2020 m. birželio 1 d. pirmadienis - 22:05
   

Ar teisingai elgiasi Maistininkų ps Prezidentės - Seimo ginče dėl langvatų alkoholio pramonei?

«
Autorius: Red - Viso pranešimų: 4 - Tema sukurta: 2010-12-15 18:42:03
2010-12-15 20:44Pranešimas
2010m. gruodžio 16d. 8 val. 30 min., prie LR Seimo (Gedimino pr. 53), Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga rengia darbuotojų, dirbančių alkoholio pramonėje, piketą ir taip bandys atkreipti Seimo narių dėmesį į grėsmingą situaciją susidariusią alkoholio pramonėje.
Tai jau antrasis alkoholio pramonėje dirbančių žmonių piketas. Pirmojo piketo, surengto š.m. gruodžio 10 d., metu, darbuotojai prašė Prezidentės pasirašyti Seimo priimtas Akcizų įstatymo pataisas, kuriomis akcizas stipriam alkoholiui sumažintas iki 3200 Lt/HPA, ir taip išsaugoti darbo vietas.
2008m. mūsų organizacija atstovavo apie 2500 tiesiogiai stipraus alkoholio pramonėje įdarbintiems darbuotojams, tačiau šiandien darbuotojų skaičius sumažintas daugiau nei 30 proc., t.y. darbo neteko beveik 700 žmonių. Trys iš keturių Lietuvos gamintojų dirba keturias darbo dienas, todėl ženkliai sumažintas jų darbo užmokestis.
Atstovaudama darbuotojų interesams, mūsų profesinė sąjunga priversta sutikti su tokiomis sąlygomis, nes dėl neapgalvotos valstybės politikos 2008–2009m. akcizų srityje, stipriai išaugo nelegali alkoholio rinka, krito legalios pramonės gamyba ir pardavimai, tačiau vartojimas nesumažėjo, tik pasitraukė į šešėlį.
Jei nebus sumažintas akcizas stipriam alkoholiui, kitąmet alkoholio pramonėje ir toliau bus atleidinėjami darbuotojai.
Gruodžio 7 d., Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga (LMP) įteikė kreipimąsi Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei, prašydama pasirašyti LR akcizų įstatymo pakeitimo projektą Nr. XIP–564, kuriuo LR Seimas sumažino etilo alkoholio akcizo tarifą.
Šiandien LMP ir alkoholio sektoriaus darbuotojai asmeniniais laiškais kreipėsi į LR Seimo narius, prašydami, svarstant minėtą įstatymo pakeitimą, balsuoti už akcizo alkoholiui sumažinimą.
Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos informacija
2010-12-15 20:24Manau
Galvoju, kad maistininkai elgiais teisingai. Nes ir profsąjungose galioja šių laikų taisyklė: kiekvienas už save, o ponas dievas už visus. Solidarunas - tik socdemų vertybė.Daugumos interesai aukščiau už vienos grupės interesus - sovietinis palikimas. Gaila kad buvusi partškolos dėstytoja netasikrato šio palikimo ir vetuoja gerą įstatymą.
2010-12-15 19:14Maistininkai
Įsigilinkit į esmę. Juk maistininkai kalba apie darbo vietų išsaugojimą vietinėje pramonėje, nelegalių gėrimų įvežimą, o ne apie prekybos alkoholiu palengvinimą. Dabartiniu metu net legalų alkoholį įveža iš Kaliningrado, Baltarusijos ir tokiu būdu ten alkoholio įmonėse darbo daugėja, o Lietuvoje - mažinimas darbo vietų, sutrumpinta darbo savaitė. Kita vertus tik pakankamas darbo užmokestis garantuoja kitokius poreikius, galimybę mokytis, vaikams lankyti įvairius būrelius ir kt. pagaliau tai mokesčiai biudžetui irgi. Čia esmė.
2010-12-15 18:45Red.
Gruodžio 7 d. Seime buvo priimtas Akcizų įstatymo 24 ir 26 straipsnių pakeitimo įstatymas, kuriuo numatoma nuo kitų metų sausio 1 d. sumažinti etilo alkoholio akcizo tarifą. Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga, atstovaujanti nemažai daliai stipriojo alkoholio pramonės darbuotojų, kreipėsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę, prašydama šį įstatymą pasirašyti.
Laišką Prezidentei ketinę paremti ir piketais prie Prezidentūros maistininkai vis dėlto buvo priversti gruodžio 13 - 14 dienomis numatytą akciją atšaukti. Tai padaryta sužinojus, kad Dalia Grybauskaitė vetavo ir grąžino Seimui įstatymo pataisą pakartotinai svarstyti.
„Nepritariu atviram interesų grupių lobizmui. Nerandant galimybių kompensuoti sumažintas pensijas, remti alkoholio pramonę, piginti alkoholį ir skatinti jo vartojimą yra nemoralu ir prieštarauja sveikos ir blaivios tautos principams", - pareiškė žiniasklaidai Dalia Grybauskaitė.
Vis dėlto Maistininkai nutarė kovoti toliau: pranešama, kad jie rengs piketus ir prie Seimo, nes ten bus svarstomas Prezidentės veto.
RAŠYTI ATSAKYMĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai