2020 m. birželio 1 d. pirmadienis - 23:26
   

SOCIALISTAI IR ANARCHIATAI - KAS JIE?

«
Autorius: Kairysis - Viso pranešimų: 17 - Tema sukurta: 2010-09-15 15:42:37
2010-09-24 21:47Pagiežingam
Bet juk ir Lietuvos socialistai (Paleckiukas ir kiti) nesvajoja sovietų sąjungos grąžinti, kas neįmanoma, nei prisijungti prie Rusijos. Jei sovietmečiu paprastiem žmonėm ne verslininkam ir buvusiems bežemiams buvo geriau tai faktas - jei kas taip sako, tai visai negeidžia atsukti istorijos ratą atgal. Tamsta pagiežinge čia sutampi su Landsbergiu.Tik jis tokius dalykus peza iš gudrumo tyčia kaip provokatorius o tu iš mažaraštingumo ir taves gaila. Juk gėrei alų su Danijos komunistu ir tau jis neįkando. Tai kodėl Lietuvoj negali būt jei ne komunistų tai bent jau socialistų - jie tavęs nesuės. Tave saugo Nato, grybauk ramiai ir nepyk.
2010-09-23 19:50Pagiežingas
Ačiū mano auklėtojui apie fašizmą,stalinizmą.Tu auklėji tą,kurį stribai bei NKVD-šnikai paauglį varinėjo,įrėmę pistoletą į nugarą,kad perauklėti bolševizmo dvasia,kuris ne savo noru praleido 17 metų už Poliarinio rato,.ir visą laiką vyravo bolševikiniai šūkiai,kurios dabar vėl ištraukia paleckiukas.
Tarp kitko,pažinojau,net esu alaus kartu gėręs,Danijos Folketingo narį(vienintelį komunistą parlamente),nei vieno bolševikinio šūkio jo leksikone,iš tiesų socialistų frakcija Europarlamente,bet tai socialdemokratai,o aš kalbu apie bolševikinius šūkius bei "gerą gyvenimą TSRS",kurį žada reanimuoti.Brrrr...,nenorėčiau.Ir Europoje to nėra nei kvapo,čia jau meluoji.Nors dabartinė tvarka Lietuvoje juk dar ir tebėra mišinys,pusiau komunizmo statyba,pusiau kapitalizmo,t.y. jovalas...
Siūlau,pakalbėk su jaunikaičiu,kuris prie Seimo prarado akį(sausio 16),abejoju,ar jis dabar eitų su bolševikiniais šūkiais langų daužyti.
2010-09-22 13:06Pastaba
Ar tik į senatvę Pagiežingas nepradėjo fašistuoti? Ar nesiilgi jis fiurerių ir kitų vadų, pripažinusių tik vieną tiesą? Tikroji pilietinė visuomenė ir tikroji demokratinė visuomenė pripažįsta ir dešiniuosius, ir kairiuosius. Europarlamente yra Socialistų frakciją, tarp jų Europarlamente yra ir komunistų. Kas su tavim daros, Pagiežingasai?
2010-09-22 10:59vladimir (sovietikus@one.lt)
ALGIMANTAI, BUVAU SIRGES 4 MENESIUS -ŠIRDIES RITMU SUTRIKIMAI-NUO ,,GERU ,,DARBO SALYGU IR ,,GERO,, GYVENIMO IR DAR NUO APLYNKIBIU....
2010-09-22 10:43P.S. Pagiežingas
Apsidžiaugiau,vėl išvydęs Vladimirą.Kažkur buvo pradingęs.Bent jau rėžia tiesiai ir tikiu,sąžiningai.
2010-09-22 10:41Pagiežingas
Socialistai,anarchistai ir dar velniai žino kokie ...istai,o faktiškai norinčių gyventi neblogai kitų sąskaita ideologijos.Be abejo,Lietuvoje lyderis A.Paleckis,jis juo ir bus,nes gyveno privilegijuotųjų kastoje,staiga tas Baltijos kelias,neteko visų privilegijų,jam blogai...Bet užtat man gerai,gerai ir visiems darbštiems, bent jau kažkiek gali dirbti ir sau.Ale lenda visa šutvė bauvusių privilegijuotų,prigimdyta naujų privilegijų,pastatyti į savo vietą juos nėra kam,pilietinės visuomenės nėra,valdžia sau,gyventojai sau, visokie ...istai irgi sau.
Ir vis tik matosi visuomenės vystymosi užuomazgos,tikiu,ateityje visokie -istai bus pastatyti ten,kur jiems ir vieta.
2010-09-20 10:43vladimir (sovietikus@one.lt)
LIETUVOJE NERA DAR TVARKOS PROFSAJUNGINIAME JUDEJIME..........
2010-09-19 17:56Vladimirai
eik pirmon klasen. Jei buvo sumažinta KAD 25 proc. Tai yra 50 proc. sumažintos kintamos dalies. Jei padidinta dabar 5 proc. tai yra 20 proc. sumažintos kintamos dalies. O aplamai gerai kad Dambrauskas buvo išvytas iš Kauno regiono stočių posėdžio. Nei jis derasi, nei jis dirba. Turi sub...į kaip tu tuom ir baigta.
2010-09-18 22:14Vladimirui ir jo kritikams
Diskusijos tribūną pavertėte tarpusavio rietynių vieta. Kodėl redakcija neužblokuoja šito apsilojimo? Juk paskelbta tema apie socializmą ir anarchiją, o ne apie geležinklelio profsąjungų veiklą.
2010-09-16 21:01vladimir (sovietikus@one.lt)
ATEME 52 PROCENTUS -ATIDAVE TIK 5. KAM ČIA SU ARITMETIKA BOLGAI?ESI GERAS S****LAIŽYS....
2010-09-16 20:39vladimirai
nemeluok,niekas niekam nenuime,o tik pridejo po penkis procentus.Suprantu,kad ir su matematika tau blogai.Bet gyditojas ant ligoniu nepyksta.O kas liecia tarybines profsajungas tai visi gerai zinome,jeigu nebusi lojalus direktoriui,tai sis tu busi pirmininku,taip kad neligink visu pagal save.
2010-09-16 20:38vladimirai
nemeluok,niekas niekam nenuime,o tik pridejo po penkis procentus.Suprantu,kad ir su matematika tau blogai.Bet gyditojas ant ligoniu nepyksta.O kas liecia tarybines profsajungas tai visi gerai zinome,jeigu nebusi lojalus direktoriui,tai sis tu busi pirmininku,taip kad neligink visu pagal save.
2010-09-16 20:28vladimir (sovietikus@one.lt)
LOK -LOK ANT TIKRU PROFSAJUNGU ,MATYT KAD ATIDIRBINEJI ....AŠ ASMENIŠKAI NUO 1969 METU ESU PROFSAJUNGOJE IR BUVAU IŠRINKTAS DAUG METU SSSR LAIKAIS PROFSAJUNGOS PIRMININKU BE ATLYGINIMU,O JUS KĄ DAROTE SU LIETUVOS DARBO ŽMONEMIS-MAŽINATE ATLYGINIMUS,, JIEMS SUTIKUS,,-GEDINGA JUSU PROFSAJUNGU VEIKLA KENKIA TIKROMS PROFSAJUNGOMS VEIKTI-WWW.TIKRA.LT SUSITIKSIME MITINGE-VLADIMIR MOSKVIČIOV-GELEŽINKELIO DARBININKAS IR TIKROS PROFSAJUNGOS ATSTOVAS AB ,,LIETUVOS GELEŽINKELIOSE,,MES GINAME JAU ŽMONES NUO TU PROFSAJUNGU ,KURIE ATIMA ATLYGINIMUS SUDERINUS SU ADMINISTRACIJOS ,,TAUPYMO ,,PROGRAMOJE-GEDA.
2010-09-16 14:53vladimirai
darot,darot ir nieko nepadarot,net su savo kolegomis profsajungieciais nesutari. Tavo vadus isgruda is susitikimu,tai ka tu cia dar plirpi.Tavo kalbu niekas neklauso.
2010-09-16 12:59vladimir (sovietikus@one.lt)
LINKIU VISOMS TIKROMS PARTIJOMS IŠEITI Į PROTESTO AKCIJA RUGSEJOP 29 DIENA ,O MES TIKROS PROFSAJUNGAS TAI DAROME PASTOVIAI.....IR BE CENTRU PINIGU?
2010-09-15 15:51Exsocdemas
Pats nemačiau, bet sako, kad atvažiavęs į mitingą ponas socdemų vadas Butkevičius išlipo iš mašinos, pamatė raudonas Paleckio vėliavas, persižegnojo ir įlipęs atgal nuvažiavo. Kitą rytą dėl visa ko išklausė šv. Mišias ir priėmė komuniją...
2010-09-15 15:43Kairysis
SOCIALISTAI IR ANARCHISTAI - KAS JIE?
Sunkėjant gyvenimo sąlygoms, nepasiteisinus dešiniajam neoliberalios rinkos modeliui, kairiosios idėjos tampa artimos vis didesnei daliai piliečių, net jei jie sąmoningai ir nesitapatina su kairiąja ideologija. Tiesa, Lietuvoje šis procesas ne toks vienareikšmis, kaip Vakarų valstybėse. Kalbos apie socialinį teisingumą, neigiamą kapitalo arba valstybės, kaip represinės struktūros, poveikį visuomenei dažnai bandomos pateikti kaip Lietuvos išdavystė ar nostalgija TSRS.
Lietuvos kairiųjų teigimu, tai – seniai žinomas propagandinis triukas, kuriuo siekiama suformuoti neigiamą nuomonę apie visas kairiąsias ideologijas. O jei į dešiniųjų „taikiklį“ patenka kokia nors viena organizacija ar neformalus judėjimas, prie bendrų mitų apie "baisiuosius kairiuosius" dar pridedama, kad anarchistai yra siaubūnai smurtautojai, kurių tikslas – išdaužyti kuo daugiau vitrinų, o socialistai kiaurą parą tik ir svajoja, kaip prisijungti prie Rusijos.
Bet dažniausiai visi kairieji apibūdinami baisiu ir prietarais apsaugusiu žodžiu „komunistas“.
Kol mitai apie baisūnus kairiuosius sklando tik tarp jaunųjų konservatorių aktyvo, tai nekelia jokio pavojaus. Tačiau kuomet tie patys mitai „apsigyvena“ socialistų, anarchistų ar socialdemokratų galvose, tuomet jau pats laikas pradėti kalbėti iš esmės.
Laisvojo universiteto (UNI) organizuojamoje diskusijoje siekiama išryškinti anarchistų ir socialistų požiūrių skirtumus bei tapatumus. Oponentai diskutuos pačiais įvairiausiais klausimais - apie visuomenę, valstybę, tautiškumą, patriotizmą, politinį korektiškumą, mažumų teises, feminizmą, kapitalą, verslą, komunizmą ir t.t. Laukiama karštų diskusijų ir tikimasi, kad prie pagrindinių oponentų prisijungs visi atėjusieji.
Laisvasis universitetas – tai alternatyvus savišvietos tinklas, siekiantis suburti įvairius žmones bei jų grupes – dėstytojus, studentus, socialinius aktyvistus, mokinius, dirbančiuosius – visus tuos, kurie nori mokytis, aktyviai dalintis žiniomis ir būti išgirsti.
Mums svarbu, kad universitete įgytos žinios leistų praplėsti teorinį ir praktinį mūsų bendruomenės narių akiratį, kad būtų ugdomas kritinis mąstymas, kuriamos visuomeninės ir gyvenimo būdo alternatyvos.
Diskusija „Anarchistai ir socialistai apie asmenį, pilietį, visuomenę ir valstybę“vyks rugsėjo 16 d., ketvirtadienį, 18:00 val. „Artotekos”
kūrybinėse dirbtuvėse Strazdelio g. 1, Vilniuje (šalia Vilniaus bastėjos ir „Tamstos” klubo).. Joje socialistų pozicijas gins Socialistinio liaudies fronto (SLF) pirmininkas A. Paleckis ir pavaduotojas ideologijai M. Bugakovas.
Anarchistiniam požiūriui atstovaus „Juodraščio“ bendradarbis S. Užpelkis ir LUNI aktyvistas A.
Blumberg. Diskusiją moderuos politikos analitikė D. Repečkaitė.
Daugiau informacijos galite rasti svetainėje luni.lt. Kviečiame pirmadieniais nuo 18 val. klausytis radijo laidos „LUNI valanda per Start FM“ (startfm.lt).
RAŠYTI ATSAKYMĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai