2021 m. sausio 25 d. pirmadienis - 3:38
   

O GAL PABANDYTI DAR KARTĄ PASIRAŠYTI NAC. SUSITARIMĄ?

«
Autorius: js - Viso pranešimų: 43 - Tema sukurta: 2010-10-27 20:36:01
2
2010-11-04 22:21to R.A.
Sprendžiant iš ilgo ir nykaus teksto - vėl prabilo Senas Vilkas. Jis nėščias patarimais, praktiškai jam jau ima trūkti virtualios erdvės patarimams ir vertinimams. O vertinimų atskaitos taškas toks: supuvusios profsąjungos - tai tos, kuriose jis dirbo ir iš kurių buvo išvarytas, o tie, kurie jį įdarbino - tikrieji griovėjai to, kas supuvę profsąjungose. Kai šitą komentaro idėją pagauni, detaliau į R.A. begalinius pezėjimus jau nesigilini, kadangi laikas brangus.
2010-11-04 20:53Sutikimas
Profsąjungos gali laimėti, jei rūpės žmonės, o ne lengvai pasiekiami pinigai lojaliems. Reikia rimtos derybinės komandos su ekspertais, o ne lanksčių mėgėjų žiūrinčių iš kur vėjelis pučia. sorry
2010-11-04 14:20R,A. Ramunei ir kitiems
<...Aš manau, jog viską gerai apgalvojusios trys vedančios (jeigu norite – oficiozinės) profsąjungos galėtų iš susidariusiosios situacijos nemažai laimėti...>
Laimėti – KĄ? Puikiai žinome, kad dėl Seimo naktinių darbų sužlugdytas ir toliau žlugdomas vidutinis ir smulkus verslas stambaus kapitalo naudai, kad tuo įsitikinti, pakanka stebėti priimamus teisės aktus, sprendimus ir statistiką, projektinių lėšų srautų judėjimus. Daug įmonių bankrutavo, tas procesas tęsiasi ir toliau, nieko nedaroma, kad atstatyti padėtį ir padarytas klaidas, bedarbystė auga kaip ir migracija, bei skurdas, statistinių duomenų pakankamai šia tematika įvairiuose informacijos šaltiniuose, vadinasi biudžetas nesurenkamas, situacija negerėja, o blogėja, naujame biudžete mažinami biudžetininkų darbo užmokesčio fondai, vadinasi teks arba atleisti, arba daugiau eiti atostogų savo sąskaita, jau viskas ir taip aišku. Tai dėl ko derėtis ? Ar tam, kad paskui tylėti, nes Vyriausybė turės kuo remtis, pavyzdžiui naujai sukurta utopija, kaip sukurtas fantastiškas biudžetas atitrūkstant nuo realijų.
Jau šiandienai pagrindinėse biudžetinėse struktūrose algos už lapkritį ir gruodį bus mokamos tik sausio mėnesį, nes išeikvotas darbo užmokesčio fondas, o tai įtakos kitų metų darbo užmokesčio fondus, bet profsąjungos apie tai nekalba, netikiu, kad nežino, tiesiog gal neaktualu, juk tai šakų ir asmeninės PS narių problemos, PS centram daug aktualiau naujas NS, nes nuo to jiems eilinį kartą nubyrės į kišenę iš ko jie ir maitinasi. PS centrų nedomina ir tai, kad daugiau nei 700 tūkst. mūsų tautos žmonių skursta, 50 tūkst. Lietuvos žmonių gyvena giliame skurde ir stengiasi išgyventi už mažiau nei 3 Lt per dieną.
<...Pirma, jos turėtų pakviesti prisijungti tas profsąjungas, kurios pernai nedalyvavo derybose ir nepritarė nacionaliniam susitarimui...>
Kas tai padarys? Centrų dabartiniai vadeivos, kurie tiek laiko viską skaldė ir savo veiksmais diskreditavo kaip pačias PS taip ir save asmeniškai, kurie prarado bent kokį pasitikėjimą.... Manote kas nors jais patikės ? Absurdas, jei kas nors jais tikės, ar patikės jų nuoširdumu, na nebūkime naivūs.
<... Taip būtų užkirstas kelias neišvengiamai atsirasiančiai priešpriešai, kuri išėjusi į viešumą (kaip jau įprasta, ne pačiais gražiausiais metodais ir lydimos ne pačių gražiausių epitetų) toliau mažintų nepasitikėjimą profsąjungomis...> sutinku, kad buvo panaudotos kai kurios VR technologijos, bet apie jas visada sakau - juodieji VR yra griaunantys, bet labiau linkę griauti tai, kas liguista ir supuvę, negu tai, kas sveika ir gražu, tai traktuojama kaip kova už naudingą ir kilnų tikslą, bet niekas nepasakys, kad tai – kova už rinką ir nuožmios konkurencijos priemonė ir panašiai, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo labai kilniai, beje taip ir turi būti. Bet visos VR kompanijos naudoja juodųjų VR technologijas, nes kitaip kautynėse tiesiog neišgyventų. Profsąjungos irgi dažnai naudoja ne visai skaidrią VR metodiką, vadinama RYŽTO EFEKTAS, tai savotiškas imitacijos metodas kovojant su blogiu.
Bet asmuo ar asmenų grupė panaudojusi VR technologijas, formuojant atitinkamą nuomonę dabar, kritikuojant centrų veiklą, tai darė ne iš piktos valios, keršto ar skriaudos, kaip kai kas čia bando viską pateikti būtent taip. Deja, bet jie gaišta savo laiką tik dėl to, kad jiems skauda, kad jie dar tiki, kad PS yra vienintelė organizacija ginanti dirbančiųjų gerovę, kad jiems nusibodo žiūrėti, kaip kuriamos apgaulės, jie bent jau tokiu būdu bando ką nors įtakoti, tikėdamiesi, kad gal būt tokiu būdu paskatins permainas PS.
Toliau dar įdomiau :)
<... Pakvietus visus oponentus į bendrą būrį, atsirastų šansas profsąjungoms sustiprinti pozicijas visuomenėje...>
darytinos išvados, kad PS centrai netiki, kad savo jėgom sugebės prastumti naują apgaulę, nutarė pasitelkti kitus, o tai reiškia, kad ir lėšas skirtas socialinei partnerystei stiprinti sutinka pasidalinti, jau geriau pasidalinti, nei likti be nieko, juk priemonei „Socialinio dialogo skatinimas“ įgyvendinti 2007–2013 m. yra skiriama 20 mln. litų ESF lėšų. Ar ne dėl to ir kyla vajus, kad bijomasi prarasti tokius pinigus...? Matomai atsiranda net patiems abejonių, kad tam kaip pirmą kartą gaus daugumos šakinių PS pritarimą, sprendžiant iš visko, matyt dabar ir duonos kąsniu sutinka dalintis, svarbu aplamai jo neprarasti, kas juos tada priims...?
<... Kitas šansas – sustiprinti pozicijas derybose ir eiti į jas su griežtais reikalavimais. Atėmus iš Vyriausybės ir darbdavių argumentą – „ne visos profsąjungos taip mano“, galima tvirtai laikytis savo ir nesitraukti nė per centimetrą. Į reikalavimų paketą galima būtų sudėti tiek fundamentalias, tiek smulkesnes nuostatas, pagerinsiančias darbuotojų padėtį…> puiki mintis, bet kaip visada – pavėluota. Bet tai ne naujiena, pas Jus dažnai aptinkama per daug prieštaravimų, kai akcijos ir panašaus pobūdžio projektai vykdomi ne laiku, tiksliau kai jau būna šaukštai po pietų, kai iškeliami klausimai, kurie ir taip valdžios yra įtraukiami į svarstymą, kai vykdomas dialogas ne su tais, kas tai sprendžia.
<... Pradžia jau padaryta: po susitikimo Vyriausybėje aptarti Nacionalinio susitarimo rezultatų, Lietuvos darbo federacijos lyderis žurnalistams gana užtikrintai pareiškė, jog profsąjungos reikalaus minimalią mėnesio algą pakelti iki mažiausiai 1000 litų. Pradžia – puiki, kad tik ryžtas neatvėstų. Argumentų irgi daugiau negu reikia: atsigautų ir SODROS biudžetas, pagerėtų gyventojų perkamoji galia, vadinasi, valstybės biudžetas daugiau surinktų iš PVM‘o ir akcizų...> puiku, tik kodėl tokius dalykus prisimenama tik prieš savivaldybių ar Seimo rinkimus, skant, sutariam, numetam kauliuką ir visi laimingi ir toliau viskas kaip buvę, o gal ir visai nereiks, gal taip ir liks pažadais, jei pavyks užvilkinti iki rinkimų.
Manau aišku, kad visi šie kontrargumentai skirti ne LP laikraščio redakcijai, redakcija yra tik ruporas, techniniai darbuotojai, nors gal galėtų dažniau ir atviriau pasisakyti, su savo pamastymais, išvadom, analizėm ir interpretacijom, kaip tai šį kartą atvirai parašė Ramunė. Gal tai daugiau paskatintų atvirumo, pasitikėjimo, kuris paskatintų greitesnias permainas pačiame PS judėjime.
Kas labiausiai patiko <... Nebesibardamos tarpusavyje, suformulavusios aiškius, o ne abstrakčius (tokius, kaip – darbo vietų kūrimas, ekonomikos skatinimas etc.) reikalavimus profesinės sąjungos iš pat pradžių derybose turėtų pademonstruoti savo užsispyrimą bei ryžtą. Taip jos įgytų visuomenės palaikymą, kuris, nepavykus deryboms, praverstų valdžiai demonstruojant ne eilinį „pirst“, o solidų pasipriešinimą…> pilnai sutinku ir manau prieštaraujančių nebus, kad taip ir turi būti, bet kas tai įgyvendins, manote dabartiniai PS vadeivos, kurie ilga laiką nepriekaištingai vykdė PS skaldymo politiką, manote jais kas nors patikės, norint tai įgyvendinti, profsąjungoms reikia keistis, o pasikeitimo, atsinaujinimo iniciatyvos turi atsirasti nuo apačių, deja, tokių procesų nesijaučiama, PS neturi tinkamų tam lyderių. Nes šiandiena PS suskaldytos į daugybe valstybėlių, negausių grupuočių, gyvenančių pagal savo taisykles. Kodėl? Nes grupuotės siekiančios stiprinti savo įtaką ir yra PS judėjimo pagrindo naikintojos. Jos yra tokios įtakingos, kad net sugeba keisti asmenybes reikiamose pirminėse organizacijose, jai kas jiems neįtinka jos šlykščiausiais budais apjodinat. Kas skatina dabartinius PS vadeivas, tokius sumanius, eiklius, talentingus, išduoti mūsų vertybes ir mus, priverčiant mus emigruoti į kitas valstybes, tapti jų gyventojais? Padaro mus bedarbiais ir elgetomis. Gal jų asmeniniai išlikimo interesai, geresnis gyvenimas, ar asmeninės ambicijos, ar mūsų visų neveiklumas ir susitaikėliškas tylėjimas, paremtas praradimais, nusivylimas, išdavystėm ir abejonėm.
Ar kas šiai dienai sutiktu su tokiais velniais eiti obuoliauti...?
Tai apie ką mes kalbam...? Ar ne per vėlų apie tai kalbėti...?
2010-11-03 20:06Siūlymas 1
Pirmiausiai peržiūrėkit pernykščius darbo grupėse teiktus siūlymus ir paklauskit kodėl jie finiše prapuolė. Bus aiškiau.
2010-11-03 17:45Ramunė
Baigiasi pirmo nacionalinio susitarimo galiojimo laikas. Nors po sostinės savivaldybės veto mitingui prie Vyriausybės improvizuotame susirinkime profsąjungos jį simboliškai sudegino, tačiau Vyriausybės kvietimo antram susitarimui neatmeta. Vyriausybė skuba ir savo nekantrumo neslepia. Jai šiemet partnerių palaikymas reikalingas galbūt dar labiau nei pernai. Tiek dėl sparčiai krentančio valdančiosios daugumos populiarumo žmonių akyse, tiek dėl artėjančių savivaldos rinkimų, o ir Prezidentė kol kas įtartinai tyli – nei giria Vyriausybę, nei peikia.
Pirmojo susitarimo kritikai, ne tik nežinant, bet net ir nenutuokiant apie būsimų derybų rezultatus, iš inercijos toliau pliekia profsąjungų atstovus – NS signatarus. Aš manau, jog viską gerai apgalvojusios trys vedančios (jeigu norite – oficiozinės) profsąjungos galėtų iš susidariusiosios situacijos nemažai laimėti.
Pirma, jos turėtų pakviesti prisijungti tas profsąjungas, kurios pernai nedalyvavo derybose ir nepritarė nacionaliniam susitarimui. Taip būtų užkirstas kelias neišvengiamai atsirasiančiai priešpriešai, kuri išėjusi į viešumą (kaip jau įprasta, ne pačiais gražiausiais metodais ir lydimos ne pačių gražiausių epitetų) toliau mažintų nepasitikėjimą profsąjungomis.
Prisiminkime, kaip pernai Lietuvos švietimo darbuotojų, Jungtinės, Medikų ir „Sandraugos“ profsąjungų vadovai Aleksas Bružas, Arvydas Dambrauskas, Aldona Kavaliauskaitė ir Kęstutis Juknis susėdo prie vien stalo Eltos spaudos konferencijų centre kritikuoti tiek susitarimo teksto, tiek vadinamųjų trijų centrų, dalyvavusių derybose. Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vytautas Bakas nuėjo dar toliau – kreipėsi į Vyriausybę, kad nustotų finansuoti tuos, su kuriais derasi (turimas omenyje projektas socialinei partnerystei stiprinti).
Pakvietus visus oponentus į bendrą būrį, atsirastų šansas profsąjungoms susitirpinti pozicijas visuomenėje.
Kitas šansas – sustiprinti pozicijas derybose ir eiti į jas su griežtais reikalavimais. Atėmus iš Vyriausybės ir darbdavių argumentą – „ne visos profsąjungos taip mano“, galima tvirtai laikytis savo ir nesitraukti nė per centimetrą. Į reikalavimų paketą galima būtų sudėti tiek fundamentalias, tiek smulkesnes nuostatas, pagerinsiančias darbuotojų padėtį.
Pradžia jau padaryta: po susitikimo Vyriausybėje aptarti Nacionalinio susitarimo rezultatų, Lietuvos darbo federacijos lyderis žurnalistams gana užtikrintai pareiškė, jog profsąjungos reikalaus minimalią mėnesio algą pakelti iki mažiausiai 1000 litų. Pradžia – puiki, kad tik ryžtas nenuvėstų. Argumentų irgi daugiau negu reikia: atsigautų ir SODROS biudžetas, pagerėtų gyventojų perkamoji galia, vadinasi, valstybės biudžetas daugiau surinktų iš PVM‘o ir akcizų. Antrą argumentą neseniai pamėtėjo darbdavių ruporas – „Verslo žinios“. Straipsnyje „Verslininkai: minimalaus atlyginimo didinimas Latvijos verslui problemų nesukėlė“ dėstoma, kaip ramiai ir sklandžiai nuo 2009 m. sausio 1 d. 100 litų (iki 900) buvo pakelta MMA. Minimalų darbo užmokestį didinti pasiūlė ir paties Premjero sudaryta darbo grupė.
Kitas profsąjungų reikalavimas galėtų būti turto ar prabangos mokesčio įvedimas, kuris solidariai prisidėtų prie valstybės biudžeto neskalpuojant eilinių piliečių. Reikalauti galima ir neilginti pensinio amžiaus bei daugelio kitų dalykų.
Finansų ministrė yra užsiminusi, jog susitarimas turėtų būti rengiamas ilgesniam laikui ir jame būtų numatomos struktūrinės pertvarkos švietimo, sveikatos, socialinės apsaugos ir jėgos struktūrų sistemose. Pasitelkusios kairiosios pakraipos ekspertus profsąjungos ir čia galėtų išspausti maksimumą – padėti pamatus socialiai saugiai valstybei kurti.
Nebesibardamos tarpusavyje, suformulavusios aiškius, o ne abstrakčius (tokius kaip – darbo vietų kūrimas, ekonomikos skatinimas etc.) reikalavimus profesinės sąjungos iš pat pradžių derybose turėtų pademonstruoti savo užsispyrimą bei ryžtą. Taip jos įgytų visuomenės palaikymą, kuris, nepavykus deryboms, praverstų valdžiai demonstruojant ne eilinį „pirst“, o solidų pasipriešinimą.
Šį kartą laikas – profsąjungų sąjungininkas.
2010-11-03 16:51Tik už N.S.
Socialinio dialogo skatinimui dar planuojama skirti nemažai pinigų. Aš tik už nauja NAC. SUSITARIMĄ, kitaip profsąjungos administracija iš bado numirs, nes liks be darbo, nariai iš savo 1% nuo algos jų neišlaikys, be to, ne visi turi ir moka centrui, juk daug kas liko nuo sovietiniu laikų – ypač požiūriai į tam tikrų problemų sprendimą, nes įpratę dykai, ar pusdykiai, bet pamirštama, kad dykai dedamas tik suris į pelėkautus. O kitaip, jai ir priešintis – streikuoti, tam streikų fondai reikalingi, o iš kuo jos sukaupti...? O taip ir dėl narystės pritraukimo nereiks vargintis, kam tie nariai tada, kam tos problemos, sutartys, konfliktai
2010-11-03 09:07Aišku ir taip
Kubilius durnas..ne veltui jį visi keikia. Galėtų ir socdialogui tuos pusę milijono neskirti. Kas atsitiks ??? Kitą rudenį Černiausko suorganizuotas Koks tūkstantis parėkaus prieš skurdą kur nors Paneriuose (tik ten gaus leidimą) ir viskas. VISKAS
2010-11-02 22:55Info
Socdialogui planuojama apie 650 tukst. Lt. Ir kam tie nariai tada, kam tos problemos, sutartys, konfliktai. Vel puikus gyvenimas
2010-10-28 12:18Įdomu
Černiauskas leido deginti susitarimą. O dabar vėl pasirašys naują?
2010-10-28 08:39To: NS
Kol PS bus maitinami iš Europos socialinio fondo ir LRV stalo per projektus "Socialinio dialogo skatinimui”, tol bus kuriamos įvairios nacionalinei apgaulės, na gal skirsis kaukės, tipo pavadinimai, bet iš esmės tai nieko gero nežada, skant jokių kardinalių sprendimų PS nebus priimta.
2010-10-28 06:58Nacionalinis susitarimas
Vėl lipam ant grėblio. Su tuo NS kaip su skuduru. Suko galvas visiems Kubilius visus metus. Rugsėjo 29 "riundeliuke" sudeginote, maniau - ačiu dievui susiprotėjot, kad tai buvo vyriausybinė mistika. Dabar vakar žiūriu per žynias, vėl visi trys centrai susėdę pas Kubilių apie tą patį A+A Nacionalinį susitarimą kalba. Tai jei jau sudeginot, tai ką dar svarstyti. Tada reikėjo jau ne deginti, o sviestu tepti, kaip nuostabų produktą. Gaunasi taip, sudegė puodas su bulvėm, bet šeima dar ir pavakarieniauti sugebėjo. Marazmas kažkoks. Jei jau kremavot NS, jo vieta kolumbariume.
2010-10-27 21:22Skeptikas
geriau nebandykim eit su velniu obuoliauti kad paskui ir vėl Rūta turėtų tą nc sut degint
2010-10-27 20:39V.Puskepalio pozicija
"Mano nuomone, šiuo metu minimali alga turėtų būti gerokai virš 1000 Lt“, – žurnalistams sakė Lietuvos darbo federacijos pirmininkas Vydas Puskepalis, spalio 27 d. susitikime su premjeru atstovavęs profsąjungų pozicijai. Pagal Delfi pranešimą, krikščioniškojo centro lyderis mano, kad minimalaus atlyginimo didinimas ir jo indeksavimas turėtų būti numatytas kitame Nacionaliniame susitarime.
Tai gal bent šį kartą galima būtų išpešti iš valdžios ir kapitalo naudos darbo žmogui? Gal iš tikrųjų verta pradėti derybas dėl naujo NS?
2
RAŠYTI ATSAKYMĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai