2020 m. gegužės 27 d. trečiadienis - 5:37
   

Kas pasikeitė profsąjungose per 10 metų?

«
Autorius: Valdas - Viso pranešimų: 9 - Tema sukurta: 2011-02-06 12:25:42
2011-02-28 22:31to valdui
Sumaišei tu čia sąvokas. Atstovauja, - tai dar ne tai apie ką tu rašai. Profsąjungos atstovauja dirbančiuosius kolektyvinėse derybose. O gina išskirtinai tik profesinių sąjungų narius. Jei tos profsąjungos kolektyvinėse derybose išsiderėjo nors ir menkiausią socialinę garantiją, pertrauką, atsigerti arbatos, pašalpą mirus šeimos nariui, ar darbuotojui, kai kurias garantijas besimokantiems , vestuvių proga, gimus naujagimiui - tai visa padarė profsąjunga kaip tik atstovaudama kolektyvinėse derybose. O ši moteris nori, kaip rusai sako "Y rybu sjestj ir na..... sėstj". Nenori būti profsąjungos nariu, individualius ginčus gali padėti spręsti advokatai. Na jei gaila to procentėlio kas mėnesį atiduoti profesinei sąjungai. Juk ir ten žmonės, reikia ir transportą išlaikyti ir telefonus, internetą. Tai, kaip gi čia. Jūs susikūrėte, 0 aš pažiūrėsiu iš už kampo ir dar pagrūmosiu, kam manęs neginate.Nereikia verkti, dėl jos profsąjunga padarė jau nemažai. O jei nori naudotis visomis gynybos priemonėmis, niekas nedraudžia- būk profsąjungos nariu.
2011-02-25 21:33To pagiežingam
Nacionalinis susitarimas ar Nacionalinė išdavystė!!! Ar tu bent skaitei šį monopolijų padiktuotą rašlevą. Pelių generolas tai tikrai neskaitė... nes nebūtų pasirašęs...
2011-02-20 19:18Valdui
Kažkoks kratinys, o ne straipsnis, viskas suplakta. Teisingai buvo atsakyta, kodėl vieni turi mokėti nario mokestį, o kiti-gauti konsultacijas nemokamai. Tipiškas atvejis, kai tik nori iš darbo išmesti, tada pagalbos ieško, profsąjungos blogos. O kur ta ponia buvo prieš tai? Atsakysit, bijojo. Kol mūsų žmonių smegenys neapsisuks, tai jokios profsąjungos nepadės.
2011-02-19 17:26EURO3 (post.euro3@gmail.com)
Mažai pasikeitė mūsų galvose, gal tik tų kuriems teko padirbėti svetur. Norvegijoj išspresta labai paprastai, įstojai į profsąjungą esant problemai, sumokėk nario mokestį už metus ir tik tuomet tavim pasirūpins ...
2011-02-14 11:38tigis
nepasikeitė nieko, socdemai valdo ...
2011-02-06 21:59Pagiežingam
tai tu pritari, kad vilties netekus moteris turi gintis viena, jeigu ne profsąjungos narė. Štai tau ir solidarios profsąjungos,kurios pagal Konstitucinį teismą atstovauja VISIEMS DIRBANTIESIEMS. O Nacionalinis susitarimas buvo nacionalinis parsidavimas, išsaugojęs kuriam laikui Kubiliaus kailį. Joks čia žingsnis. Čia Černiausko promachas.
2011-02-06 20:36Pagiežingas
Na,nors ir aš keiksnoju profsąjungų bosus,bet vis tik pasikeitimų yra nemažai,ko gero,svarbiausias pasikeitimas,tai buvo pasirašytas Nacionalinis susitarimas,t.y. žengtas žingsnis Konstitucijos vykdymo link.
Bijau,tik nepasikeitė žmonių(tų,kuriems reikalinga pagalba) mąstysena,kaip čia aprašoma moteris:ir ji,ir daugelis kitų,trokšta būti apginti kitų,profsąjungos narių,sąskaita.O tai neteisinga.
Bet ir čia pasikeitimų yra.Trokštantys gyventi kitų sąskaita po valiai nueina nuo arenos,o jau jaunesni lyg ir pradeda suvokti,kad savimi reikia rūpintis ir pačiam...
2011-02-06 15:09Stebėtojas
O kas galėjo per tuos 10 m. pasikeisti, kažkiek pasikeitie spalvos, kažkiek kai kurios rokiravosi, bet veidai, t.y. vadovai visų tie patys, vadinasi išliko tie patys požiūriai, vertybės ir problemų sprendimo budai.
2011-02-06 12:32Valdas
Tinklapy "Verslo banga" radau įdomų straipsnį "Profesinės sąjungos ašaromis netiki". Pradėjau skaityt, kaip viena iš darbo varoma moteris iš eilės apskambino kone visas profsąjungas ir centrus, parašė, kaip kiekviena profsąjunga nuo jos atsifutbolino ir padarė išvadą - kol tu ne ps narys - jų akyse nesi žmogus. Skaičiau skaičiau ir pajutęs kad kažkas netaip pastebėjau, jog aprašytas įvykis buvo prieš 10 metų. Siūlau paskaityt ir padiskutuot, kas per 10 metų pasikeitė į gerą mūsų profesinėse sąjungose. Man atrodo, nelebai daug.
Straipsnio adresas:
http://www.verslobanga.lt/lt/leidinys.full/3c397e1c55170
RAŠYTI ATSAKYMĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai