2020 m. rugpjūčio 14 d. penktadienis - 3:38
   

"Solidarumas"ardosi,arba "kaip isisavinami profsajunginiai pinigai"

«
Autorius: VALDEMARAS (labas@draugas.lt) - Viso pranešimų: 661 - Tema sukurta: 2010-12-14 08:42:54
7
2016-09-20 21:04algirdui
Algirdai, ar tau neatrodo, kad tu daug kalbi ir mazai realiai ka nors darai? Buvai Solidarume pirmasis pavaduotojas, didziausios pirmines organizacijos pirmininkas ir nori pasakyt, kad nieko realiai nesugebejai padaryt? Tai Solidarumo babcios uz tave stipresnes? Nes jei tu butum stiprus lyderis, nesitrauktum is pareigu, o imtumeisi iniciatyvos. ar solidarumo babces tave taip isgasdino?
2016-09-18 21:47To neliudna
Pats išėjo Algirdas o neišmetė. Pagal pačio parašyta prašymą atleido.
2016-09-17 03:16Algirdas Markevičius
Ir man neliūdna. 2012 LR Seimo rinkimai. Kristina Krupavičienė - Tvarka ir Teisingumo partija. Startinė pozizija 27. Rezultatas, tiesiog reikia pasidomėti ir ????? Melu klotas kelias ateities neturi. Profesinių sąjungų reprezentyvumo kriterijai aiškiai nustato atstovavimo reikalavimus. Tikiu, kad tai sustatys į vietas, kad yra kas. Nes melas gali baigtis administracinę atsakomybę. Darbuotojų atstovų atstovavimas LR trišalėje taryboje virs iš deklaratovaus "popierinio" į realaus atstovavimo būsenos stadiją. Tada ir prasidės reali kova už darbuotojų teises ir intersus. Baigsis projektų už nieką dalijimosi era. Pinigų skalbimas.
2016-09-17 02:51Algirdas Markevičius
Mokslininkai tvirtina, kad melas kenkia sveikatai (1)
lrt.lt
Mes pameluojama kartą, kartais – du kartus per dieną, o per savaitę vidutinis melų skaičius pasiekia 11. Sakome netiesą, nes nenorime užgauti kitų, arba pagražiname, kad istorija atrodytų įdomesnė. Jus anonimai, bailiai ir pazazitai.
2016-09-17 02:46Algirdas Markevičius
http://m.delfi.lt/gyvenimas/karjera/article.php?id=72237870
2016-09-16 17:25Neliūdna
ko pavydėti, gal 138 vietos socdemų sąraše? kad darbininkų sąjunga atleido iš pavaduotojų ir darbo ir dar pralaimėtų Seimo rinkimų.
2016-09-15 22:06klausimas
Danutė Mackevičienė profsąjungos veikėja ar kenkėja? Šiai kenkejai visalaika rupėjo tik pinigai ir tiek. A, dar šmeižti kitus, kadangi pati nieko padaryti negali, nes yra pusiau kvaila. Nors kiek yra žiniu sugebėjo padirbėti ir nušvilpti dali surinkto GPM mokesčio. Nariai miega, Danutė dirba. Kokia yra jusu nuomone apie šia kenkeja ar veikeja?
2016-09-15 15:24Algirdas Markevičius
Geras turinis. Anonimas, įžeidimas ir jokio sprendimo.
2016-09-15 10:22ratai
boba iš vežimo - ratams lengviau
2016-09-14 11:05Algirdas Markevičius
Informuojame, kad 2016 09 13 UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profesinės sąjungos taryba priėmė sprendimą išstoti iš LPS „Solidarumas“. Ačiū visiems už palaikymą, už teisingą kritiką, už tai, kad buvote kartu. Gaila, kad Solidarume Tiesa užleido vietą Melui, o būti sąžiningu tapo pavojinga. Papročių teisės viršenybės principas laikomas demokratijos ikona, o įstatai tampa nepatogūs ir patraukiami į užkampį. Atminkite, kad tik silpni kovoje viduje.
Sėkmės Jums visiems.
2016-09-14 10:46niekam nebus geriau
Iš tokių konfliktų "Solidarume" niekam naudos nebus. Negi nebuvo galima rasti kompromiso? Vieni su kitais konfliktuojat, į teismus padavinėjat, kas čia per profsąjunga? Atsiprašau, bet esate žemos kultūros žmonės.
2016-09-13 15:21To neliudna
Tai parodo koks veiklus yra Algirdas. O tu pavydi nes to nesugebi.
2016-09-13 10:52Algirdas Markevičius
Prašau Jūsų tik vieno - remkimes faktais ir kalbėkime iš esmės. Melo yra per daug. Vertinkime darbus. Jeigu yra poreikis galiu išdėstyti savo matymą apie trukdžius ir grėsmes profesinių sąjungų veiklai. Turiu pakankamai tikrų duomenų apie padėtį profesinių sąjungų aplinkoje. Dėkoju visiems kas palaikėte ir likote draugais.
2016-09-12 16:02Neliūdna
Ant visų kėdžių nepasėdėsi - pirmininkės pavaduotojas, Transporto darbuotojų federacijos pirmininkas, Vilniaus profesinės sąjungos pirmininkas, partijoje Vilniaus skyriaus pirmininko pavaduotojas, kandidatas ir be penkių minučių LR Seimo narys....
2016-09-10 15:03Liudna
Siandiena Solidarumo koordinacine taryba patvirtino Algirdo prasyma atsistatydinti is pavaduotoju pareigu. Labai labai liudna tai Solidarumo byrejimo pradzia.
2016-09-08 22:29Auuu
Algirdas puikus lyderis ir nebijantis tiesos išrėžti į "akis" o ne už akių kaip įprasta kitiems profesinių sąjungų lyderiams.
2016-08-31 08:56JS - Solidarumui
Taip, konfliktai, konkurencija tarp susivienijimų, šakinių profsąjungų – keistas, o atvirai kalbant – skandalingai šlykštus dalykas. Štai Solidarumo atstovė rašo: laimi mūsų priešai, tarp jų – LPSK. Argi kita, kaimyninė, profsąjunga, centras priskirtina prie priešų? Nejaugi eiliniai profsąjungų nariai kalti, kad jų lyderiai pjaunasi, stengiasi vienas kitą pažeminti, užtemdyti, nurungti? Solidarumas (Balsienės) susikūrė ir buvo Landsbergio-Vagnoriaus palaikomas tam, kad atliktų politinę funkciją – nustelbti, atsverti „raudonąsias“ profsąjungas. Bet jau praėjo daugiau nei du dešimtmečiai, ir ši politinė funkcija turėjo atmirti, kaip kad profsąjungų istorijos paraštes nuriedėjo korumpuota skandalingoji Solidarumo kūrėja. O priešų vis dar ieškoma.
Ne gražesni dalykai vyksta ir švietimo profsąjungose. Du buvę aršiausi priešininkai – dviejų įtakingų švietimo profsąjungų vadovai stengiasi nurungti, pažeminti, ignoruoti jauną kitos profsąjungos vadovą, kuris bando veikti savo galva, nepaklusti diktatui iš šslies Šie du profsąjungų „asai“net raštą ministrui rašė: nesiderėkite su šia profsąjunga, nes ji esą neturi narių. O juk abu šie skundikai prisidėjo, kad didžiausia įtakingiausia šalies profsąjunga buvo suskaldyta. Prieinama iki anekdotiškų situacijų: sutinkame dalyvauti koordinuojant veiksmus, bet su ta sąlyga, kad nedalyvautų trečiosios profesinės sąjungos vadovas. (Na, tarkim X šalies prezidentas pareiškia: su Y šalimi derėsimės, bet derėsimės, jei šaliai atstovaus ne Y prezidentas, o viceprezidentas). O juk trečiosios profsąjungos pirmininką išrinko eiliniai nariai, jų įgalioti delegatai. Ponai švietimo vadovai–išsilavinę inteligentai (vienas – net garsus istorikas) spjauna į 2 ar 3 tūkstančius eilinių profsąjungos narių, kurie išsirinko šį jauną vyrą pirmininku ir kol kas juo dar pasitiki!
2016-08-22 10:11Troleibusai narys
Labai liūdna kad šį konfliktą skatina ir ragina Solidarumo vadovybė, nors pareiga yra kaip tik vienyti.
2016-08-18 14:19Algirdas Markevičius
Kokią sąžinę reikia turėti? Kokią širdį? Kokiomis vertybėmis vadovautis? Todėl ir gyvena pagal "ponetijas ir zadanijas", toks ir rezultatas. Nieko švento, melas ir dergimas - profesinių sąjungų kasdienybė. O atleidžiamas 161 darbuotojas, žlugdoma įmonė ir socialinės garantijos yra niekas.
UAB "Vilniaus viešasis transportas" troleibusų darbuotojų profsąjungos pirmininkė Danuta Mackevičienė ir Naujosios profesinės sąjungos pirmininkės pavaduotojas Jaroslavas Petkevičius kreipėsi į darbdavį ir Vilniaus miesto savivaldybės merą Remigijų Šimašių su raštu:
"2016 07 12 rašte Nr. S - 2016/179, kuriame Jūs išlėlėte kolektyvinio ginčo reikalavimus, nurodėte, kad 2016 07 05 UAB "Vilniaus viešasis transportas" darbuotojų profesinė sąjunga, Viešojo transporto vieninga darbuotojų profesinė sąjunga, Viešojo transporto nepriklausoma darbuotojų profesinė sąjunga sudarė jungtinę profesinių sąjungų atstovybė.
Mes manome, kad Jūsų sudaryta jungtinė atstovybė negali kelti kolektyvinio darbo ginčo reikalavimų nes pagal DK 69 str. streiko reikalavimus gali iškelti ne dalies profsąjungų atstovybė, o visų bendrovė, o visų bendrovėje veikiančių profsąjungų jungtinė atstovybė, kaip ir pagal DK 60 str., konferencija negali įgalioti vieną iš kelių jungtinių atstovybių atstovauti visą darbuotojų kolektyvą sudarant kolektyvinę sutartį.
Ryšium su tuo maloniai ir manadagiai prašome, pranešti mums raštu ir paaiškinti kodėl apie jungtinės audarymą neinformavote ir nepakvietėte veikiančių kitų profesinių sąjungų. Taip pat prašome pateikti jungtinės atstovybės steigimo dokumentus, įgaliojimus, protokolą, atstovybės įstatus (nuostatus, statutą) kaip to reikalauja Profesinių sąjungų įstatymo 4 str. 1 d. ir kitus įrodymais, kad tai yra ne asociacija, o profesinė sąjunga (susivienijimas), turintis juridinio asmens teises ir galimtis stoti teisme ieškovu arba atsakovu, nes kolektyvinės sutarties šalys turi juridinio asmens teises".
Primename kokie yra mūsų reikalavimai 2016 07 12 Nr. S-2016/179 rašte:
1. išsaugoti UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbo vietas, sudarant viešųjų paslaugų teikimo sutartį tarp Vilniaus miesto savivaldybės ir UAB „Vilniaus viešasis transportas“ ne trumpesniam kaip 8 metų laikotarpiui (be ilgalaikės sutarties įmonė negali tinkamai planuoti savo veiklos);
2. sudaryti aiškų skolos grąžinimo grafiką, nurodant konkrečius įsipareigojimų įvykdymo terminus ir apimtis, su kuriuo būtų supažindintos įmonėje veikiančios profesinės sąjungos. Mūsų žiniomis, Vilniaus miesto savivaldybė skolinga UAB „Vilniaus viešasis transportas“ apie 28 000 000 Eur (dvidešimt aštuonis milijonus eurų);
3. vykdyti rinkiminius įsipareigojimus ir depolitizuoti įmonės valdymą. Vilniaus miesto savivaldybės koalicijoje esanti partija politizavo įmonės valdymą;
4. vykdyti skaidrią įmonės kadrų politiką, darbuotojus priiminėti į vadovaujančias pareigas konkurso keliu, siekiant išvengti politinio nepotizmo apraiškų;
5. į įmonės valdybą įtraukti UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profesinės sąjungos atstovą, sudarant sąlygas didinti įmonės darbuotojų socialinių, ekonominių interesų apsaugą, per tiesioginį informavimo ir konsultavimosi procedūrų taikymą;
6. neskelbti Vežėjų parinkimo keleivių vežimui vietinio reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais Vilniaus mieste pirkimo atvirame konkurse (toliau – Konkursas) antrojo etapo, kol Vilniaus miesto savivaldybė negrąžins skolos UAB „Vilniaus viešasis transportas“ ir įmonė neįsigys naujų transporto priemonių (autobusų ir troleibusų);
7. pakeisti konkurso sąlygų 103 punktą, juose numatant detalią 2001 m. kovo 12 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos Nr. 2001/23/EB dėl valstybių narių įstatymų, skirtų darbuotojų teisių apsaugai įmonių, verslo arba įmonių ar verslo dalių perdavimo atveju, suderinimo direktyvos įgyvendinimo tvarką, numatant aiškius reikalavimus (teises ir pareigas) konkursą laimėjusiai įmonei užtikrinti skaidrią teisinę apsaugą perimamo verslo dalies darbuotojams per: darbo užmokesčio, darbo stažo, papildomų garantijų, kolektyvinės sutarties tęstinumą, išbandymo laikotarpio netaikymą, darbuotojų atstovų (profesinių sąjungų) statuso, vaidmens išlaikymą ir veikimo sąlygų sudarymą. Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos Respublikos darbo kodekso (toliau – LR DK) 138 straipsnis imperatyviai numato, kad įmonės, įstaigos, organizacijos savininko, jų pavaldumo, steigėjo ar pavadinimo pasikeitimas, įmonės, įstaigos ar organizacijos sujungimas, padalijimas, išdalijimas ar prijungimas prie kitos įmonės, įstaigos ar organizacijos, verslo ar jo dalies perdavimas negali būti teisėta priežastis nutraukti darbo santykius. Verslo ar jo dalies perdavimo atveju darbo santykiai tęsiasi tokiomis pačiomis sąlygomis verslo perėmėjo įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje, nepaisant verslo ar jo dalies perdavimo teisinio pagrindo. Pakeisti darbo sąlygas ar nutraukti darbo sutartį dėl verslo ar jo dalies perdavimo draudžiama. <...>. Taigi, LR DK 138 straipsnio ir Direktyvos nuostatos numato automatinio darbo santykių , sąlygų, darbuotojų atstovų ir kolektyvinių sutarčių perėjimo principą, kuris nėra įtvirtintas Konkurso sąlygų 103 punkte;
8. pakeisti Konkurso sąlygas, numatant, kad konkurso laimėtojas (laimėtojai) vairuotojams turės mokėti atlyginimą ne mažesnį, negu dabar esamas vidutinis UAB „Vilniaus viešasis transportas“ vairuotojo atlyginimas;
9. užtikrinti skaidrius finansinius srautus tarp Vilniaus miesto savivaldybės ir UAB „Vilniaus viešasis transportas“, atsisakant trečiųjų asmenų - SĮ „Susisiekimo paslaugos“ - paslaugų;
10. skelbti viešąjį konkursą SĮ „Susisiekimo paslaugos“ teikiamoms viešosioms paslaugoms.
"
2016-08-12 11:28Nare
Gerbiami Solidarumas vadovai ir
Labai liūdna matyti Jus 'konfliktuojančius" . Tai pykstatės grupėmis, tai taikotės ir vėl .... Kas iš to laimi :
Ogi LPSK ir darbdaviai.
Jeigu taip toliau tai Solidarumo kaip profesinės sąjungos neliks... Sakysit kad ne ties palaukiam dar du metus ir pamatysit ...
LIŪDNA , kad energiją skiriat konfliktams o ne narių gynimui.
2016-08-10 11:57profsąjungų konfliktai (bumbum@bumbum.lt)
Viena iš didžiausių profesinių sąjungų problemų - nesugebėjimas spręsti tarpusavio konfliktų. Konfliktai, nuomonių skirtumas, yra natūralus gyvenimo palydovas, tik čia svarbiausias klausimas kaip elgiesi konfliktuodamas, pristatydamas savo nuomonę? Dalis profsąjungiečių yra, kaip psichologai pasakytų, pasyvūs agresoriai. Tai reiškia, kad jie nemoka tinkamai, argumentuotai pristatyti savo nuomonės, nemoka apginti, kontraargumentuoti ir jei reikia pakeisti savo nuomonę, iš dalies ar pilnai pritarti kitokiai nuomonei. Ką tuomet daro toks pasyvus agresorius? Jis ne tiesiogiai žmogui išsako savo nuomonę, o kuria pletkus, pasakas, mitus jam už nugaros. Šmeižia, juodina, nuolat kritikuoja kitokią nuomonę turinčius žmones. Kad tokių profsąjungose pilna, tai visi profsąjungiečiai žino. Blogiausia, kad tokioje situacijoje tinkamai profsąjungų veiklai žmonės atsirenkami ne pagal sugebėjimą pasiekti rezultatą (pvz organizuoti naujus narius ir atitinkamai centrui sumokėti daugiau nario mokesčio), o pagal principą savas - nesavas. Savas, kaip dažniausiai yra, tai vargšas žmogelis, kuris neturi savo nuomonės, visada viskam pritaria, su tipišku beteisio darbininko mentalitetu. Kol situacija nesikeis (o ji nesikeis tol, kol nepasikeis profsąjungiečių karta), tol ir toliau profsąjungos atrodys kaip anekdotai.
2016-08-03 22:18opa
Kils Vilniuje kainos
Kils Vilniuje vie6ojo transporto kaino, kaip jos gali nekilti, jei vadovai gauna daugiau uz ministrus. Paziurekite aoie tai laida.
https://www.facebook.com/?ref=logo#!/arturas.roze.3
2016-08-03 19:49Narė
Ar tiesa kad Pirmininkė susitsikė su buvusia Tarptautinia sekretore ir ją palaikančia kompanija? Taip pat kad labai reiškiasi buvusi prieš Aldoną pirmininkė su sunūmi?
2016-08-02 16:2633 kėdžių dedetyvas
LPS Solidarumas nenustoja stebinti. Ilgai nežinoję ką daryti su Klaipėdos profesinių sąjungų pasitraukimo iš LPSS nutarė: išsireikaluti fotoaparatą, diktofoną, kompiuterį, kopijavimo aparatą, programinę įrangą ir 33 kėdes. Tik Kristina pamiršo, kad pati nurašė visą minėtą turtą ir pasirašė. :) Kaip su MMA, kovojo už tai, kas jau vyriausybės nutarimu priimta nuo liepos 1 d. Liko tik 33 kėdės, dėl kurių pirmininkė pagrasino teismu. Iki ko nusileido LPSS.
2016-07-29 10:10Tiesa
Faktiškai LPS "Solidarumas" šiandien atstovauja ne daugiau kaip 800 narių, kadangi kitos profesinės sąjungos nemoka nario mokesčio. LPS "Solidarumas" yra facebookinė profesinė sąjunga. Iki 2018 metų tiesiog nebus kam jungtis prie LPSK. Faktas. Bet turtas gi yra, reikia dar "padirbėti", savo labui. Idomu, kaip vyks apsijungimo procesas, kai yra karštų nesutarimų taškų, Kauno autobusų parkas, ir kt. Bučelis su Edita. Karštos vedybos laukia.
2016-07-28 22:31Klausimas
O nusipelnė tik projektų ir kelionių aplink pasaulį ? Tokioj įtemptoj situacijoj dėl Dk atostogavo beveik visą vasarą. Tik facebukui nusifotografuodavo ir puslapiui. Gaila žmonių eilinių. Klaipėda pasielgė teisingai.
2016-07-28 13:33Tiesa
Tikėtina. Kristina dar pasitvarkys finansiškai. Tik ką susijungus darys: Rimtautas Ramanauskas, Edita Morkūnienė, Pretzsch Jovita, Varnas Vitalijus ir kiti. Apie Juos Kristina galvoja? Jū nebus, nes LPSK jie nereikalingi. Bet gaila, kad kalbama apie susijungimą. LPS "Solidarumas" to nenusipelnė. Gyvenkite šia diena ir po truputi ieškokite darbo gerbiami LPS Solidarumas darbuotojai.
2016-07-28 08:16BNS
Dunda gandas, kad Pirmininkė bando susitaikyti su eks. tarptautine sekretore ir kuria mažų profesinių sąjungų, kad atsvertų rinktą pavaduotoją.
Didžiausio centro vadas kalba, kad jau viskas sutarta (LDF miręs, Solidarumo vadovybė neprieštarauja), kad nuo 2018 metų bus vienas profesinės sąjungos centras
2016-07-24 09:53Tiesa
Klaipėdos teritorinė profesinė sąjunga pasitraukė iš LPS "Solidarumas". LPS "Solidarumas" pirmininkės yra įstumtas į krizę. Praktiškai Kristinai rūpi turto pardavimas ir galimai pasisavinus mažą dalelę jo jungtis prie LPSK. Pati išvyks į Airiją ilsėtis. Apie tai jau kalbama susitikimuose, susivienijimo rezoliucija. O pagrindiniai nario mokesčio mokėtojai sustabdė nario mokėjimą LPS "Solidarumas". Todėl LPS "Solidarumas" tenkinasi 400 eurų nario mokesčiu per mėnesį. Finito jau greit.
2016-07-23 11:26PS
Atostogos ilgokai užtrūko. Atsipalaidavo Solidarumo chebrytė. Ar tiesa, kad klaipėdiškiai iš Solidarumo pasitraukė dėl neveiklumo ir maklių per suvažiavimus ? Kur nukeliavo gal žinot ar virs savo sultyse ?
7
RAŠYTI ATSAKYMĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai