2021 m. kovo 5 d. penktadienis - 22:02
   

O GAL PABANDYTI DAR KARTĄ PASIRAŠYTI NAC. SUSITARIMĄ?

«
Autorius: js - Viso pranešimų: 43 - Tema sukurta: 2010-10-27 20:36:01
1
2010-11-23 16:06Stebėtojas
Statistikos duomenys
Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, šių metų pradžioje minimalus atlyginimas Lietuvoje buvo vienas mažiausių tarp ES šalių.
Šių metų sausį minimalus darbo užmokestis Lietuvoje sudarė 232 €.
Latvijoje jis siekė 254 €.
Didžiausias tarp Baltijos šalių minimalus atlyginimas buvo Estijoje – 278 €. Tarp naujųjų ES valstybių narių didelis minimalus atlyginimas buvo Maltoje ir Slovėnijoje - atitinkamai 655 ir 597 €.
Didžiausias minimalus darbo užmokestis ES buvo Liuksemburge (1683 €), Airijoje (1462 €) ir Nyderlanduose (1408 €). Palyginimui, Jungtinėse Valstijose minimalus užmokestis sudarė 872 €.
Pensijų vidurkis: Lietuva – 220 €, Latvija - 258 €, Estija – 288 €.
Lenkija – 437 €, Čekija – 324 €, Vokietija – 791 €, Prancūzija – 1108 € .
Ką tos profsąjungos padarė kad situacija butu geresnė...?
Per pirmą šių metų pusmetį likviduotos 2 668 individualiosios įmonės, o įregistruotos – tik 250 ! Šiuo metu apie 7 tūkst. individualiųjų įmonių yra sustabdžiusios veiklą – čia palankių verslui sudaromų priemonių pasekmės, kurios ir toliau smukdo Lietuvą ir žmonės, kurie nebeįstengia oriai išgyventi, emigruoja. Ar tai ne seimo naktinio darbo rezultatu tiesinis...?
Pasekmės tokios, kad bedarbiai sudaro 14,2 proc. darbingų šalies gyventojų, nuo 2008 m. ketvirtojo ketvirčio iki 2010 m. ketvirtojo ketvirčio socialinės paramos gavėjų Lietuvoje padaugėjo dar tris kartus, t.y. nuo 60 tūkst. iki 160 tūkst.
ką PS padarė, kad tai sustabdyti...? ar buvo iš jų pusės bent koks pasipriešinimas – ne, jie tam net pritarė pasirašydami nacionalinį susitarimą. Ką gali šiandienai padaryti ar atstovauti postsovietinės profsąjungos, kurios net be kovos pasiduoda. Arba galima pasakyti kitaip, kurios be kovos parsiduoda. Nei viena PS nestojo skydų prieš seimo ir vyriausybės tautos genocido planą, tai apie ką čia ir kalbėti.
Jai ir verta kažką daryti, tai reikia patiems (iš apačios) burtis, o ne laukti ar jungtis prie parsidavėlių, kad kažkas atstovautu subiurokratejusioje viršūnėje.
KAI BUS SVEIKOS ŠAKNYS IR GALVA PRADĖS NOKTI!!!
2010-11-16 16:09Dėl konstitucinių teisių
Teisės lygios, darbo ir pasiūlymų NULIS. Rėkimas kur kvepia kokias nors pinigėlias (stilius)
2010-11-16 12:32Į temą
Kažkuriuose komentaruose skaičiau nusistebėjimą - "O kodėl Vyriausybė turėtų derėtis su visų profsąjungų atstovais...?" Tai tiesiog norisi priminti:
50 LR Konstitucijos straipsnis
Profesinės sąjungos kuriasi laisvai ir veikia savarankiškai. Jos gina darbuotojų profesines, ekonomines bei socialines teises bei interesus.
VISOS profesinės sąjungos turi lygias teises.
2010-11-16 11:51Vladimir (sovietikus@one.lt)
KAIP DARBO ŽMONIU ATSTOVAS SAKAU-NE SUTARČIAMS SU NEKOMPETINGA KUBILIAUS VYRIAUSYBE.
2010-11-15 14:54Rimui Armaičiui
Kai perskaitėm Tavo straipsnį apie neoliberalizmą...dašilo. Apsvarstysiu straipnį mūsų cecho susirinkime ir eisime piketuoti prieš tą kolaborantą .... Jasinsko gatvėje
2010-11-15 11:22R.A. Klausimas
Tai ar kas sugebės atsakyti, kokia nauda iš ANTROJO NS, nes iš pirmojo gyvenimas žmonėms tik pablogėjo ?“
Ar įmanoma sulaukti nors vieną rišlų argumentuotą sakinį, kodėl tas NS taip gyvybiškai reikalingas. Kokie argumentai už būtinybę dalyvauti nacionalinio susitarimo pasirašymo farse...
Ar sugebama tik raginti dalyvauti NS farse be jokiu argumentų, tik atkartodami Didžiojo vado komandą kad „reikia ir viskas“...?
2010-11-12 14:13Tomas
Jo, kirtai tu čia mielas brol, nors esi ir Senas Vilkas, bet kirtai iš peties. Turbūt nežinai, ar pamiršai, kad JAV pagrindą visada sudarė liberalizmas, o dabar neoliberalizmas, todėl tos ideologijos neigimas iškart traktuojamas kaip pavojus laisvės ideologijai (socializmo, musulmoniško fundamentalizmo ir kt. propagavimui). Čia dar ir spjūvis į Laisvosios rinkos institutą, o Laisvosios rinkos institutas yra labai įtakinga institucija Lietuvoje.
2010-11-12 03:54Rimas Armaitis
Matyt čia daug kas nežino, kas yra neoliberalizmas, pabandysiu paaiškinti, gal tada suprasite, kas tai yra, su ko valgomas ir link ko mes einame ir kam PS pritaria. Nes daugumai matyt tai skamba kaip gražus naujoviškas žodis :), bet mažai kas žino jo reikšmę. Neoliberalizmo doktrina mano akimis yra feodalizmo doktrina, kuri mus sugražina į feodalizmą, turiu omenyje žmogaus teisiu ir socialinės atskirties atžvilgių, t.y. sistema, paverčianti mus beteisiais vergais.
Dabar paaiškinsiu kodėl.
Neoliberalizmas - tai teorija, pagal kurią kapitalistinės rinkos santykių ir rinkos mainų sistemai netaikomi jokie žmogaus veiklos srities ir etikos standartų apribojimai, pakanka, kad būtų reglamentuotas žmogaus elgesys. Iš to seka, kad valstybės kišimasis į ekonomikos ir socialinių santykių sritį turėtų būti sumažintas iki minimumo, t.y. kapitalas turi būti be jokių apribojimų. Valstybė turėtų atsisakyti daugumos socialinių programų ir sumažinti įmonių pelno mokesčius, t.y. praktiškai panaikinti mokesčius.
Neoliberalizmas, tai didžiausias pelnas ir laisvė privačiam sektoriui, kuri turu buti taikoma visose srityse kaip prioritetas, o jei kelią užkerta aplinkos ar socialinės normos, jos turėtų būti panaikintos, dabartiniai neoliberalizmo šalininkai, yra profesinių sąjungų teisių apribojimų rėmėjai.
Neoliberalai paprastai laikosi privataus gyvenimo laisvę doktrinos, tačiau dažnai linkę apriboti piliečių teises ypač tais atvejais, jei tai liečia didelės korporacijos interesus. Dažnas reiškinys, kai neoliberalai tampa trumpalaikiu sutarčių šalininkai visose srityse - nuo užimtumo iki šeimos santykius.
Nuo klasikinio liberalizmo jis skiriasi tolerantišku požiūriu į autoritarinius režimus.
Esminiai neoliberalios politikos įrankiais yra tarptautinės finansinės institucijos - Pasaulio bankas, Tarptautinis valiutos fondas, Pasaulio prekybos organizacija ir t.t.. Neoliberalios politikos pagrindas TVF ir Pasaulio banko paskolų teikimas šalims, mainais už ten plėtojamas neoliberalias reformas. Šalys, kurios sutiko su TVF ir Pasaulio banko sąlygomis, patyrė nedarbo augimą ir darbo užmokesčio kritimą, naudojant šias paskolas, tu šaliu ekonomika atsigaudavo tik trumpam laikui, tose šalyse transnacionalinėms korporacijoms yra suteikiama galimybė supirkti juos dominančius objektus pusvelčiui.
Neoliberaliu teoretiku rėmėjai ir globėjai yra stambaus verslo atstovai, jie bijo kairios pakraipos jaunimo organizacijų, į jas žiūri labai atsargiai. Daugelyje šalių akademiniuose sluoksniuose neoliberalizmas tapo viena iš dominuojančių ekonominės doktrinos. Savo ruožtu, didžiųjų korporacijų interesus, bei neoliberalias idėjas labiausiai remia ir palaiko konservatyvios pakraipos jėgos. XX a. pabaiga buvo pažymėta, kaip stambių korporacijų pelno augimo ir socialiniu sluoksnių atskirties amžius tose šalyse, kurios pripažino neoliberalizmo doktrina. Neoliberalizmo dominavimas davė didžiulę paspirti finansiniam kapitalui ir finansų sektoriui apskritai.
Neoliberalizmo doktrinoj, daugelis mato principus, kurie vyravo Vakarų ekonomiką XX a. pradžioje, bet prarado pasitikėjimą po Didžiosios depresijos. Dabartinė pasaulinė ekonomikos krizė, yra neoliberalios politikos produktas, tai pripažinta pasaulio mastu geriausiais ekspertais. Šalys, atsisakiusios priimti į TVF rekomendacijas, tokios kaip Malaizija ir Pietų Korėja per Azijos krizė 1997-1998m., sugebėjo atstatyti savo ekonomiką anksčiau "paklusniu" neoliberalizma pripažinusiu kaimynų.
Na manau dabar gal kai kam paaiškėjo, kodėl kai kurios profsąjungos ir jų lyderiai yra prieš NS, kodėl pasirodžius šia tematika straipsniams, kyla toks ažiotažas komentaruose. Nes vieni kažko domisi ir kažką atstovauja, masto, skaito ir analizuoja, kiti tik egzistuoja bandydami išgyventi ir prisitaikyti prie aplinkos, besąlygiškai paklusdami neoliberalių idėjų puoselėtojais ir šalininkais primestoms taisyklėms ir sąlygoms, kurios mus sugražina į feodalizmo laikus, kai mes tampame beteisiais tarnais, aptarnaujančiai nusipelniusia gyventi geriau „elitą“.
Tiesiog pabandžiau paaiškinti kaip galima trumpai ir aiškiai, atmetant neoliberalizmo atsiradimo istorija ir kitus nelabai aktualius dalykus, bet manau to pakanka, kad suprasti, link ko mes einame, kas yra kas ir ką reikia daryti, kad nepridaryti esminių nepataisomų klaidų. Man labai gaila, kad žmonės nesidomi tokiais dalykais ir nesupranta, kas yra kas, o tie, kas supranta, prisidengia tik gražiais žodeliais, bet nepasako tiesos iki galo. Žinant tiesa, lengviau priimti sprendimus.
Pagarbiai demokratija.eu svetainės administratorius Rimas Armaitis
2010-11-11 20:03Sovietikui
Labas sovietikai, kur buvai, kai vyko Žalgirio mūšis? Mūšis jau baigėsi. Visi gydosi žaizdas.
2010-11-11 18:38Vladimir (sovietikus@one.lt)
TIK NE SU KUBILIO NEKOMPETINGA VYRIAUSYBE.......
2010-11-08 21:35R.A. to: Zigmui
Didžiai gerbiamas Zigmai, neminėk to ko nežinai.
Ne aš pradėjau tas temas, o man pradėjo spaudėti į veidą.
Atsakau, aš, padėkos niekada nelaukiem, bet patirčių to labiau....
<...Duokit ir Laimai Narkienei ir Sauliui Džiautui ramiai dirbti...>
Aš tik už, tik Dieve jiems sveikatos, bet buvo kaip buvo.
<...Bet kas apie tai šneka, du blaivininkai Rimas ir Gintas. Kai VRSPS-o kompus Rimas praš.....ko plius tarnybinį ginklą, tai turbūt iš didelės meilės blaivybei...>
Jai ir sugriešindavom, tai ne už VRSPS pinigus skirtingai nei nekūrė ir pats ta linkme ne esi šventas ir tai jai ir sugriešindavom vėlyvais vakarais, skirtingai nei kai kurie kiti. Pameni, su kokiais įsiskolinimais buvo G.L. iš S.D. perimtas VRSPSas ir su kokiais pliusais atiduotas L.S.
Dėl mano atvejo, tai aplamai nieko nežinai, jai butu viskas taip paprasta, kaip manai, seniai bučiau išdurtas ir išmestas, deja iki šiolei, skirtingai nei nekūrė dirbu statutiniu pareigūnų su visom regalijom, jau veteranas, bet dar dirbantis. Ar tamstai nesusimastai – KODĖL...?
Aplamai redakcijai pasiūlyčiau ištrinti visus, tame tarpe ir mano komentarus, per daug purvo, bet ne todėl kad mane čia pliekia apkalbų rykštėmis, visada buvau, esu ir pasirengęs argumentuotai į spaudimus mano adresų atsakyti, bet tai jau eina link mano asmenybės sureikšminimo, o aš skaitau, kad ne esu aš toks reikšmingas. Aš savo laiku, kaip ir dabar darau tai, ką mokų, sugebu ir žinau. Viską kalba eina ne apie straipsnio temą, tik tiek.
2010-11-08 13:54R.A. Anonimui :)
Na ok, dėl Paleckio atsiimu, atsiprašau :), tam bent pakanka drąsos paskirti ką mano, blogai ar gerai, bet iš esamu pajėgų bando kažką daryti, o ne laižo vyriausybei minkšta vieta dėl grudų maišo pasirašydamas viena po kitos NS.
2010-11-08 13:22ponui AR
Na, Paleckio tai jau neliesk. Tavo klynas per daug žemai, kad galėtum kišti nagus prie tokių tikrų kairiųjų, kurių šešėlio bijot visi - pradedant Baku, baigiant Černiausku.
2010-11-08 11:24A.R. to: anonimams :)
Jo, gerai čia Biržietis pavarė „Tik silpnadvasiai gudročiai linkę pasiduoti, nepradėjus kovos, tai reiškia mirti nepasiekus tikslo, vadinasi nustipti it benamiui šuniui, jų laukia šuniškas galas, o jų kelias veda į aklatikystę“, aš būčiau parašęs paprasčiau, tokių asobų laukia Brisiaus galas, pavyzdžių pakanka: Paksas, Zuokas, link tokios pabaigos eina Valinskas, Paleckis, kažkas tokio galiausiai laukia ir A. Černiausko, nes jie pamiršo kas yra padorumas - padorumas, yra tam tikros visuomenės gyvenimo norma, kurios laikymasis suteikia moralinių privilegijų kitų tos visuomenės narių akyse, rodant visuomeninį idealizmą ir nesavanaudiškumą, tarnaujant žmonėms, tik tada tampama tikra gamtos jėga, o ne žemės dulke.
O toks elgesys, kai buvę kolegos ir bendražygiai, kurie kitaip galvojo ir kitaip dirbo dabar yra visaip dergiami priskiriant juos "priešo" kategorijai, vien dėl to, kad sukritikuoja ir gan argumentuotai, vienokį ar kitokį sprendimą, poziciją ar projektą, garbės tokiai organizacijai nedaro, tai puikiai parodo, kaip pačių narių situacijos nesuvokimą, taip ir vadovų, nesugebėjimą priimti teisingą sprendimą. Dėl to visi ir abejoja ta vienybe, kokia čia gali būti kalba apie vienybę ir kas su tokiais velniais eis obuoliauti, kai jie pripažįsta tik viena - savo tiesą, Pelių generolas jiems kaip Leninas, ar Stalinas kuris pelėms kaip kelrodis į šviesųjį rytojų.
Kalbant apie dabartinį NS, tai jau anekdotai vaikšto:
1.Vyriausybė tariasi dėl taikos su tais, kuriuos pati išlaiko...
2.Nacionalinį susitarimą - bloga taika geriau nei geras karas. O, jai užtaik1 dar ir primoka :)
3.Kalbasi dvi siuvėjos:
Viena sako:
Žinai, tas Nacionalinis susitarimas mums nieko neduoda, algos karpomos, darbo sąlygos tik bloginamos.
Kita atsako:
A. Černiauskas ji labai gyrė, gal vyriausybe nesupranta, ką pagal ji turi daryti.
Čia prieina Kindziulis ir sako:
Nežiūrėkite, kad viskas blogai, geriau pažiūrėk, kas ir kiek už tą nac. Susitarimą gavo :)
2010-11-08 09:52Biržiečiui
Gintai, tai sakai, savęs nepažįsti? Profesinių sąjungų Julijus Cezaris? Girdėjau, dar yra ir Napoleono sindromas.
2010-11-07 12:05Biržietis
Taip taip, užsukite, adresas Vytauto 39, Biržai. Ten taip vaišingai kaip VRM ministras vargiai ar tamsta priims. Gaila, kad asmeniškai nepažįstu nei Lagunavičiaus, nei Armaičio, kuriuos čia kai kurios anoniminės asmenybės pliekia apkalbų rykštėmis. Gal, jei mūsų krašte pažeis kelių eismo taisykles, bus puiki proga susipažinti, gerąja ta žodžio prasme.
Sakoma, jei oponentai įpykę, sukelk sumaištį, matyt šie asmenys puikiai išmoko sukelti sumaištį, jei jie taip linksniuojami ir sureikšminami, vadinasi kažko rimtai yra verti.
O apie susiklosčiusią situaciją pasakysiu paprastai: kai kurios asmenybės dažnai elgiasi pasikliaudamos savuoju įžvalgumu ir dėl to lengvai tampa savanaudžiais, nes neklauso proto balso, va nuo tada įvykiai pradeda klostytis ne itin sklandžiai.
Kiti žmonės pastebi, kokie niekingi, nedori, riboti ir menki tų asmenų siekiai, jie tiesiog neįstengia paprašyti išmintingesnių patarimo, net nesugeba išklausyti jų nuomonės, nors ji sklinda iš nesavanaudės širdies. Neišmintingųjų galvose sukasi kreivos mintys, o sprendimai būna niekam tikę, jiems sunku būna atsikratyti kvailos galvosenos ir išsiugdyti nesavanaudiškumą. Prieš priimant sprendimus, reikia sutelkti dėmesį į kelis priesakus, nesiekti asmeninės naudos, negailėti pastangų, būti ryžtingais ir veržliais, tik tada priimti sprendimai bus pripažinti ir įvertinti tos grupės, kurios naudai dirbate. Tik silpnadvasiai gudročiai linkę pasiduoti, nepradėjus kovos, tai reiškia mirti nepasiekus tikslo, vadinasi nustipti it benamiui šuniui, jų laukia šuniškas galas, o jų kelias veda į aklatikystę. Tik bailys pasidavęs be kovos ir nepasiekęs tikslo, bando save pateisinti, nors turėtų pasitraukti iš kovos mūšio – tokios asmenybės yra tikri bailiai.
Jei žmogus kiekvieną dieną nugyvena kaip paskutinę, tokio žmogaus gyvenimas, priimti spendimai ir autoritetas bus nepriekaištingi, tokiems asmenims visada pavyks įgyvendinti savo tikslus.
2010-11-07 10:50Zigmas
2009-05-15, 15.49(A.Černiausko kreipimasis į profesinės sąjungos narius) JIS BUVO Julijus Cezaris , O DABAR-BIRŽIETIS. Reiktų suprasti Julijus Cezaris iš Biržų. O iš tiesų, kas gi tas žmogelis, pasivadinęs prieš pusantrų metų Jūsų svetainėje tokiu didžiu vardu? Geriausiai atsakytų redaktorius pagal IP kodus. Bet nekapstykime taip giliai. Kaip ten JUODU su RA mėgstat sakyti “istorijos nesuklastosi”. Siekiai pagirtini, Julijus Cezaris išties buvo didis strategas. Bet jei pasivadinote BIRŽIEČIU, tai jau arčiau tiesos būtų… Nors buvo čia toks teisininkas AM VRSPS padangėje nuo Biržų, tas irgi vis negali PS pamiršti. Taip sakant kažkas jam iš šitos kompanijos gerai ant nuospaudos užmynė. O dabar Jūsų teismui tekstas pusantrų metų senumo. Labai nuobodu:
Julijus Cezaris
Intrigose dalyvauja daug kas, bet ne visi žino, kas yra kas, bet tai yra intriga, savotiškas nematomas pasaulis, klausimas, kas už tu žmonių slypi, kokie jų tikslai.
Kokia geriausia vieta pasislėpti priešininkui, o gi ta, kur jo niekada neieškotumėt.
Pakeisk žaidimo taisykles ir suprasi, kas yra priešininkas.
Pasinaudok menamu priešu ir sunaikinsi tikrąjį.
Ten kur yra dvi jėgos, atsiranda trečia, nematoma. Nešvaistyk jėgų kovodamas su tuo, ką puikiai pražysti ir žinai, ieškok tų, kas yra nematomas, tada suprasi visą tiesą.
Visu didžiausia subtilybė yra visus priversti patikėti, kad jis, tai jus ir atvirkščiai.
Bėda žmonių puikybėje. Tik dėl jos vienos, pirma pasitaikiusia proga, kimbama į gerkles savo kolegoms. Jos skatinami, vardan kitaip galvojančio, kitaip dirbančio, (o ypač, rezultatyviai!) pažeminimo ir savęs išaukštinimo, spjaudoma į veidus tiems, kurie net nėra priešai. Visaip dergiami ir ūjami šalininkai bei sąjungininkai, tuoj pat priskiriant juos "priešo" kategorijai. Ir viskas vardan gerovės? Vardan teisingumo? Gloria absurdum!!! Nieko pozityvaus tokiais būdais veikiant pasiekti neįmanoma. Kam to reikia? Vienareikšmiškai atsakyti sunku. Gal tai Pamoka, kurią privalome išmokti? Juk matant visa tai kas kartą gaunama proga įsitikinti, koks yra galingas "Skaldyk ir valdyk!" principas. Kaip meistriškai juo naudojasi tie, kuriems vien mintis apie vienybę, kelia pasibaisėtiną siaubą ir varo į nemigą. Kaip meistriškai, tarsi marionetėmis, jie manipuliuoja atskirų lyderių ar tokiais save įsivaizduojančiųjų silpnybėmis ir ydomis. Keista, bet nei vienas iš tų išdidumu ir puikybe, tarsi fontanu, trykštančių asmenų nesusimąsto kas esą ištiktųjų. Užtat kiekvieną, net menkiausią kitų kolegų progresyvų žingsnį ar pasiektą rezultatą priima tarsi asmeninį įžeidimą. Puola menkinti arba niekinti. Pamirštamas ir aukojamas net asmeninis orumas bei savigarba, menkai tepridengti anonimiškumo skraiste ir banaliais pseudonimais. Ambicijos temdo protus. Tokio savarankiškumo ir nepriklausomybės nuo pašalinės įtakos iliuzija - galingas ginklas bevalių atžvilgiu. Tvirtoms asmenybėms jis netinka. Jos paprasčiausiai tramdo savo ydas ir nesileidžia manipuliuojamos ambicijų pertekliaus bei pašalinių. Tokioms asmenybėms netenka kartoti Pamokos, kurios neišmokus progresas neįmanomas. Kovokite ir tobulėkite! Kuo mažiau puikybės, pavydo ir pagiežos, tuo daugiau sėkmės Jūsų Kelyje
2010-11-06 20:44Klausimėlis
Tai kuris dabar persikėlė į Biržus - Lagunavičius ar Armaitis. Jei kas žino praneškit. kitą svaitę ten esu komandiruojamas, aplankysiu.
2010-11-06 20:24Biržietis
Ne veltui R.A. plaka apkalbų rykštėmis, matyt jo rašiniuose yra daug tiesios, gaila, kad oponentai nesupranta paprasto dalyko, kad jų nesėkmės gali tapti kapitalu, jeigu supras, kodėl jiems nepasisekė ir nesiseka. Asmeniškai pats manau, kad jie to niekada nepripažins net patys sau, o kaip išdavikas gali prisipažinti, kad yra išdavikas, kad yra geltonas... Gaila, bet prioritetai tokių žmonių galvose dabar dėliojasi taip: turtas ir tuštybė. Tokie dažnai neapkenčia kitų, kad apginti save, jeigu jie būtų stipresni, tokio ginklo nenaudotų.
Didžiausia bėda žmonių puikybėje. Tik dėl jos vienos, pirma pasitaikiusia proga, kimbama į gerkles savo buvusiems kolegoms, bendražygiams. Jos skatinami, vardan kitaip galvojančiu, kitaip dirbusių, (o ypač, rezultatyviai!) pažeminimo ir savęs išaukštinimo, spjaudoma į veidus tiems, kurie net nėra priešai. Visaip dergiami ir ujami šalininkai bei sąjungininkai, tuoj pat priskiriant juos "priešo" kategorijai. Ir viskas vardan gerovės? Vardan teisingumo? Gloria absurdum!!! Nieko pozityvaus tokiais būdais veikiant pasiekti neįmanoma. Kam to reikia? Vienareikšmiškai atsakyti sunku. Gal tai pamoka, kurią privalo išmokti? Juk matant visa tai kas kartą gaunama proga įsitikinti, koks yra galingas "Skaldyk ir valdyk!" principas. Kaip meistriškai juo naudojasi tie, kuriems vien mintis apie vienybę, kelia pasibaisėtiną siaubą ir varo į nemigą. Kaip meistriškai, tarsi marionetėmis, jie manipuliuoja atskirų lyderių ar tokiais save įsivaizduojančiųjų silpnybėmis ir ydomis. Keista, bet nei vienas iš tų išdidumu ir puikybe, tarsi fontanu, trykštančių asmenų nesusimąsto kas esą ištikrųjų. Užtat kiekvieną, net menkiausią kitų kolegų progresyvų žingsnį ar pasiektą rezultatą priima tarsi asmeninį įžeidimą. Puolasi menkinti arba niekinti. Pamirštamas ir aukojamas net asmeninis orumas bei savigarba, menkai tepridengti anonimiškumo skraiste ir banaliais pseudonimais. Ambicijos temdo protus. Tokio savarankiškumo ir nepriklausomybės nuo pašalinės įtakos iliuzija - galingas ginklas bevalių atžvilgiu. Tvirtoms asmenybėms jis netinka. Jos paprasčiausiai tramdo savo ydas ir nesileidžia manipuliuojamos ambicijų pertekliaus bei pašalinių. Tokioms asmenybėms netenka kartoti pamokos, kurios neišmokus progresas neįmanomas. Kovokite ir tobulėkite! Kuo mažiau puikybės, pavydo ir pagiežos, tuo daugiau bus sėkmės Jūsų Kelyje!
2010-11-05 16:00A.R. to: anonimui :)
Tai jau jo, nauja sutartis, nauji taškai, nauji deginimai, o bendroj sumoj nieko naujo :)))
Beje, bent mes gal ir nedaug, bet padarėm. Tai ne vieno, o komandos darbas, vienas laike ne karįs, tai savotiška brangiai kainavusi gyvenimo atkarpa, kurios metu komanda dirbo ne sau asmeniškai ir ne dėl asmeninių interesų, o dėl kolegų, pareigūnų, dėl ko ir nesigailiu dėl to, ką padarėm, nors tai asmeniškai buvo brangi kaina, ne karta ponas A.Č. bandė dezorganizuoti darbą, sakydamas, nesąmonėm užsiimat, jums neišeis ir t.t. deja išėjo, reikėjo tik noro ir imto darbo, nes dirbau ne aš vienas ir ne mano vieno čia nuopelnai, o komandos, netirštinkime spalvų ponas anonime :)
2010-11-05 15:43Taaaaap...
Šito ir reikėjo tikėtis, pasirodo vienas RA padarė viską, na, gal dar GL prisidėjo. Du tokie "balti ir pūkuoti", o kiti parsidavėliai nelaimingi...Tose PS ar dar liko normalių žmonių, ar tik avinai paskutiniai, kuriuos pjaut veda, o tie pasiduoda visokiom LS manipuliacijom.sako, GL badaut nėjo, nes ne lygis, jo ponia jam neleido... Gražu žiūrėt. Nežinau net, kam tokios valstybės valdymo struktūros pas mus sukurtos. Atiduokim valdyti RA, tik jis vienas viską žino, kaip daryti geriausiai. O mes, asilai, protingų žmonių nesiklausom, jų pamokslų neskaitom, nieko nesuprantam. Nieko baisaus, ilgai laukti nebereikės, neužilgo bus sustatyti visi taškai ant"i", taaaaaap sakant.
2010-11-05 15:30:)
Tai jau jo, dėl to ir sakoma, kad niekingi padarai tos pelės, tai už grudų maišą parsiduoda, tai už jo pasislėpusios drąsumą rodo :)))
2010-11-05 15:23komentuotojui "to R.A"
šiaip paskaičius susidaro įspūdis, kad visus šiuos pasiekimus padarėte Jūs :) tai kodėl gi nepasirašius savo tikruoju vardu :) ? Mes turime teisę žinoti savo išgelbėtųjų ir kovotojų už žmonių gerovę vardus ! po to nežinosim kam paminklą pastatyti, bet matyt tikrai pelės ir lieka pelėm, viską slaptai, patamsyje, kad katinas nepamatytų, o jau kai sėdime saugios savo urvelyje, mes LABAI drąsios ir net pačiam katinui į snukį galim duoti :)
2010-11-05 14:56A.R. to: anonimui :)
O tu gal tardytojas buvai, kad taip negramatnai viską žinai, tamsta tesugebi tik spletkas rinkti ir skleisti. Dar padiek, kad jis alkoholikas ir narkomanas :), kuri išvarė iš darbo :))),
Jai viskas butu būtent taip, kaip tamsta pateikei, butu seniai išvarytas iš sistemos, bet deja, nei tamsta žinai, kas buvo, nei kaip buvo, nei dėl ko buvo. Bet kažkodėl, kai ji sutinki, nuleidi galva ir pakeiti krypti. Dėl svetimų laurų, tai patys jas savinat, tai buvo komandinis darbas, tai kelių asmenų rezultatai, ne vien mano.
Klausimas, kas bendro, tarp NS ir manęs...? ar spjaudymasis mano adresu yra argumentai už ar prieš NS :))), ar aš čia didžiausia kliūtis pasirašant NS, jai taip, tai gal per daug mane čia sureikšminat. Juk ir idiotui aišku, kad pasirašysite, kitaip negausite pinigų, juk tiesiog kaip nepaimk, jus neturite kito pasirinkimo.
2010-11-05 14:36to R.A
buvo pripažinta valstybės vidaus skola ir gražinta indeksuota valstybės tarnautojų darbo užmokesčio dalis, konstitucinio teismo sprendimas.
- buvo išsaugotas į statutinių valstybės tarnautojų (pareigūnų) pensijai apskaičiuoti ir gauti reikalingas tarnybos stažas už laikotarpį iki 1990 03 11.
- Seimo narių iniciatyva buvo kreiptasi į Konstitucinį teismą dėl skirtingų MMA dydžių taikymo statutiniams pareigūnams.
- vien per 2007 m du kartus buvo pakeltas BMA - nuo 430 iki 490 Lt/mėn.
- buvo įregistruotas pataisų projektas dėl BMA procentinio dydžio nustatymo, kur BMA=80% MMA, leisiantis nebepergyventi dėl ekonominių svyravimų ir infliacijos šuolių, kuris po perversmo buvo pamirštas.
Taip tuo metu RA sauniai prisidejo prie darbo pragerdamas du PS kompus ir pamesdamas tarnybini ginkla.Nereikia svetimu lauru sau kabinti
2010-11-05 13:52A.R. to: anonimui :)
Tas, tas, kurio pagalba ir įtemtu komandinių darbų buvo įgyvendinti šie projektai:
- buvo pripažinta valstybės vidaus skola ir gražinta indeksuota valstybės tarnautojų darbo užmokesčio dalis, konstitucinio teismo sprendimas.
- buvo išsaugotas į statutinių valstybės tarnautojų (pareigūnų) pensijai apskaičiuoti ir gauti reikalingas tarnybos stažas už laikotarpį iki 1990 03 11.
- Seimo narių iniciatyva buvo kreiptasi į Konstitucinį teismą dėl skirtingų MMA dydžių taikymo statutiniams pareigūnams.
- vien per 2007 m du kartus buvo pakeltas BMA - nuo 430 iki 490 Lt/mėn.
- buvo įregistruotas pataisų projektas dėl BMA procentinio dydžio nustatymo, kur BMA=80% MMA, leisiantis nebepergyventi dėl ekonominių svyravimų ir infliacijos šuolių, kuris po perversmo buvo pamirštas.
Jų pagalba bendram darbui buvo pritrauktos šios profsąjungos:
Lietuvos valstybės tarnautojų profesinė sąjunga, Muitinės darbuotojų profesinė sąjunga, Prokuratūros profesinė sąjunga, Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga ir net PS centru kritikuojama ir atskiru jos asobu niekinamas Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas, buvo net pasirašytas bendradarbiavimo ketinimų protokolas – kad viską spręsti ir dirbti bendrai, kuris šiai dienai pamirštas ir pelija stalčiuje, būtent jis A.Č. sukėlė baime, kad atsiras ketvirtas PS centras – valstybininkų, o gal net ir biudžetininku, nes jie tam darbui bandė pritraukti kaip ir švietimą, taip ir medikus.
O A.R. pasitraukė, nes niekada nebuvo ištikimas atskiriems pirmininkams, netarnavo politikams, ar partijoms, visada buvo ištikimas pagrindinei idėjai, kuri telkia ir vienija. Ar tamstai neatrodo, kad kai A.Č. vietoj G.L. svetimom rankom organizavo perversmą ir į jo vietą pasodina savo širdies drauge L.S. ar ne būtent tada ir prasidėjo nesutarimai, dėl kurių iš VRSPS sudėtyje esamos Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos tarybos šiai dienai jau pasitraukė penki tarybos nariai, A.R. buvo pirmas, o priežastis, kad dabartinis organizacijos pirmininkas vietoj to, kad tartis su žmonėmis, su išrinkta taryba, bėga tartis pas L.S. o ta pas savo širdies draugą A.Č., ar ne dėl to jie pasitraukė, kad tiesiog nematė prasmės ten gaišti savo laiką, nes žmonės buvo dalinami į savus ir svetimus, kaip partijose, lojalius ir ne. Net elementariausia bado akcija nesugebėjo tinkamai organizuoti, todėl ir išvados buvo tokios, kad tai tik eilinis patrepsėjimas, dėl pinigų skirtu socialinio dialogo skatinimui, kodėl buvo atstumtos organizacijos, kurios siūlėsi pagalba norėdamos tiesiogiai prisijungti prie tos akcijos...?
O kokiais nuopelnais gali pasigirti dabartinė A.Č širdies draugė ir VRSPS pirmininkė, A.Č. statistinė L.S. ir pats A.Č., jų nesimato, išskyrus NS, kuri vėliau patys ir sudegino. Jai kas ir pasekta, tai tik pačių šakinių organizacijų milžiniškų pastangų dėka, bet centrai čia nieko neprisidėjo.
2010-11-05 13:35Ir dar
Jei Lietuvoje veiktų garbės kodekso straipsniai, tai profsąjungų pagrindinis vedlys jau seniai turėtų bent jau atsistatydinti iš užimamų pareigų ir užleisti vietą iniciatyviems ir norintiems realiai padėti nariams, bet atrodo, kad kišeniniai jie profsąjungų kovotojai ir vadovai. Kaip baisu, kai pagalvoji, net ta organizacija, kuri turėtų tiesiogiai ginti dirbančiuosius pasirašinėja kažkokius mistinius nac. susitarimus, kuriuos kažkodėl sudegina ir sėdasi pasirašyti naujo. Cirkas tiesiog, o ne kova už gerbūvį.
2010-11-05 12:43Požiūris iš pašalies
Man labai keista, kad paskutiniais metais, kai šitaip blogėjo dirbančiųjų sąlygos visom prasmėm - ir algų ir moralinio terorizavimo, NEĮVYKO NEI VIENO (!) padoraus mitingo-protesto, kuriame būtų dalyvavę tūkstančiai pareigūnų, švietimiečių ar kitų darbuotojų. Kažkodėl anksčiau, kai dar gyvenimas buvo pusė bėdos įvyko ne vienas tikrai atmintyje išlikęs mitingas. Kas atsitiko su profsąjungomis ? Kodėl nieko yra nedaroma, o jei daroma, tai net atsitiktiniam žmogui aišku, kad tai butaforiniai renginiai ? Susidaro įspūdis, kad tai tapo ne dirbančiuosius ginanti organizacija, o dumblinas biurokratų rezervuaras, kurių darbas gyventi nuo algos iki algos, o algos matyt nemažos, jei šitaip sugebėta nuvaryti klestinčią organizaciją ir sukelti nepasitikėjimą tarp narių, jei net išbadauti mėnesio nesugebėjo - tik taip ir nesupratau kokie motyvai buvo badauti ? Svorį numesti ? Nes jau aišku, kad 2011 m. biudžete algoms išlaidos mažinamos. Ir ar tik šie keisti sutapimai nesusiję kaip žemiau parašytuose Seno Vilko komentaruose su daugelio narių atsistatydinimu tuo metu. Panašu, kad taip.
2010-11-05 09:16Taaaaap...
Laisvas..., tai ar čia ne tas R.A., kur savo paslaugas dėl svetainių kūrimo siūlo ir darbo ieško, ar čia ne tas R.A., kuris iš JDJ forumo ar ko ten Čilinskui nepalankius komentarus trynė, ar čia ne tas pats, kur tekstus plagijuoja ir deda į interą kaip savo??Ar ne tas pats, kuris buvo priverstas padėti prašymą išeiti, nes kitaip būtų išmetę, ar čia ne tas pats, kurio išėjimas buvo palydėtas komentaru " pijokų PS bus mažiau". Jei tas, tai klausimų NĖRA.
2010-11-05 01:56A.R. to: anonimui :)
Gerbiamasai, dėl manęs, tai gali spjaudytis kiek nori, man į tai giliai nusi*****, čia jus visur ir visame matot priešus, jai žmogus kitaip masto ir vertina, vadinasi priešas, kaip sovietiniais laikais, kas ne su mumis, tas prieš mus, todėl ir retėja gretos. Dėl išvarymo, eilinis briedas, išėjau pats, gali pas V. Sandos paklausti, pas ji dar mano atsistatydinimo kaip iš tarybos taip ir pasitraukimo iš PS raštai yra, beje, po manęs pasitraukė dar nemaža dalis tos PS tarybos narių, užduok sau klausima – KODĖL?
Dėl įdarbinimo, tai čia tamsta esate amžinas vergas – o aš laisvas, kur noriu, ten kaukiu, apie ką norių, apie tą ir kaukiu. Tiesiog tavo bandymas mane pažeminti ir paniekinti, be jokiu argumentu, parodo tamstos intelekto ir mąstymo trukumus, nesugebėjimą argumentuotai atsakyti. Tamsta net savo šešėlio bijo, nes neužtenka drąsos net prisistatyti, gal žmogau daugiau paskaityt specialios dalykinės literatūros, bent jau pats sau ir savo organizacijai nedaryk gėdos. Tariant paprasčiau – jai neturi rimtų argumentų ir motyvų, geriau patylėk.
1
RAŠYTI ATSAKYMĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai