2020 m. birželio 2 d. antradienis - 14:42
   

Loreta eina kariauti

«
Autorius: Elta - Viso pranešimų: 14 - Tema sukurta: 2010-07-12 14:25:11
2010-07-17 12:18Loreta pralaimėjo
Penktadienio darbo dienos pabaigoje paaiškėjo, kad Prezidentė pasirašė įstatymą, kuriuo keičiamas Vidaus tarnybos statuto 41 str ir mažinamos išmokos pareigūnams ligos ir motinystės atostogų metu. Manoma, kad sunkmečiu pateisinama mažinti išmokas ligos ir nedarbingumo laikotarpiu visiems pareigūnams, be to lieka kitos socialinės garantijos, kurios galėtų paskatinti pareigūnus dirbti.
Manoma, kad sprendimą nevetuoti įstatymo pataisų lėmė ir tai, kad į Prezidentūra šiuo klausimu nesikreipė nė vienas statutinės įstaigos vadovas.
2010-07-15 16:41vladimir (sovietikus@one.lt)
KVAILI -PROTESTO MITINGAS VYKO IR Į JI KVIETE DALYVAUTI IR PROFESINES SAJUNMGAS,BET JUS ,,DIRBATE ,,TIK NE NARIUI Į NAUDA -ŽINAU-100 PROCENTU -KĄ JUS DAROTE....JOKIOS REKLAMOS -O JUSU KRACHAS MATOSI VISUR -BEGA ŽMONES IŠ LIETUVOS -TYLITE....
2010-07-15 15:58Pagiežingam
Kvailas tu žmogau, paprasti mirtingieji gauna kapeikas, pareigūnas pradirbęs 5 m. gauja apie 1500Lt į rankas su visais priedais ir priemokom. Šiai dienai jie priversti eiti atostogų savo sąskaita per pusmeti po 14 parų, o tai sudaro visa mėnesi su viršum. Sakai gauna daugiau, jo, aukštesnioji grandis gauna po 3-4500Lt į rankas, sudiek viską ir padalink iš pareigūnų skaičiaus, va iš gausis tavo skant gal daugiau uždirba. Be to, statutiniam ir krūviai žymiai didesni ir sveikatos reikalavimai. Aš atidirbau 20 m. ką gavau, klausa prarasta, osteochondrozė, neseniai atrado diabetą, opaligė jau 15 m. kankina, nes reikėjo tėvynę gelbėti ir saugoti ypač kai paskelbė nepriklausomybe, niekas tada neklausė, aš pailsėjas, pavalgęs, jauni ir kvaili mes tada buvome. Prieš du metus sušlubavus kelio girnelei, nepraėjau medicininės, paliusavo pagal sveikata, net alternatyvų nepasiūlė, pats susiradau darbą už minimumą, tai pensija 60% nukarpė. Su pensija gaunu apie 1500-1600, vaistai, butas, kiti mokesčiai, mažinau jau virš pusmečio stovi, neuždirbu kurui.
Pareigūnai eina atostogų savo sąskaita, o iš sutaupiau pinigų apmoka gėjų paradus (200 000Lt.), skyrę papildomus finansavimus partijoms – sąskaitos eina milijonais, regioniniam keliam – eina de6imtim milijonais. Todėl ir tuščias biudžetas. O dėl algų privačiam sektoriuje, tai mažiau bosai tegul skiria atkatam, partijų finansavimui, savo ir artimųjų algas tegul apkarpo, tada atsiras pinigų ir paprastiems darbuotojams ir algos bus ne kaip elgetos pašalpos, o panašios į padorias. Pakils perkamoji galia, vadinasi atsigaus ir ekonomika, o su tokiais mastymais kaip tamsta ir tokiais valdžios diržu veržimais prieisime liepto galą.
2010-07-15 14:31Pagiežingas
Na, Jos Ekscelencija lyg ir bando valstybės pareigūnų tarpe padaryti šiokią tokią,bent minimalią tvarką,o viena iš tvarkų būtų visokių privilegijų privilegijėlių pašalinimas,o tai jau kertasi su tvarka...
O šiaip,kai pamačiau,kad valdiškų žmogelių užmokestis už darbą viršija nevaldiškų(t.y. darbo rinkos daugumos) užmokestį apie 230 Lt.(o prieš krizę buvo net mažesnis),reiškia,valdiški žmonės krize užsiima tik mokesčiais,o tai jau net nusikalstama...
2010-07-14 21:14To:???
Profsąjungos aplamai nieko nedaro.
2010-07-14 19:38vladimirui
Profsąjungos partijų savireklamoje neprivalo dalyvauti. Profsąjungos neturi būti įrankiu kam nors patekti prie lovio ar prie jo grįžti.
2010-07-14 17:50vladimir (sovietikus@one.lt)
GEDA-,,PROFSAJUNGOS ,,JAU NEDALYVAUJA PROTESTO MITINGOSE KURIE VYKO VISOSE LIETUVOS MIESTOSE LIEPOS 9 DIENA ,KAM JIE DIRBA IR TARNAUJA IR DAR TEN ŽMONES YRA PROFSAJUNGOS NARIAI...AR JIE AKLI -NEMATO KAS IR KAIP JOS,,GINA,, IR NUO KO?
2010-07-14 13:43to: Todel
Norite rezultato, karta liktais ir suimitavote, tiesiog prie seimo ar vyriausybes, ar prezidentūros t.y. pagal situaciją reikėjo paskelbti realią, o ne butaforinę bado akciją ir badauti ne 1 diena ar pusdienį simboliškai, o tol, kol nepasieksite pilno galutinio reikiamo rezultato.
O su tokiom akcijom ir puoperiu štampavimais tik tauta prajuokinate.
2010-07-14 11:43Todel
Geriau keliauti po Lietuva su delegacijom ir baliavoti. Teoriskai dirbi, praktiskai ".... klijuoji". Alga ta pati. Alus saltas
2010-07-13 15:09To:PS
Jai darit, tai reikia žinoti, ką, kada ir kaip reikia dariti kad tai butu efektivu, o ne dėl to, kad kažką dariti. Kai daroma tik kad dariti, tai tokie ir rezultatai.
2010-07-13 13:57PS ?
Tai ir nieko nebedarykim. Tieiog atostogaukim profsajungose iki grabo...
2010-07-12 20:15:)
Gražu skaityti, tik rezultatai nuliniai. Kaip Loretos atveju laiškas nukeliavo į šiukšliną, taip ir Džiauto akcijos niekam neįdomios, nenustebino.
2010-07-12 17:16Stebėtojas
Loreta parašė raštą, o Saulius Džiautas per karštį kaito prie prezidentūros, piketavo. Džiautas - gaisrininkas, tad nesudegė, o, be to, - ir džentelmenas su gitara. O Loreta iš paežerės per laptopą pasiuntė Daliai laišką ir gavo pagyrimą iš aukštesniojo šefo už mokėjimą rašyti laiškus. Puikus darbo pasidilijimas, laimėjimų laurai per pusę.
2010-07-12 14:25Elta
Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinė profesinė sąjunga prašo, kad Prezidentė nepritartų Vidaus tarnybos statuto pataisoms ir nesutiktų su tuo, kad vidaus tarnybos sistemos pareigūnams būtų mažinamos socialinės garantijos.
Statuto pakeitimuose, kuriems jau pritarė Seimas, numatyta, kad vidaus tarnybos pareigūnams laikinojo nedarbingumo pašalpos ir ligos pašalpų mokėjimo trukmė būtų suvienodinta su kitiems asmenims mokamų pašalpų dydžiu ir jų trukme.
Taip siekiama užtikrinti vidaus tarnybos sistemos pareigūnų bei kitų asmenų lygiateisiškumą ir solidarumą bei sutaupyti valstybės biudžeto lėšų.
„Esame įsitikinę, kad įstatymo projekte siūlomas teisinis reguliavimas pažeidžia statutinių pareigūnų teisėtus interesus ir lūkesčius į pačios valstybės nustatytas socialines garantijas dėl pareigūnų tarnybos ypatumų – neįprastų darbo sąlygų, ilgesnio nei nustatytas darbo laiko, darbo poilsio ir švenčių dienomis, padidinto darbo pavojaus, rizikos sąlygų, įtampos ir kitų tarnybos ypatumų, kurie neatsitiktinai yra ir turėtų būti kompensuojami socialinėmis garantijomis“, – laiške Prezidentei sakė Vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos pirmininkė Loreta Soščekienė.
Pasak L. Soščekienės, naujai siūlomi Vidaus tarnybos statuto pakeitimai prieštarauja kitoms Vidaus tarnybos statuto nuostatoms, kuriose numatomas kompensavimo principas už pareigūnų tarnybos ypatumus: padidėjusį pavojų gyvybei ar sveikatai, sugriežtintą atsakomybę, ilgesnį darbo laiką ir įvairius su tarnyba susijusius apribojimus.
„Pasirinkdami vidaus tarnybą esame įsitikinę, kad valstybė užtikrins savo pačios nustatytas pareigūnų teises ir socialines garantijas, nes tai yra teisėti pareigūnų lūkesčiai. Tikimės, kad Prezidentė įsiklausys į mūsų argumentus“, – sakė profesinės sąjungos pirmininkė.
RAŠYTI ATSAKYMĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai