2020 m. birželio 1 d. pirmadienis - 23:27
   

Dambrauskas streikuos - blefas ar tikra?

«
Autorius: Virginija - Viso pranešimų: 9 - Tema sukurta: 2011-02-04 06:21:29
2011-02-10 11:24man patiko
buities muziejaus darbuotojai, bibliotekininkai palaiko streiką - sveikai mąstant, jei žiemą kokiai dienai ir uždaryti kokį muziejuką ar biblioteką apskrityje, ar jei ir visiems paskelbti kokią sanitarinę dieną - tai kažin ar kas pajustu? Populizmo sėmimasis ant žmonių bėdų.
2011-02-06 19:17Optimistė
gal kas galėtų paskelbti įmones, kuriose vyksta balsavimas dėl nacionalinio streiko?
Manau atsirastų, kas pasiūlytų tokių įmonių daugiau ir prisidėtų prie nacionalinio streiko.
sėkmės
2011-02-05 12:38Garsas nuėjo toli
Kadangi Dambrausko informacija buvo paskleista per BNS ( o tai solidi agentūra, kaip žinome), tai žinia apie vos ne pirmą tokį Europoje nac. streiką pasklido plačiau. ž. http://www.unionstoday.ru/news/world/2011/02/04/13248
O jeigu nieko neišeis? Jeigu Dambrauskas per anksti pasigyrė? Bus šiokia tokia gėda visoms Lietuvosprofsąjungoms. Įdomu, ką apie tai mąsto jo sąjungininkai - Bakas, Bružas...
2011-02-05 03:31To teisininkui
Galimybių yra - noro pas vadus nėra
2011-02-05 03:00vladimir (sovietikus@one.lt)
Lietuvos žmones -ar jums nenusibodo taip gyventi,kodel ne streikojate katrtu su NEPRIKLAUSOMA JUNGTINE PROFESINE SAJUNGA ?
2011-02-04 20:31Teisininkas
Šiandien Lietuvoje nėra jokių galimybių įgyvendinti darbuotojų teisę į streiką. Matyt, streikuoti trukdanti teisinė situacija politikų buvo sukurta specialiai, pataikaujant turtingoms, todėl ir visagalėms monopolijoms. Ar - dar blogiau – jų užsakymu. Todėl beveik visus iki šiol Lietuvoje vykusius streikus teismai yra pripažinę neteisėtais.
Darbuotojų teisės streikuoti apribojimas pažeidžia daugybę civilizuotame pasaulyje įprastų teisės aktų, pirmiausia - Europos socialinę chartiją. Beje, tas pasakytina ir apie mūsų Konstituciją, kurioje irgi tokia teisė įtvirtinta.
2011-02-04 19:37evaldas
šneka jau ilgiau nei metai... Kita vertus Švietimo darbuotojų profsąjungoje apie šakinį streiką buvo kalbama ilgiau nei 5 metus ir padarė.
2011-02-04 10:58Taip
Mūsų žiniomis jau pradėti balsavimai! Streikas bus!!!
2011-02-04 06:23Virginija
Profsąjungos rengiasi visuotiniam streikui
Valdžios atsisakymu pradėti derybas dėl kolektyvinės sutarties sudarymo nepatenkintos profesinės sąjungos teigia pradedančios darbuotojų balsavimus dėl streiko.
"Įstaigose ir organizacijose jau pradėti balsavimai dėl streiko, kraštuose ir rajonuose kuriami streiko valdymo komitetai. Derinama streiko vystymo ir eigos taktika bei strategija, streikų ir akcijų koordinavimas", - teigiama ketvirtadienį Jungtinės profesinės sąjungos išplatintame pranešime.
Per 9 tūkst. įvairių sričių, įskaitant švietimo, kultūros, socialinių paslaugų, transporto darbuotojų vienijančios Jungtinės profesinės sąjungos pirmininkas Arvydas Dambrauskas sako, kad balsavimas vyksta 300-400 įstaigų, įmonių visoje šalyje. Už streiką turi pasisakyti daugiau nei pusė kiekvienos iš jų darbuotojų.
"Streikas turi būti valdomas per visą Lietuvą. Čia rimtas streikas, toks kaip vykdavo Europoje, ir jeigu mes reikalaujame derybų, aišku, turime atsakyti į klausimą, kas bus, jei bus atsisakyta jas pradėti", - BNS teigė A.Dambrauskas.
Profsąjungos vadovo teigimu, jei susitarti su valdžia nepavyks, streikas galėtų vykti ne mažiau nei po trijų mėnesių - pavasarį, kai bus baigtas balsavimas.
"Kiek buvo Kėdainiuose balsuojama, 100 procentų buvo balsuojama. Sklandžiai vyksta balsavimai, bet, aišku, jie užims laiko", - sakė jis.
Jungtinė profesinė sąjunga teigia Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai prisistačiusi deryboms dėl šakos kolektyvinės sutarties sudarymo. Ji aiškina siekianti pagerinti socialines ir ekonomines sąlygas socialinį darbą dirbantiems žmonėms.
Tačiau profsąjunga teigia esanti nepatenkinta tuo, kad ministerija esą ne tik nevykdo teisės aktų įpareigojimų darbo klausimais, bet ir partijų politinių sutarčių su Jungtine profesine sąjunga - pasiekti, kad darbo santykius reguliuotų aukštesnės kolektyvinės sutartys, neva vilkina ir ignoruoja šakos kolektyvinių derybų pradžią.
"Jungtinė profesinė sąjunga siekia, kad būtų pradėtos konsultacijos dėl Nacionalinės kolektyvinės sutarties sudarymo, kad darbo santykiai nebūtų grindžiami baime ir prievarta, siekia užtikrinti darbuotojų orumą darbe. Tačiau ministerija visiškai ignoruoja profesinės sąjungos reikalavimus", - teigiama pranešime.
Profesinė sąjunga teigia nekėlusi "išankstinių ar populistinių reikalavimų", tačiau įstatymo nustatytu terminu atsakymas negautas.
Vyriausybei bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai įteiktas reikalavimas sudaryti taikinamąją komisiją kolektyviniam ginčui spręsti. Tačiau taip pat pradedamas balsavimas dėl streiko, kuris esą neterminuotai apimtų visą Lietuvą.
"Pareikalavome sudaryti taikinamąją komisiją, per 7 dienas ji turi būti sudaryta. Jei ji nebus sudaryta ar šalys nesusitars, bus sprendžiama streikuojant. Mes pradėjome balsavimus, kad sutvarkytume valdymą streiko, paruoštume žmones, nes teritorija didelė", - teigė Jungtinės profesinės sąjungos pirmininkas.
Tikimasi, kad streiką palaikys ir kitos Lietuvos profsąjungos, tarptautinis profsąjungų judėjimas.
Ministerija teigia yra suinteresuota sėsti prie derybų stalo
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pranešime tvirtina, jog tikrai nevilkina. Priešingai, ministerijos vadovybė yra suinteresuota sėsti prie normalaus derybų stalo. Deja, ministerijos teigimu, šiai dienai yra kitaip – Jungtinės profesinės sąjungos atstovai nenori konstruktyviai kalbėtis, yra įnešama destrukcija, nesiklausoma ir net nenorima girdėti kitų nuomonės, kitų argumentų. Tai nepanašu į konstruktyvų dialogą, nors ministerija ir ne kartą yra parodžiusi, kad nori sėsti prie bendro derybų stalo dėl kolektyvinės sutarties.
„Pavyzdžiui, ministerijos atstovai dar pernai lapkritį buvo prašę Jungtinės profesinės sąjungos vadovo pateikti informaciją dėl kokių konkrečių dalykų norima eiti į derybas, kokios konkrečios profesinės sąjungos ir kiek prie derybų stalo norėtų sėsti skirtingų profesinių sąjungų sričių atstovų. Tačiau iki šiol negauta tokia informacija", - skelbiama ministerijos pranešime.
Jame teigiama, kad informacijos, susijusios su keliamais klausimais, buvo paprašyta vadovaujantis Darbo kodekso 48 straipsnio nuostatomis. Tad profesinė sąjunga turėjo mėnesį laiko pateikti šią informaciją. Deja, jos nepateikė. Ministerija buvo pasiūliusi apsvarstyti galimybę įtraukti ir kitas profesines sąjungas, kurios atstovauja socialinius darbuotojus socialinės globos įstaigose.
Kolektyvinių derybos, anot ministerijos, turi būti vedamos sąžiningai ir nevilkinamos, bet šiuo atveju ministerija tikrai nevilkina derybų.
Todėl ministerija mano, kad galima apsieiti be streiko, o rimtai pasiruošti deryboms ir sėsti prie bendro derybų stalo.
BNS
RAŠYTI ATSAKYMĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai