 21:38
   

AR PRITARIATE ALGIRDO PALECKIO ANTIKALPITALISTINEI POZICIJAI?

«
Autorius: Valdas - Viso pranešimų: 2 - Tema sukurta: 2011-02-21 12:59:27
2011-02-21 20:38JS
Seniai skaičiau tokį orų ir padorų atkirtį į šmeižtą. Štai kaip turi atsakinėti į puolimus tikras inteligentas kairysis!
2011-02-21 13:01Valdas
Turiu pripažinti, kad "Delfi"pasielgė garbingai, paskelbdamas Algirdo Paleckio atsakymą į bandymus (nebe pirmus ir ne paskutinius) sumenkinti jo vadovaujamą judėjimą, valdžios persekiojamą, brolelio "prakeiktą", tačiau vienintelį Lietuvoje tikrai kairįjį judėjimą.
Būtų įdomu, ką apie tai mano profesinės sąjungos.
Tikiuosi, tinklalapio redakcija neišsigąs šios temos ir nebijos "pažiūrėti tiesai į akis", kaip ragina A.Paleckis.
Pagarbiai
Valdas
Perkeliu atsakymą A.Paleckio atsakymą
Noriu replikuoti Monikai Poškaitytei, kurios straipsnis „Kodėl stringa A. Paleckio revoliucija?“ spausdintas žurnale „Valstybė“ ir 2011 m. vasario 21 d. portale DELFI. Visų pirma reikia pasveikinti autorę. Pagaliau matome bent jau mėginimą panagrinėti klasių kovą Lietuvoje, kovą su socialine nelygybe. Tačiau šis nagrinėjimas kol kas dar persunktas stereotipinių kaltinimų partijai ir man, taip pat primityvizmo.
Antai esą esu sakęs, kad vien žiniasklaida saugo kapitalistinę sistemą. Tai buvo vienas iš vieno straipsnio akcentų. Mes teigiame, kad išnaudotojišką kapitalistinę sistemą saugo stambus kapitalas, panaudodamas savo finansus ir valstybinį aparatą.
Antra, Paleckis priešus renkasi ne selektyviai. Priešai patys išryškėja.
Kai kūrėsi Frontas, ryškiausi priešai buvo su „Leo LT“ susieti subjektai – „Maxima“, „Lietuvos ryto“ imperija, Gedimino Kirkilo vyriausybė.
Socialistinis liaudies frontas (SLF) visuomet sakė, kad jo priešas – godusis stambusis kapitalas. Viktoras Uspaskichas yra SLF oponentas ir galbūt priešas, nes jis yra oligarchas, siekiantis pelno politikos pagalba - tačiau dėl dabartinio savo opozicinio statuso nedaro Lietuvai tokios žalos, kaip Andrius Kubilius. Jo demaskavimas – trumpo laiko klausimas.
REKLAMA
Tas pats liečia kitus Seimo milijonierius. Antai Bradauską SLF demaskavo dar 2008 metais, kaip publikavo duomenis, pagal kuriuos atskiri Seimo nariai teikia įstatymus, kurių projektus kuria privačios firmos (tai paaiškėjo panagrinėjus projektų kompiuterinius failus, jie kurti firmų kompiuteriuose).
Bet autorė apie tai nutylėjo. Ji rašo, kad mes neminime ir „MG Baltic“. Bet vienas iš SLF reikalavimų yra įvesti alkoholio (ir tabako) prekyboje valstybinį monopolį.
Nerimtai skamba autorės priekaištas dėl to, kad sūnus nekritikuoja tėvo Justo Paleckio.
Visų pirma, tėvas nėra kapitalistas, valdantis stambias gamybos priemones.
Visų antra, nors tėvas ir brolis viešai faktiškai atsiribojo nuo sūnaus, sūnus neatsakys tuo pačiu – kad ir kaip buržuazinei žiniasklaidai norėtųsi.
Toliau – dienraštis „Diena“ paskelbė, esą Paleckis kaip Vilniaus tarybos narys (teisėtai) iš savo rezervo fondo parėmė vien „prorusiškas“ rusakalbių organizacijas.
Pirma, tai melas – Paleckis rėmė ne vien tik rusakalbių organizacijas.
Antra, leiskite paklausti, kas turi tą magišką prietaisą, kuris mikliai nustato organizacijos „prorusiškumą“? Ir trečia, dėl rusakalbių, jie, ką – ne žmonės? Jų Vilniuje yra apie 40 procentų.
Ir pabaigai - SLF yra nesusaistytas jokiais finansiniais ryšiais – ir tai matosi iš jo atviros kovos su stambiuoju kapitalu.
Tai, kad revoliucingas kairiąsias partijas ir jų vadovus jų priešai pasiutiškai šmeižia – ne naujiena kairiojo judėjimo istorijoje.
Reikia pripažinti, kad Monika Poškaitytė nepriklauso tiems, kas apakinti neapykantos socialistinei ideologijai.
Tačiau, kaip buvęs žurnalistas, linkiu autorei, taip pat DELFI ir žurnalui „Valstybė“ daugiau drąsos žiūrėti tiesai į akis.
RAŠYTI ATSAKYMĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai