2020 m. rugpjūčio 13 d. ketvirtadienis - 11:36
   

Iš mūsų atiminėja Gegužės 1. Žiopsosime ??

«
Autorius: bl - Viso pranešimų: 30 - Tema sukurta: 2010-11-29 14:13:17
2012-05-12 01:59VLADIMIR (sovietikus@one.lt)
TOKIU VIKU SKUNDIKU PILNA...ŠUNYS LOJA -KARAVANAS EINA
2012-05-11 20:59Vika
Tai, kad labai prastai atrodė ta jūsų eisena. Matomai liaudis jau nusivylė UAB ,, Jungtine Profesine Sąjunga",o geležinkeliečių apart tavęs Moskischiovai iš vis nebuvo.
2012-04-28 05:09VLADIMIR (sovietikus@one.lt)
KAUNE MES-NEPRIKLAUSOMA JUNGTINE PROFESINE SAJUNGA KVIEČIA VISUS DALYVAUTI EISENOJE-MITINGE ,KURIS VYKS GEGUŽES DIENA 11 VALANDA 45 MINUČIU -RENKAMES VISI PRIE KAUNO SOBORO-VLADIMIR MOSKVIČIOV -KAUNO REGIONO GELEŽINKELIU STOČIU SKYRIAUS NEPRIKLAUSOMOS JUNGTINES PROFESINES SAJUNGOS PIRMININKAS .SU TARPTAUTINE DARBO ŽMONIU ŠVENTEMIS GERBEMI PROFSAJUNGIEČIAI...
2012-04-24 13:50Arunas Brazauskas
Profsąjungos, išeikite iš pogrindžio
Autorius:Arūnas Brazauskas 2012.04.23 10:33
Arūnas Brazauskas (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)
Arūnas Brazauskas (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)
Lyg kortas išdėliokime skaudžiausias socialines Lietuvos problemas. Nors tai visiems žinomi dalykai, juos vardyti nepabosta.
Kas kaltas ir ką daryti?
Per 20 metų šalies gyventojų sumažėjo 600 tūkst., arba 17 proc. Maždaug penktadalis piliečių gyvena žemiau skurdo ribos. 2012 metų pradžioje minimali mėnesinė alga Lietuvoje buvo viena mažiausių Europoje – 232 eurai (800 litų). Mažiau uždirba tik rumunai ir bulgarai.
Ir visa tai vykstant ekonomikos raidai, kuri primena slidininko šuolį nuo tramplino. 1990-aisiais imta šliuožti žemyn, paskui kilti aukštyn, kol XXI amžiuje buvo pasiektas 1989 metų lygis. Tik ten ilgai neišbūta, nes 2009 metais prasidėjęs pasaulinis sunkmetis vėl nutrenkė Lietuvą žemyn. Tiesa, 2011 metais būta pastebimo ūkio augimo.
Atsakant į tradicinį klausimą „Kas kaltas?“, blogųjų sąrašas dažniausiai apsiriboja Vyriausybe, kurios šaknys, be abejo, Seime, o ten veikia piliečių mažai mylimos ir gerbiamos organizacijos – politinės partijos. Dar prie kaltųjų priskiriami biurokratai, oligarchai ir „Gazpromas“.
Į kitą tradicinį klausimą „Ką daryti?“ yra daug įvairių atsakymų – tai priklauso nuo problemos. Vienus atsakymus perša dabartinė valdžia, pavyzdžiui, kviečia į Visagino atominės elektrinės statybą. Užtat kiti svarbūs dalykai nustumiami į paraštes – vien tam, kad užgriūtų kitus valdančiuosius, kada šie nustvers valstybės vairą. Pavyzdžiui, tokia problema yra vis labiau jaučiamas kvalifikuotos darbo jėgos stygius.
„Kaltieji“ ir turėtų atsakyti į klausimus „Ką daryti?“. Vyriausybė išlinksniuota taip, kad jos reitingas vargiai atsiplėšia nuo asfalto lygio. Oligarchų tai atsiranda, tai išnyksta valdančiųjų ir nelabai valdančiųjų oratorių kalbose, tačiau apie juos išgirstame mažai konkrečių dalykų.
Pogrindinė jėga?
O ar dažnai girdime, kad atsakymo reikalaujama iš profsąjungų? Pirmiausia tas profsąjungas reikia surasti. Kur jos? Parodykite!
Lietuvos profsąjungos nuo oligarchų skiriasi tuo, kad dirbančiųjų organizacijos veikia viešai, turi adresus, iškabas, emblemas ir antspaudus. Tačiau jos, kaip ir oligarchai, nelabai matomos, nors tyčia ir nesislepia. Profsąjungos tarsi yra, bet, kita vertus, jos lyg ir pogrindyje.
Jei kas gegužės pirmąją atsidurtų, pavyzdžiui, Švedijoje, net ir šalies užkampiuose galėtų pamatyti įspūdingas darbo žmonių eisenas. Profsąjungų kolonos žygiuoja su raudonomis vėliavomis, orkestrai groja „Internacionalą“.
Lietuvoje pavyzdingas pilietis, prieš prisijungdamas prie tokios kolonos, pirmiausia bandytų prisiminti įvairių simbolių viešą naudojimą draudžiančius įstatymus – kad tik kokia nors kūjo ir pjautuvo kombinacija nepatrauktų policijos dėmesio. O švedas Lietuvoje, jeigu patektų į Algirdo Paleckio vadovaujamo „Fronto“ organizuotą mitingą, pamanytų, kad pateko į solidžių vietos socialdemokratų renginį.
Pavojingas palikimas
Tačiau svarbu juk ne iškabos. Iš profsąjungų laukiama konkrečių darbų. Valdžios, darbo ir kapitalo sąveika sumanyta tinkamai – yra Trišalė taryba. Bet ar profsąjungos nėra silpniausia šio trikampio kraštinė?
Mirdama sovietų valdžia paliko profsąjungoms palikimą, kuris irgi savotiškai buvo mirtinas – tai turtas. Profsąjungų šulai įniko į turto dalybas ir parceliavimą. Realiai profsąjungos veiklai lyg ir neliko laiko.
Galėtume paklausti, ar tai nėra per didelė prabanga, kad per 20 metų šalyje taip ir neatsirado veiksmingų profsąjungų. Tik kam tą klausimą adresuoti?
Šaltinis: "Balsas.lt"
2012-04-13 21:34Tyla
Ne gegužė dabar aktuali, o rinkimai
2012-04-13 18:502012 Geg 1
Kas turi informacijos ar šiemet bus minima Gegužės pirmoji?
2010-12-07 14:52To: Algirdas
Klausimas: ar Solidarumas su 3800 nariais (gal ir tiek nėra?) taip pat priskiriamas prie profsąjungos centro ???
2010-12-07 09:03B.Gruževskis
Kam piliečiams reikalinga valstybė, jeigu ji tarnauja pasiturinčių žmonių grupelei, kuri sudaro 15-20 proc. visų gyventojų? Nors vadiname save demokratine valstybe, esančia ES centre, turime parlamentą, susidaro įspūdis, kad mūsų valstybėje turtas pasiskirsto pagal galią, o tai rodo, kad demokratijos pas mus nėra, nes demokratinė yra daugumos valstybė.
Darbo ir socialinių tyrimų instituto direktorius B.Gruževskis
2010-12-07 06:11Pastaba
Pagarba paprastam darbo žmogui yra sovietinis reliktas. todėl jos ir neliko ir vis mažiau. Pagarba piniguočiams - tai iškovotos laisvės vertybė.
2010-12-06 22:26Grazina info
Iį pareiškimo teksto Seimui ir Vyriausybei paskutiniu momentu buvo ištrintas sakinys : ...... Trišalė taryba nepritarė, kad būtų naikinama dabar galiojanti šventinė diena – Gegužės 1-oji. Dėl švenčių dienos naikinimo reikėtų diskutuoti. Vienas iš galimų sprendimų šiemet, galėtų būti poilsio dienų perkėlimas arba, atsižvelgiant į gamybos specifiką, kolektyvinių sutarčių įmonėse/įstaigose pakeitimas ar papildymas. Norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad 2011 ir 2012 metais, Kūčių diena bus laisvadienis, o pakeitus poilsio dienas, faktiškai sumažės visų Lietuvos piliečių laikas skirtas poilsiui, t.y. darbingumo atstatymui. Tai kokie žaidimai žaidžiami, kai atsiranda kiti parašai suderintam tekste ?
2010-12-06 16:59Jonas Petraška
LIETUVOS RESPUBLIKOS
SEIMO PIRMININKEI
Irenai DEGUTIENEI
Seimo nariams
Lietuvos nacionalinėms profesinėms sąjungoms:
Lietuvos darbo federacijai,
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai,
Lietuvos profesinei sąjungai „Solidarumas“
Lietuvos transporto darbuotojų profesinių sąjungų Forumas svarstė Vyriausybės pasiūlymus 24 gruodžio Kūčias paskelbti nedarbo diena, o Gegužės pirmąją nedarbo dieną atšaukti.
Mes pritariame, kad gruodžio mėn. 24 d. Kūčios būtų paskelbta nedarbo diena, tačiau nesutinkame dėl Gegužės pirmos nedarbo dienos atšaukimo.
Gegužės pirma nėra sovietinio rėžimo išradimas. Tai yra darbo vertės simbolika. Tai gera proga ir galimybė parodyti darbuotojų nusiteikimus darbo sąlygų ir atlyginimų atžvilgiu.
Be to gegužės pirma, kaip nedarbo diena buvo atšaukta, po to atstatyta, arba naujai įsteigta. Manome, kad yra žeminamas valstybės prestižas, kai kiekviena vyriausybė kaitalioja piliečių šventines nuostatas.
Gali būti atšaukta kita nedarbo diena, kuri neturi dvasinės išraiškos požymių, pavyzdžiui Joninės. Tai grynai pasilinksminimų diena. Kai kurie Jonai jaučiasi ne jaukiai, kai juos sveikina tik už tai, kad kažkada tėvai jiems parinko vardą Jonas.
Kūčios gali būti ir papildoma nedarbo diena, kadangi darbdaviai gali pasisamdyti tiek dabo jėgos, kiek jiems reikia, kad nudirbtų darbus darbo dienomis ir jaustūsi gerai pailsėje ir dvasiškai, atšventę jiems svarbias šventes. Bedarbystė visiškai beveik niekada neišnyksta ir yra iš ko pasirinkti.
Dėl Gegužės pirmos nedarbo dienos atšaukimo reiškiame griežtą protestą.
Pirmininkas
Jonas Petraška
2010-12-03 00:17Juokas iš centrų
Centrų dalia "ne tylėti"..Centrų dalia IŠLIKTI
2010-12-02 12:46Vladimirui
Tyli, nes neturi ką atsakyti, tyla gera byla ir širdžiai ramiau, juk vis vien padarys savo, susitaikius, pratylės ir visi bus laimingi, tokia šių dienų centrų strategija.
2010-12-02 10:38vladimir (sovietikus@one.lt)
KO TYLITE PROFSAJUNGOS CENTRAI?
2010-12-01 16:32Grazina
Viską senai suprantam, bet daugumą neveikimas tenkina. Lakmusas - balsavimas per LPSK suvaziavima. Diskusijos dėl ateities strategijos nebuvo visiškai, praktiškai 4 m. perrašytos senos veiklos kryptys, įstatai liko tie patys beveik. Į kontrolės komisijos išvadas nesureauota niekaip...
2010-12-01 16:10d
dar vienas testas
2010-12-01 13:27Gražinai
Vyksta PS naikinimas, labai gaila, kad šakinių PS struktūrų vadovai dar to nesuvokia.
Šiai dienai jai kas ir pasiekta, tai atskirų šakų ir jų komandų dėka, centras gi užsiima savo asmeniniais išgyvenimo reikalais, t.y. susitaiko su bent kuo, kad gauti vyriausybės finansavimą, o bendroj sumoj gaunasi vėžys, gulbė ir lydeka. Nes centrų lyderiai bijo prarasti savo kėdes ir jiems skirtą finansavimą. Darbuotojas priimdamas sprendimą stoti ar nestoti, likti ar nelikti profsąjungoje žiūri į kelis veiksnius: centro ir pirminės organizacijos aktyvumas. Centro pasidavimo (parsidavimo) be kovos rezultatus šakinės profsąjungos artimiausiu laiku pajus, juk viskas sugrįžta bumerangu, čia tik laiko klausimas. Nuomonės ir sprendimai nederinami su nariais, viską (savo vizijas) primeta tik atskiri individai kalbantis visų PS vardų. Nėra globalesnio mąstymo, profsąjungų patrauklumo, jų buvimo motyvacijos. Patys matote, kokios menkaverčiuos yra naujo NS susitarimo sąlygos, praktiškai nulinės vertės.
2010-12-01 10:55Grazina
As nesu apgavystės šalininkė. Esu normalių derybų su Vyriaussybe ir Darbdaviais šalininkė (stiprios derybinės komandos jau yra kai kuriose įmonėse). Tačiau negaliu susitaikyti su tokiu derybų vedimo būdu, kai profsąjungų vadai nubraukia visus racionalius siūlymus ir pasirašo po nepatikrinamomis deklaracijomis. Nėra jokios derybinės komandos, nepritraukiami ekspertai... Primenu, kad vienintelį naudingą darbuotojams sakinį, kad įsipareigojama, kad be Trišalės susitarimo nebus keičiamiasdarbas darbo kodeksas pasiūlė maistininkai. Dėl šių metų susitarimo teksto diskusijos irgi praktiškai nevyksta, neargumentuotai atmetami kai kurie teikiami pasiūlymai.
2010-11-30 23:48Kvailių kaimo gyventojams
Kaip atiminėjo, taip atima ir atims, nes PS vadovybė pasirinko pasidavimo (PARSIDAVIMO) be kovos pozicija, jos šeria vyriausybė per dotacijas, o kas šers PS narius ir jų šeimas. Toks vaizdas, kad čia liko tik kvailių kaimo gyventojai, pilka nemastanti ir nesuprantanti kas darosi masė.
Graudu žiūrėti ir skaityti, kai nusileidžiama iki tokio žemo lygo.
2010-11-30 21:20Bus pareiškimas?
Trišalės tarybos posėdyjeLietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė tvirtino, kad Vyriausybė, pritardama Kūčių skelbimui ne darbo diena, pažeidžia Nacionalinį susitarimą, kuriame numatyta, kad Darbo kodekso be Trišalės tarybos pritarimo keisti negalima.
„Pirmiausiai sprendimą dėl Kūčių turėjo teikti Trišalei tarybai, dabar mes esame pastatomi prieš vežimą.Trišalė taryba turėtų išreikšti, kad toks Vyriausybės elgesys yra nepriimtinas. (...) Aš galvoju, kad tai yra vienas iš priešrinkiminių triukų, visi esame pastatyti prieš faktą“, – kalbėjo ji.
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininko pavaduotas Algirdas Kvedaravičius taip pat piktinosi ketinimais atsisakyti laisvadienio Gegužės 1-ąją.
„Aš suprantu, jeigu yra galimybės, tai švęskime ir Kūčias, bet jeigu jūs panaikinsite ir kas siūlys panaikinti Gegužės 1-ąją, susilauks labai didžiulių nemalonumų, protestų ir gali sužlugdyti bet kokias derybas su Vyriausybe“, – dėstė jis.
Profsąjungos nusprendė rašyti bendrą laišką Seimui, kuriame išreikštų savo pasipiktinimą dėl tokio skubotumo.
Trečiadienį Vyriausybė ketina priimti teigiamą išvadą dėl Seime pradėto svarstyti siūlymo Kūčias skelbti ne darbo diena atsisakant kurios nors jau egzistuojančios šventės. Greičiausiai bus siūloma atsisakyti Gegužės 1-osios.
2010-11-30 19:33vladimir (sovietikus@one.lt)
VISA JUSU BEDA LIETUVOJE -PASYVUMAS IR MITINGU IR STREIKU STOKA....AR GALVOJATE KAS NORS UŽ JUS KOVOS?
2010-11-30 13:12Gražinai
O jei panaikins Gegužės pirmąją - kaip bus su Nac. susitarimu? Juk Jūs esate šitos apgavystės šalininkė ar ne?
2010-11-30 10:33Grazina
Kūčių klausimą paprastai galima išspręsti per kolektyvines sutartis vietose. Bet tada nebūtų politinio šou, valdžios GERADARYSTĖS nesimatytų, o dar žmonės į profsąjungas burtis pradėtų...
Beja, šiandien Trišalė svarstys minimalios algos padidinimo klausimą, bet profsąjungų centriniuose psl. TYLA.
2010-11-30 10:30Info
LPSK vadai tirkrai nesuskubs, net jokio pareiškimo ar interviu nėra. Maudosi Druskininkų pirtyse (pavadinimas - pasitarimas su regioniniais koordinatoriais). Šlovė tautos rinktiems vadams.
2010-11-29 20:51Algirdas (algirdas@vap.lt)
Tai yra samoningas profsąjungų žlugdimas. Pavieniais žingsniais, po truputi Lietuvos valdžia bando sunaikinti ar atsikratyti profsąjungų, kurios neleidžia iki galo parklupdyti darbo žmonių, tai yra paprastų Lietuvos piliečių. Manau profsąjungų centrai nedelsiant turėtų imtis priešnuodžiu. Dabar jaunimui valdžia bruka, kad profesinės sąjungos yra sovietinis palikimas. Tai galima išgirsti ir dabar politikų kalbose. Nacionalinis susitarimas kaip toks dokumentas turėtų būtų išvis nepriimtinas profsąjungoms. Nes jis iš esmės nevykdomas. Daugiau naudos buvo iš mitingo prie Seimo. Reikia profsąjungoms integruotis į Lietuvos studentų sąjungas, aiškinti jiems profesinių sąjungų esme. Galvoti kaip pakelti mūsų tautą, o ne važinėti po užsienį pasirodyti kitiems.
2010-11-29 20:17sutarui
matosi esate bažnyčios klupčiukas, jei darbininkų šventė jums durna. Man taip pat durnos Joninės (eilinė diena pagerti), Žolinė (narkošų šventė). Štai dar dvi dienas taupom. Pastūgavo prigėrus chebra su ŽAS prie Balto tilto, na Joninės. Priežastis galinga.
2010-11-29 20:10Sutaras
Prie ko čia nacionalinis susitarimas, jeigu Gegužės pirmoji durna šventė.Kam labai reikia te važiuoja Baltarusijon ir ten švenčia.
2010-11-29 19:16siulau
Darbo žmonių eitynes per kučias. Vistiek su NS išdurs. O čia dviguba šventė - eitynės ir silkė su degtyne.
2010-11-29 16:42Makliovija
O ką daryt? Siūlyčiau blokuot derybas dėl nac. susitarimo, jeigu tas bus bandoma prakišt. Pranešimo dabar bent jau reiktų iš profsąjugų... bet ar suskubs kas?
2010-11-29 14:13skaitykite
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/vyriausybe-siulys-kucias-skelbti-laisva-diena-atsisakant-geguzes-1-osios.d?id=39117789
RAŠYTI ATSAKYMĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai