2020 m. birželio 1 d. pirmadienis - 22:29
   

EILINIS PASIRODYMAS VISUOMENEI AR IŠŠŪKIS VALDŽIAI?

«
Autorius: V.Vižinis - Viso pranešimų: 27 - Tema sukurta: 2010-10-07 15:45:49
2010-10-11 14:11To: PS
Dėl nuomonių, jos išraiškos būdų, vietos bei dažnumo ir aplamai lietuviško viduriavimo.
Visi mes skirtingi, kiekvienas turi savo tiesa, bloga ji, ar gera, bet jau yra taip, kaip yra.
Yra toks pasakymas „neišduok ir nebusi išduodamas“ kai kalbama apie vienybę, o einama susiskeldimo kelių, kada kuriami projektai manant, kad jais galima ką nors apgautį ir niekas neko nesupras, tokie pranešimai ir sukelia lietuvišką viduriavimą, juk ne visi yra idiotai.
Manau LP redakcijos čia mažiausia kaltė, ji pateikia tai, kas yra ir ką pateikia jai kiti iš savo varpinės ir taip, kaip tinka pateikėjams. Kada skaitytojai, kokie jie bebūtu, tai pamato, bando pasakyti kitaip, kaip jie tai pasako, kokius metodus jie naudoja, (savo mintis, kitų citatas, ar dar kažką) čia jau techniniai dalykai, yra tiesiog visose portaluose bendros taisyklės, manau to pakanka.
Kas liečia dėl tinklapio vietos, tai daugiausiai vietos užima grafiniai vaizdai, dokumentai, vaizdo ir garso įrašai. O komentarai fiksuojami kaip paprasti tekstai, jie užima mažiausiai vietos.
2010-10-11 13:33PS
Kuo čia dėta "lietuviška"? Tai todo, kad asmuo nemąsto savarankiškai: kalbėti, kad tik "lietuvačiai" (lietuvaičiai - Lietuvos jaunimas), kad tik lietuviai nemoka būti pilietiški, vieni kitus skundžia, yra pasyvūs - tapo banalia mada. Tai virtuvėjė politikuojančių moterėlių stilius. Su tokiu kalbėjimo stiliumi susidūrus tiesiog pykina.
2010-10-11 12:44Dėl aštrių temų
"Kabinti" aštrias temas galima ir reikia. Tinklalapy tokių "kabinimų" kiek nori. Jų niekas nebrauko.
Tačiau yra keletas "bet'. Viena, kai žmogus išvarytas iš darbo (teisingai ar ne pasielgta su juo - nesvarbu) užsisėda ant buvusio darbdavio ASMENINIO KERŠTO motyvuojamas, net ir teisinga kritika tada tampa objektyviais neveiksni dėl KRITIKO ASMENYBĖS abejotino padorumo. Antra, kai nurašinėja iš interneto įvairias "išmintis" ir copy paste principu permetinėja į tinklalapy be reikalo eikovojant tinklalapio erdvę (o ji juk kainuoja). Trečia, kai kai ANONIMIŠKAI rašinėjamos redakciją įžeidžiančios replikas - ateina į svečius ir įžeidinėja šeimininkus, nors galėtų garbingai, el. laišku parašyti redakcijai kritiką. Ketvirta, kai susiduriama su šizofreniška grafomanija ar paprastu piktnaudžiavimu laisve ką tik sugalvoji (įskaitant ir reklamą) "įmesti" į atvirą tinklalapį.
2010-10-11 12:11Anonimui del cenzuros :)
Kaip grazu ir kaip lietuviska, net pagal J.Baltusi grynai lietuviskas viduriavimas.
Tik gal tamstai pamirstate, kad prasividuriuot retkarciais sveika, prasivalo organizmas.
As va kai nuvazioju i kaima, labai megstu isgerti kaimisko pieno, bet yra viena blogybe, tas man sukelia viduriavima, tai tenka rinktis, arba viena, arba kita. Taip ir cia, kastais tai gal ir sveika, bet pagrinde, kad to nebutu, gal reikia tada rinktis, tiesiog nekabinti astriu temu, kur ne visai yra taip, kaip pateikiama, arba uz kuriu yra visai kiti purvini dalykai, tada nebus ir viduriavimo :)
2010-10-11 11:25į temą
atrodo, kad Vižinis prabilo apie tai, ką visi žinome bet tylime
2010-10-11 10:49Viziuniui
Teorija-sausa šaka. Vičiūnų darbininkai dar tamstos "pagalbos" nepamiršo. Blogai, tamsta, kai viena kalbate, kitą darote.
2010-10-11 06:26Pezančiam apie cenzūrą
Niekas - nei AČ, nei VČ, nei CK, nei VK tinklalapio nezenzūruoja, tai tik pačios redakcijos prerogatyva. Nors ir buvo įvykdytas tam tikras perversmas, kol kas niekas nezenzūruoja net L. profsąjungų. Jeigu pats, p.anonime, pradedi labai jau "plonai verpti" (taip didysis rašytojas J.Baltušis vadino paprastą viduriavimą), kartais tenka atsiprašant išvėdinti tinklalapį.
2010-10-11 01:04To:JS
Temas kiekvienas supranta skirtingai, kaip ir daug ką kitą, kiekvienam savo.
Kai kam į tema yra tai, kas praeina A.Č. cenzūrą, kai kam visai kas kita, o kai kam kai išvis apie nieką.
2010-10-10 20:00Į Bobio repliką - JS
Labai mažai kas mokykloje pataikydavo parašyti rašinį "į temą". Tai nesistebėkime, kad ir čia nepataiko į temą.
2010-10-10 10:50Bobis
Įdomu ar kas nors parašys į temą ????
2010-10-09 18:29Apie mln. is valdzios:(
Solidarume organizuojamos atostogos Jasinskienes "draugams". Pvz. Druskininkuose, kokioje nors sanatorojoje. Vien vertejui i -is lietuviu-lenku kalbos mokama iki 10 tuk. uz kelios dienos ...
Yra koordinatoriai soc.dialogui vystyti, -cia jau ataskaitai, jei kas paklaus. Bet ir cia ne taip, kaip turetu buti - visiems, vienoda atlyginima! O vat ir ne! Vienam 500 Lt, kitam 1000! Kas atsakys KODEL??? :)
2010-10-09 16:35kolegos
prie esmės prašau, Vižinis teisus ar ne, sąskaitas kitur galite suvesti..darbu
2010-10-09 16:12pagiezingam
Visi tau vergai o tie kur pagal lubio dudele soka tai tie laisvi, Lubys per krize pirmuoju lietuvos milijonierium isejo. O tavo profsajungieciai kaip?
2010-10-09 15:56Pagiežingas
"Gaila?"Tikrai gaila,kol lauksime,kad viską atneš Prezidentė,Seimo pirmininkė,Premjeras,o patys nei piršto nejudinsime,taip ir bus...Vėl gi tipiška:laukimas iš kažkieno rankų,patiems nejudant,tipiška vergiška...
2010-10-09 00:51Gaila
Badaujantys pareigunai isardo palapine: ju problemas spres Seimas....
Vadinasi pritruko badaujanciu, be to ir taip viskas buvo aisku, kad visa tai tik farsas.
Darbo uzmokescio kompensavimas laikinojo nedarbingumo laikotarpiu, sumazintu pensiju kompensavimas ir motinystes klausimas buvo isprestas dar rugpjucio men ir itrauktas i rudens darbotvarke. VRSPS vadovai - Soscekiene ir Sanda apie tai zinojo.
2011 biudzetas bus mazesnis nei 2010, cia seniai visiems aisku, be to, tokia akcija ne tokio masto akcija, kad ka nors paveikti sio klausimu.
Bendras rezultatas - Premjeras, Prezidente, Seimo pirmininke - jokios reakcijos, akcija patyre pilna fiasko.
Tik gaila, kad keliu asmenu nesugebejimas mastyti bei mobilizuotis ir veikti eilini karta sudave smugi visam profsajunginiam judejimui.
2010-10-08 17:41Velnio advokatas
Ką, baigėsi Vyriausybės dotacijos ir ES socialinių projektų lėšos, rengiatės naujiems nacionaliniams projektams ? padaryti realiai nieko nesigauna, dėl pinigų skirtų „Socialinio dialogo skatinimui“ kojom patrepsėjote, nacionalinį susitarimą sudeginote, kuris savo laiku buvo taip giriamas ir populiarinamas ir tai savaime aišku, juk ir projektiniai pinigai, kurie buvo skirti nacionalinei apgaulei baigėsi. Reikalingos vėl LDFui, SOLIDARUMUI ir LPSK naujos ESF (Europos socialinis fondas) ir Vyriausybės dotacijos. O pinigai „Socialinio dialogo skatinimui“ dar neišnaudoti, pagrasinote neramumais (man toks grasinimas juoką sukėlė, ilgai kvatojau), na dabar reikia laukti, koks bus naujas nacionalinis projektas, nauja nacionalinė apgaulė kovai su dirbančiųjų gerbūvio gerinimu, nedarbo mažinimu, verslo žlugdymu, kainų kylimu ir žmonių skurdinimu. Tuo labiau, kad šiai dienai „Socialinio dialogo skatinimo“ finansavimo sąlygų aprašas suderintas su Finansų Ministerija ir Europos socialinio fondo agentūra. Dabar, po nacionalinio susitarimo, gal kursite nacionalinį komitetą, kuris bus iš tų lėšų finansuojamas.
Juk kažkiek mastantiems buvo aiškus akcijos tikslas - kas kuo garsiau surėks, tuo daugiau projektinių lėšų nubyrės nuo Europos socialinio fondo ir LRV stalo tolimesniam „Socialinio dialogo skatinimui“.
TOKIA VEIKSMŲ SEKA PARODO TIK VIENA, KAD PROFESINĖS SAJUNGOS YRA IŠ TŲ, KURIE PRALAIMI DAR NENUGALĖTI!
O tragedija yra tame, kad nuo pat nepriklausomybės paskelbimo Lietuvos profsąjungos buvo nuolatinis partijų taikiklis. Tai tiesiog politinio kišimosi pasekmė, yra kaip yra ir laikas vadinti viską savais vardais. Gaila, kad žmonės ir aplamai profsąjungų nariai nesuvokia, kad tai kas vyksta, vyksta jų kiemuose! Nors kitur profesinės sąjungos nesiliauja veikti, kad žmonės nepamirštų, kas valgydina ministrus, politikus ir Seimo narius, - tai liaudis, kuri savo prastai mokamuose darbuose lieja devynis prakaitus. Straipsnių apie tai pilna net LP tinklapyje, štai paskutiniai:
AMSTERDAME – SKVOTERIŲ MAIŠTAS
PREZIDENTAS ATSISAKĖ POLICIJOS PASLAUGŲ, MINISTRAS ATSISTATYDINO
PROTESTO AKCIJA VARŠUVOJE
BRITANIJOS PROFSĄJUNGOS SUNERVINIO VALDŽIĄ
PROTESTUOJA IR PRANCŪZAI
Per televiziją rodo vos ne kasdieną, kaip žmonės kaunasi už geresnį gyvenimą. O Lietuvoje tylu. Lietuvoje blogesnė ekonominė situacija, visiška politinė, ideologinė ir ekonominė krizė, kuri neduoda atsikvėpti, tačiau profsąjungos nieko nedaro! Nekalbu apie peliukus, su jais viskas aišku. Bet kur kiti...?
Galbūt tai tautos depresija, visiškas nusivylimas, nebetikėjimas geresniu gyvenimo lygiu ir būdu? Seniai buvo laikas baigti sėdėti sudėjus rankas ir pradėti kovoti! Netikiu, kad nieko neįmanoma padaryti, svarbiausia - ne nugriauti valdžią, o parodyti žmonėms, kad jie ne vieni, kad Lietuvoje nebegera gyventi, kad atėjo laikas kovoti, patikėti dabartimi ir geresniu gyvenimu. Geresnis gyvenimas egzistuoja! Žmonės turi pamatyti, kad gali nugriauti sienas, jeigu susivienija! Gyvenimas yra kova ir reikia kovoti. Protestai, streikai, manifestai! Už geresnį gyvenimą kovojo tėvai ir seneliai, o dabar turi kovoti - jų vaikai ir anūkai!
Mes nesam trys milijonai? O kiek Seimas turi narių? Kodėl jie valdo ir mąsto už tuos tris milijonus (su puse)! Tai vadinasi demokratija? Kodėl 30 proc., kurie balsuoja rinkimuose, iš jų 10 proc. laimi ir paima valdžią į rankas, įsakinėja 70 proc., kurie išvis nebalsavo ir net nepalaiko šios valdžios? Žmonės vis dar negali patikėti, kad atėjo laikas imtis rimtų pokyčių. Visi žiūri žinias ir nesupranta, jog tai, kas vyksta, vyksta Lietuvoje, o ne svetur.
2010-10-08 16:19Gintas
Socdemai per kiekvienus rinkimus į seimą siūlo 2 vietas konfederacijai, po 1 kiekvienam dešimtuke, ateis į valdžią, vėl socialiniam dialogui LPSK ir kiti nieko negalintys centriukai gaus per milijoną..visi trys centrai ant adatos pasodinti. O badavę pareigųnai kaip vaikai, patampyti ir be rezultatų numesti, kaip visada su LPSK aqkcijom
2010-10-08 15:03vladimir (sovietikus@one.lt)
VALDAI, KAIP GYVENI?VLADIMIR MOSKVIČIOV -GELEŽINKELININKAS IŠ KAUNO!BUVAU VILNIUJE PROTESTO PIKETE IR KALBEJAU PER BTV KANALA - O TU ?
2010-10-08 14:35Analitikas
Kai kuriems peliukams šia tematika aplamai gal vertėtų patylėti, nekalbant apie tai, kad bijomasi net prisistatyti, nes gėda :), gėda parodyti, kad nesugebama argumentuotai atsakyti, nes ir argumentų kaip ir nėra, o kai jų nėra, tai rašinėjama kas šauna į galva, o tai parodo ne tik komentatoriaus argumentų neturėjimą, bet ir pačios organizacijos silpnumą. Senka net peliukų intelektualiniai resursai, o tai kelias į niekur :) – link kracho :)))
O kalbant apie tinklapius, tai kai kieno šuo gal ir gali paloti, o kai kam vertėtų aplamai šia tematika patylėti, tinklapyje http://www.pareigunai.lt/ bent jau gali komentuoti registruoti nariai, o Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos tinklapyje http://www.lpsk.lt/ aplamai atjungta bent kokia komentavimo galimybė, matyt tikrai yra ko bijoti... :), o ypač atvirų ir argumentuotų komentarų, nes nebus ką atsakyti, o tai kaip nepaimk, blogi, ar geri, bet komentarai irgi yra savotiškas nuomonės formavimo būdas. Ar ne mielas peliuk...?
2010-10-08 08:27Bakui
Ko neleidi registruotis tinklapi,teisybes bijai
2010-10-08 08:26to Zigmui
Tu visiskai teisus man irgi pasakojo,kad Bakas nuo koncervu kruva babkiu susizere,tai prie seimo badauti neina,lengva tuos mentus nupirkti-ziurek kaip nustipes vilkas ant profsojuzu varo,turbut irgi babkiu gavo
2010-10-07 23:17Zigmui
Na Zigmai, o VRSPS gali tokia, ar panašia ataskaita pateikti, o kas, ar ne VRSPS kurios sudėtyje pats esi pasirašė išdavikiška N.S. ko pasakoje pareigūnai šiandiena badauja, o kiek už tą N.S. nubirėjo LPSK ir kiek dar nubyrės. O gal kada nors matei LPSK parengta panašia ataskaitą.
Na badaujat, o kas toliau, ar kas keičiasi, ar kas keisis, ar tas badavimas ką išgąsdino, ar yra iš valdžios bent kažkokia reakcija – NĖRA. Jus net pačiai akcijai nepasiruošėt, net badaujančius vos tesurenkate, iš tos nesėkmės ir beviltiškumo ir pilate pamazgas taip parodydami savo neišmanymą, neišprusimą ir silpnumą. O gal reikėjo prieš pradedant akcija prie bendro stalo pakviesti NPPSS, Muitinės darbuotojų P.S., Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinę sąjungą, Prokuratūros profesinę sąjungą, Lietuvos valstybės tarnautojų profesinę sąjungą, kai tai darė kai kas anksčiau, todėl tada ir rezultatai buvo ir BMA 490 Lt. buvo pasiektas, kuri vėliau per kai kuriu asobu bukumą buvo praš***** ir ši karta akcija reikėjo kartu daryti, tada ir rezultatai butu visai kitokie.
2010-10-07 22:46Vytautas Bakas
Zigmai, generalinio komisaro komentaras yra apie 2009 metu pradžioje pasiektą Policijos departamento susitarima su profesinemis sajungomis. Beje siame susitarime dalyvavo ir LPSK priklausanti Vidaus reikalų sistemos respublikinė profesinė sąjunga, kurios atstovai šiuo metu “badauja”.
Pagal susitarimą su Policijos generaliniu komisaru nemokamu atostogu ejo tik administravimo padaliniuose dirbantys aukštenes pareigas einantys pareigūnai. Taip ir atsitiko- 2009 ir 2010 m. pirmą pusmetį eiliniai ir viduriniosios grandies pareigunai nemokamu atostogu neėjo. Dabar, kai atostoguu siūlioma eiti paprastiems paereigūnams, mes rekomendavome neeiti. Ši NPPSS pozicija atsispindi šiandienos Kauno dienoje.Ugniagesiai kiek zinau apskritai neėjo nemokamų atostogų.
Apibendrinant galiu pasakyti, kad iki siol dėl sunkmečio nebuvo atleistas nė vienas pareigūnas, priešingai nei atsitiko Latvijoje. Ir priešingai, nei pageidavo ir planavo postą 2008 metais gavęs ministras Palaitis.
Dėl konservatorių pinigų galiu pasakyti, kad pagal statistikos departamentio duomenis iš tiesų profesinėms sąjungoms per 2009 m. buvo skirtas 1,5 mln. Finansavimas iš valstybės biudžeto, 2010 m. mano žioniomis apie 1 mln. Tiek aš tiek Jūs negalime pasakyti, kur ir kam tos lėšos buvo panaudotos, koks jų efektas ir pan. Tačiau Jūsų teiginiai apie tai, kad konservatoriai ar kokia nors kita politinė jėtga finansuoja mane asmeniškai ar NPPSS neatitinka tikrovės, todėl siūlyčiau arba pateikti įrodymus arba tiesiog neklaidinti skaitytojų .
Beje, NPPSS yra ko gero vienintele profesinė sąjunga šalyje, kuri viešai pateikia išsamią savo veiklos ataskaitą įskaitant ir informaciją apie biudžetą. Ataskaita yra šiuo adresu.
http://www.pareigunai.lt/files/NPPSS_sutr_veiklos%20prezentacija2010.ppt
2010 metų ataskaitą pateiksime 2011 metų ptradžioje, tačiau jau dabar Jus patikinu, kad nei aš nei NPPSS ar kita į NPPSS sudėtį įeinanti organizacija negavo nė cento iš valstybės biudžeto.
Daugiau, kaip 96 procentų NPPSS ir į ją įeinančių šakinių organizacijų pajamų sudaro nario mokestis.
Taip pat nuo 2009 m. nepatarinėju Policijos generaliniam komisarui. Vienerius metus 2008-2009 dirbau policijos departamente ir šis darbas buvo pasirinktas atsižvelgiant i profesinės sąjungos narių nuomonę, pagrindinė užduotis – ikšvengti galimų neigiamų socialinių pasekmių policijos sistemos reformos metu arba jas sušvelninti. Manau, kad spekuliacijos mano karjeros tema yra bevaisės ir visiškai neargumentuotos. Manau, kad kartu su kolegomis savo darbą atlikau sąžiningai- nė vienas pareigūnas, išskyrus komisaraiatų vadovus, pavaduotojus ir kai kurių padalinių vadovus, nebuvo atleistas iš pareigų, nesumažėjo pajamos. Priešingai – po reformos eilinių policininkų, tyrėjų pajamos pakilo 100-300 lt. Vėliau atėjo krizė...
Pagrindinės mano veiklos dabar yra vadovavimas NPPSS administracijai ir Pareigunu kredito unijos valdybai. Savo pajamas aš kiekvienuis metus dekltaruoju VMI. Jei patinka, galite jas paskaičiuoti, bet prašau nerašyti melo, nesolidu.
2010-10-07 19:40Pagiežingas
Tik norėčiau patikslinti.Nei vienoje išsivysčiusioje šalyje,tuo labiau Skandinavuose profsąjungų,profsąjungėlių,lyderių,lyderiukų tarpusavio rietenų nėra nei kvapo(tiesiog blogas tonas),puikiausiai veikia tipo Nacionaliniai susitarimai,šakinės,teritorinės kolektyvinės sutartys(jau nekalbant apie įmonių),o Lietuvoje,jei koks lyderiukas ant kažko nepila pamazgų,neorganizuoja rietenų,tuščių beprasmių šūkavimų,tai jis nieko nevertas?Nei vienos šakinės,nei vienos teritorinės,Nacionalinį vieni pasirašo,kiti pila pamazgas...Taigi,visa veikla atvirkštinė ir priešinga,nei išsivysčiusiose šalyse,ir norit rezultatų?Nesąmonė.
2010-10-07 18:38Zigmas
Tik pas mus kitaip. Šiandien statutiniai pareigūnai badauja prie Seimo...
– Jie puikiai žino – pinigų nei departamentas, nei valstybė neturi. Šiemet tarėmės su Nacionalinės pareigūnų profesinės sąjungos susivienijimo, profesinių sąjungų vadovais: ką darysime – ar eisime kelias dienas nemokamų atostogų, ar mažinsime etatus. Visi nusprendė, kad etatų mažinti negalima. Todėl man šiandien keista matyti badaujančiuosius.
"Angelas sargas-arti žmogaus" Balsas.lt spalio 1 d.
Ko čia stebėtis, vieni badauja, kiti nemokamų siūlo eit. Teisybę žmonės kalba, tiksliai konservai Bakui babkių atseikėjo, pardavė ir mentus ir pažarnikus ir Džiautą po lapais užkasė. Nėr ko stebėtis, patarėjas Bakas patarė generaliniam, kad nefik čia jaudintis, gali mentai ir nedirbt tėvynės labui, Bakui vistiek babkės eina.
2010-10-07 15:50Vižiniui
Narystė profsąjungose padidėjo tarp 2008 ir 2009 metų. Tada profsąjungomis pasitikėjo 51 proc. apklaustųjų. O ar narystė didėja po 2009 metų dar nežinoma. Žinoma tik tiek, kad pasitikėjimas profsąjungomis nuo 2009 vasaros iki 2010 m. vasaros nusmuko 16 proc. Apie tai rašyta ir šiame tinklapyje, p. Vižini. Beje, tavo streikavę pedagogai taip pats suskilo ir riejasi kaip šunys. Girdėjom, kad riejasi Jurgulvičius su Osipavič ir tas žemaičių Jeseninas su Bružu. Taigi vamzdiec ir tavo giriamoms švietimo profsąjungoms.
2010-10-07 15:47Balsas.lt
V.Vižinis: ko verta tikėtis iš profsąjungų
Rugsėjo 29 dieną Vakarų Europą sudrebino masinės profsąjungų demonstracijos. Ispanijoje įsiutę protestuotojai susigrūmė su policija, į centrinius Airijos parlamento vartus įsirėžė cementvežis, Briuselyje eisenose dalyvavo dešimtys tūkstančių žmonių. Profesinės sąjungos Europos Sąjungai (ES) rodė savo bicepsus.
Kažkas vyko ir Lietuvoje. Per tarptautinę akciją po sostinės Gedimino prospektą blaškėsi margaspalvės profesionalių profsąjungininkų grupelės, pabrėžtinai demonstruodamos priklausymą vienai ar kitai organizacijai.Vėliau būstinės kieme susirinkusių profsąjungų oratoriai drąsino save ir bejėgiškai liejo pyktį ant valdžios.
Bejėgiškumas pateisinamas. Europos profesinių sąjungų judėjimo tradicijos siekia 100 metų. Organizacijų narystė siekia 70–90 procentų Skandinavijos ir iki 30 procentų kitose ES šalyse. Mes nieko negirdime apie Skandinavijos šalių socialinius sukrėtimus (išskyrus Islandiją). Nėra priežasties.
Profsąjungos daro milžinišką įtaką savo šalių vyriausybėms. Pavyzdžiui, Danijos Vyriausybė net nebando erzinti mokytojų. Jei pastarieji paskelbtų streiką, galėtų metus gyventi išsimokėdami atlyginimus iš profsąjungos sukauptų lėšų.
Mūsų šalyje kitaip. Nuo pat nepriklausomybės paskelbimo Lietuvos profsąjungos buvo nuolatinis partijų taikiklis. Tokio politinio kišimosi pasekmė – profsąjungų judėjimo suplėšymas į tris dalis: Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK), Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ (LPS „Solidarumas“) ir Lietuvos darbo federacija (LDF).
Visi trys jungia bet kokias profsąjungas ir nuolat pabrėžia savo išskirtinumą. Visi trys gyvena iš Vyriausybės dotacijų ir ES socialinių projektų lėšų, naudojasi valstybės duotu turtu.
Šiems finansavimo šaltiniams dingus, formalūs profsąjunginiai dariniai tiesiog išgaruotų, nes jų surenkamo nario mokesčio pakaktų nebent centrų pirmininkų algoms išmokėti. Todėl masinių streikų nėra. Tik kiekvieną rudenį prisistatoma visuomenei. Gedimino prospektu pražygiuoja liemenėta profesionalių profsąjungininkų kolona su keliais šimtais nepatenkintų socialinių grupių atstovų.
Kiek kitaip su nepriklausomomis profesinėmis sąjungomis. 2007–2008 metais per Lietuvą nusirito Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) ir jos partnerių organizuotų streikų banga.
Statistikos departamentas užfiksavo 273 mokytojų streikus, kurie gerokai prisidėjo prie socialdemokratų politinės įtakos praradimo. Mokytojai išsireikalavo, kad švietimo sistema kasmet būtų papildyta po milijoną litų.
Stiprus mokytojų interesų atstovavimas tapo įmanomas dėl atsiribojimo nuo bet kokios politinės įtakos ir nepriklausomo finansavimo (tik nario mokestis). Yra ir kitų tuo pačiu principu veikiančių valstybės tarnautojų profsąjungų. Nepriklausomu būdu garsėja Nacionalinis pareigūnų susivienijimas. Manau, galime sulaukti ir bibliotekų darbuotojų „dovanėlės“ Vyriausybei.
Profsąjungų veiklos stiprėjimas juntamas (Statistikos departamento 2010 m. duomenimis, narystė profsąjungose per metus padidėjo 3 procentais), tačiau kalbėti apie visavertį darbuotojų atstovavimą anksti.
Valstybinis profesinių sąjungų veiklos finansavimas sukuria pavaldumo, bet ne partnerystės santykius. Visuomenės interesų balansas išlieka neišsprendžiamas uždavinys.
Valdas Vižinis
RAŠYTI ATSAKYMĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai