2020 m. birželio 1 d. pirmadienis - 23:52
   

Buv. kompartijos nario galvoje - komunizmo šmėkla

«
Autorius: JS - Viso pranešimų: 2 - Tema sukurta: 2010-10-17 21:58:50
2010-10-18 08:55Glušas
kaži ar buvęs komunistas žino, kuo skiriasi verslas nuo monopoljų ir oligoplijų "versl'? Ar kala Gyrbauskaitę vien tik iš inercijos...
2010-10-17 21:59R.Valatka, L.rytas
Rimvydas Valatka
2010-10-17 , lrytas.lt
Komunistų pradėtas šventasis karas su verslu ir buržuazija tęsiamas atskirai paimtoje Lietuvoje.
Kol premjeras su finansų ministre svaičioja apie tai, kaip atkariaus milijardą iš kontrabandininkų, prezidentė ir Seimas atkasė visų diktatorių ir socialistų aukso gyslą - „teisingas“ maisto produktų kainas.
Tiesa, liaudies ir intelektualų meilę net didžiausiam kvailiui valdžioje garantuojantis prekybos antkainių ribojimo įstatymas po pirmo bandymo Seime pravirto ir dar bus „tobulinamas“. Užtat pritarta pataisoms, kurios lieps „viešinti etiketėse“ prekybininkų antkainius.
Prieštarauju! Kodėl tik už mėsos, pieno, sviesto ar jogurto antkainį aš gausiu teisę mesti į prekybos centrą akmenį? Kodėl negaliu žinoti, kokį antkainį knygynas užkrauna knygai, kioskininkas - laikraščiui?
Tarkim, prekybos centrai atrodytų graudžiau nei „Caritas“ labdariai, jei laikraštyje šalia kainos išspausdintume, kiek už jo atnešimą į kaimą pasiima valdiškas Lietuvos paštas.
Todėl privalome eiti dar toliau. Kiekvienas lietuvis turi teisę žinoti, kokį antkainį užsideda peilių galąstojas, santechnikas, autoservisas, mišias už mirusįjį laikantis katalikų kunigas ir ūkininkas Arlauskas, iš kurio šeštadieniais perku grietinę Fabijoniškių ūkininkų turgelyje.
Paviešinkim visų dar kiek krutančių piliečių antkainius - akmenų užteks visiems. Ir atgaivinsime pogromus, kurie po 1941-ųjų, kai padėjome naciams per istoriškai trumpiausią laiką išgalabyti visus žydus, neleistinai išnyko net iš mūsų pavydo suėstų lietuviškų smegenų.
O kol entuziazmas daužyti snukius ir langus dar tik kyla, pasiaiškinkim - bent tie keli procentai, kurie išsaugojo gebėjimą mąstyti - ką Lietuvos visuomenė laimėjo iš karo su verslu? Ką apskritai galima laimėti iš karo su verslu? Ir ar galima?
„Kuo labiau tauta skystaprotė, kietagalvė, kuo prasčiau išmano verslą, tuo stipriau žydai veiks jos ekonominį gyvenimą“, - kažkada į šitą klausimą šiurkščiai atsakė vokiečių ekonomikos profesorius W.Sombartas.
Kadangi XX a. visos išsivysčiusios tautos įvaldė prekybą, finansus ir paslaugų teikimą, taigi, iš esmės tapo žydiškos, vietoj žodžio „žydai“ įrašykime „verslininkai“, ir sužinosime, kodėl ne tik prezidentė, bet ir Seimo klounai gali lengvai pelnyti mūsų simpatijas, šokdami primityvų pigmėjų šokį su maisto kainomis.
Jei Seimas ar prezidentė teigia galintys mums atpiginti maistą, kodėl jie nenori atpiginti mums ir elektros, dujų, benzino, automobilių, butų, kelionių prie šiltų jūrų ar kailinių žiemą? Sakote, tiek daug negali. O maistą tai jau gali?
Žinote patarlę, ką net bažnyčioje muša? O pasaką apie poną, kuris dieną ilgino? Niekas taip brangiai nekainuoja kaip kvailio smalsumas. Kvailio smalsumas, paverstas įstatymu, kainuoja dar brangiau
RAŠYTI ATSAKYMĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai