2021 m. sausio 20 d. trečiadienis - 20:59
   

2009 04 30 - JUODAI BALTAS LYDERIO PORTRETAS

«
Komentarų: (1)

Balandžio 22 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas humanitarinių
mokslų daktaras, docentas Aleksas Bružas draugų ir artimųjų būryje paminėjo savo 60-metį.

Pagrindiniam savo gyvenimo darbui - pedagogų interesų gynybai - Jubiliatas tarnauja jau beveik du dešimtmečius. Ta proga "Lietuvos profsąjungose" buvo publikuota Juozo Stepono apybraiža, pavadinta "Sunkaus charakterio pašaukimas".

 

A. Bružas - žemaitis mažeikiškis. 1955 metais kartu su tėvais buvo ištremtas į Krasnojarsko kraštą. Galbūt ten, tremtyje, paauglys Aleksas galutinai "nušlifavo" ir savo “sunkų”,  ypatingą charakterį: užsispyrimą iki galo siekiant tikslo, jei reikia, tam panaudojant atžarų būdą, polinkį į kovos, spaudimo valdžiai strategiją.

O kaip nepaminėsi  retos energijos bei darbštumo, nepakantumo bet kokiam, kad ir menkiausiam, aplaidumui?  Ir - deja! - įsisukus į problemų “nervus” nepelnytą “pylą” saviesiems. Tiesa, šie  kitais atvejais patiria ir tėviškos globos, ir žmoniško jautrumo, realios paramos nelaimėje.

Nuo "sudėtingo" LŠDPS vadovo charakterio pelnytai "nukenčia" suįžūlėjusios pedagogus skriaudžiančios savivaldybės ar kokių nors ministerijų valdininkai.  Šių eilučių autorius buvo liudininkas, kaip A.Bružas toli gražu nediplomatišku  tonu apšaukė  profsąjungą bandžiusį “prigriebti” vieną tuometinį Seimo pirmininką...

Dėl tokio šiurkštoko statumo, "netolerancijos" A.Bružo, švelniai kalbant, nemėgsta ne vienas po keliasdešimt metų profsąjungų nišose pasyviai tūnantis ir  “socialinio dialogo” veiklą imituojantis  profsąjungų veikėjas.

Žodžiu, Jubiliatas šiandien turi ne mažiau priešų nei draugų. Tik vargu ar dar daug rasime tokių profsąjungų veikėjų, kurie šitaip nuosekliai  sugebėtų  siekti  darbuotojams gyvybingai reikalingo  tikslo, kurie pastebi bei vertina  tuos, kurie dirba ir moka dirbti profsąjungų bare. Beje, objektyviai vertinti ir tuos, kurie šiandien A.Bružą labai peikia ar net šmeižia.

Nes ir pačiam A.Bružui tik darbu bei užsispyrimu pavyko sukurti didžiausią ir įtakingiausią šalyje šakinę profesinę sąjungą - LŠDPS. Dar 1990 metais iš buvusių komunistų ją  A.Bružui teko perimti baigiančią iširti, perversmininkų demoralizuotą. Tada šakoje buvo likusios vos 5 rajonų profsąjungos. O  apie 2005 metus LŠDPS priklausė per 50 susivienijimų,- ji praktiškai aprėpė visą respubliką.

Gaila, kad šiandien  tai - jau “garbinga praeitis”. Dėl ne pagal jėgas užsimotų projektų ir buvusių bendražygių išdavystės LŠDPS buvo suskaldyta. Išliko  LŠDPS branduolys, kurį, kaip ir anksčiau, taip ir dabar, sudaro likę ištikimi ir kovingi Jubiliato kraštiečiai žemaičiai, kartu su kitomis pedagogų organizacijomis  sugebėję išsaugoti organizacijos branduolį, įveikti kirkilinį makiavelizmą ir streikais apginti mokytojų interesus.

Jau po LŠDPS suskaldymo, 2007 m. spalio 5 d. įvykusiame LŠDPS suvažiavime pasiūlytas vėl balotiruotis į pirmininko postą A.Bružas pareiškė, jog abejoja, ar jam dera balotiruotis: turįs  "iš dalies prisiimti kaltę dėl to, kas įvyko".

Tačiau delegatams reikalaujant balotiruotis sutiko, o kai jau tapo vėl išrinktas, pasakė tik tiek:

“Na ką gi, vėl lipdysim. Kaip ir iki šio laiko lipdėm sulipdėm organizaciją, gal ir dabar vėl kaip nors pavyks sulipdyti."

Ir lipdo. Pasitelkęs tą patį savo žemaitišką charakterį ir, žinoma, ištikimus bendražygius iš Žemaitijos, Vilniaus, Aukštaitijos, Suvalkijos, Dzūkijos.

Tarp kitko, bendražygių vis daugėja...

Todėl - stiprybės, Tau, Kolega -  „sunkus žmogau“!

("Lietuvos profsąjungos", Nr. 4, 2009 m. balandžio 30 d.)  

NAUJAUSI KOMENTARAI
2010-07-05 09:08:30mmm
saunuolis jei tokiu daugiau tai ir gyvetumes geriau nes turim rimta darbuotoju gineja
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai