2021 m. sausio 25 d. pirmadienis - 4:00
   

2018 06 18 - „Esam gėrio ir šviesos nešėjos, kai apsisprendžiam tokios būti"

«
Komentarų: (1)
Alytaus apskrities profesinė sąjunga, vadovaujama ilgametės lyderės Danutės Bačinskienės, kasmet po renginį skiria profsąjungų moterims, paprastai derindama pramoginę ir dalykinę bei šviečiamąją tokių susibūrimų tematiką.
Kadangi daugumą  šiame valstybės darbuotojų susivienijime sudaro moterys, kasmet po vieną tokį renginį profesinė sąjunga orientuoja į moterų problemas, interesus ir humanitarinį lavinimąsi. Pernai, gegužės mėnesį,  įvykusiam renginiui buvo parinkta tema “Moteris ir poezija”. Dalyvavo 45 profsąjungų nariai ir penki kviestiniai poetai, skambėjo dainos dzūkų tarme.
Analogiško "apskritojo stalo", kuris įvyko  šių metų birželio pradžioje, tema buvo panašiai "pakylėta". Šįkart pagrindiniam pranešimui buvo pakviesta Alytaus kolegijos dėstytoja psichologė mokslų daktarė Ramutė Orenienė. Jos pranešimas, tapęs pagrindine šio pokalbio tema, vadinosi "Moteris - šviesos ir grožio nešėja".
"Man rūpi šitie klausimai - moraliniai, dvasiniai; jie, deja, vis labiau pamirštami... mes vis labiau susvetimėjame", - aiškina šio ir ankstesnių panašių renginių sumanymą D.Bačinskienė. Ji įsitikinusi, kad profesinės sąjungos, pagal savo pirminį pašaukimą privalančios skirti daugiausia laiko darbo santykiams, darbuotojų socialinėms teisėms, o dabar - naujojo Darbo Kodekso studijoms ir atitinkamam darbuotojų mokymui, vis dėlto neturi ignoruoti ir platesnio narių švietimo, padėti jiems kartkartėmis "prisiliesti" ir prie muzikos, poezijos, žmogaus asmenybės ir, žinoma, moters vidinio ir buitinio gyvenimo reguliavimo "paslapčių".
Moters kaip doros ir gerumo saugotojos šiuolaikinėje modernioje visuomenėje temą viena ar kita renginių forma pirmininkė renkasi ir todėl, kad 31 organizaciją vienijančioje jos vadovaujamoje Alytaus apskrities valstybės darbuotojų profesinėje sąjungoje dauguma narių - moterys.
"Apskritojo stalo" įžangoje pristatydama renginio  sumanymą ir aktualumą D.Bačinskienė pripažino, kad "Namai turi būti moters pasaulio centras, bet ne riba! Moteris turi pasilikti vietos dvasios tobulėjimui...
"Visada žavėjausi ir žaviuosi aukštos kultūros moterimis, - kalbėjo pirmininkė. -  Moteris gali neturėti aukštojo išsilavinimo, bet būti kultūringa, lojali kitų atžvilgiu, gera, neabejinga. Mano moters etalonas buvo prof. Kazimira Prunskienė.
Tarp kitų imponuojančių žinomų moterų Danutė mini Aušrinę Pavilionienę, Giedrę Purvaneckienę, Viktoriją Daujotytę-Pakerienę.
Vis dėlto dabartiniame Seime ji teigia pasigendanti asmenybių, pasigendanti kultūros. D.Bačinskienės kultūringos moters idealo toli gražu neatitinka Aušra Maldeikienė, Rasa Juknevičienė, Ingrida Šimonytė.
"Visuomenė serga: patyčios, alkoholis, nepritekliai, įtempti santykai šeimoje... Daug liūdesio ir apatijos."
 Kultūringų santykių nuosmukį D.Bačinskienė pastebinti ir kasdienybėje, - nors ir šiandieninio Alytaus gatvėse...Tuo tarpu televizija, kuri turėtų auginti žmogų, turtinti jo dvasią, rodo daug nešvankybių, kriminalo...
Todėl moterys daug gali bent jau savo asmeniniu pavyzdžiu, darbais atsverti šias tendencijas - nešti gėrį ir grožį. "Kur praėjo moteris, ten šviesiau, gražiau ir geriau!" -  pabrėžė pirmininkė suteikdama žodį lektorei  - Alytaus kolegijos dėstytojai R.Orenienei.
"Objektyvumo dėlei turime pripažinti, kad gėrį ir šviesą skleisti gali ne tik moterys. Bet moterys labiau, geriau ir dažniausiai. Jau savo prigimtimi moteris yra gyvenimo kūrėja, nes atveda į pasaulį naują gyvybę,"- teigė pranešėja.
Pranešimo įžangoje ji apžvelgė kai kuriuos pagrindinius su Moterų lygių galimybių įstatymu ir jo veikimu (neveikimu) de facto aspektus, paminėdama, kad net moterų darbinis užimtumas Lietuvoje tesiekia "beveik 63 procentus". Ypač kenkią nusistovėję stereotipai: "kad moters  pasiekimus profesinėje srityje riboje menkesnės jos fizinės galimybės, emociniai ir taktiniai (strateginiai) gebėjimai, žemas pasitikėjimo savimi laipsnis, sėkmės baimė, menki organizacinio darbo ir sprendimų priėmimo gebėjimai, žemas motyvacijos laipsnis, didelis priklausomybės poreikis ir pan."
Moterims dar retai patikimas vadovavimas. Sociologinių apklausų duomenimis, vadovavimą vyriška veikla laiko apie 62 proc. vyrų ir net 34 proc. moterų.
Pasak lektorės, moterys Lietuvoje yra labiau išsilavinusios. Tarp įgijusių bakalauro ir magistro laipsnius moterys sudaro 67 proc., o daktaro mokslo laipsnį - 56 proc. Deja, apgailestavo R.Orenienė, "atsakingose pareigose viešajame sektoriuje ar valstybės valdyme  moterų mažuma". O juk "moteris mato ir vertina įvairiapusiškai, ji mato detales ir priežastinius ryšius. Jai svarbus procesas - ne tik rezultatas, ir svarbu, kaip jaučiasi žmogus tame procese."
"Moterys, kaip ir vyrai, būna visokios - stiprios ir silpnos, geros ir piktos, darbščios ir nelabai. Esam visokios ir tarp savęs, ir savyje. Ir tai labai gerai. Būti kitokiai yra gerai. Visuomenė mums bruka standartus, kokio svorio ir ūgio yra graži moteris, kokio išsilavinimo - protinga, kiek vaikų turi pagimdyti gera mama, kiek patiekalų pietums gamina gera šeimininkė, o gera vairuotoja moteris - utopija. Blizgantys netikras tobulumas, o vajus didėja. Žurnalų viršeliai perša išpuoselėtos, jaunos, sėkmingos moters įvaizdį. Kaip tarp visų stereotipų mus gerbti save, tokias visokias ir dažniausiai netobulas?"  
Ir galiausiai, turėdama galvoje šios auditorijos sudėtį, psichologė mokslų daktarė pastebi:
 "Skleisti gėrį ir šviesą - labai abstraktu. Kokiu būdu, kaip tą darom kiekviena atskirai? Jau minėjom, kad esam kūrėjos. Kuriam gėrį kiekvieną dieną. Nebūtina būti poetėmis, rašytojomis, dainų ar meno kūrėjomis. Kuriam, kai verdam skanią sriubą, kai jaukumu ir šiluma pripildom namus, kai globojam gamtą ir gyvūnus, kai padedam vaikui ar senoliui, guodžiam nelaimės ištiktą... Esam gėrio ir šviesos nešėjos, kai pasirenkam, apsisprendžiam tokiomis būti."
Į pokalbį įsitraukė ir kitos apskritojo stalo dalyvės. Eiles skaitė apskrities literatų klubo vadovė Emilija Krušinienė, Scholastika Kavaliauskienė, Irena Abromavičienė, kalbėjo profsąjungos narė Genovaitė Švabienė.
Savo įspūdžiu bei įžvalgomis pasidalijo svečiai Seimo nariai Julius Sabatauskas, Petras Valiūnas.
Kaip įprasta tokiuose renginiuose, pasirodė ir moterų ansamblis "Romansas".
Alytaus apskrities profesinė sąjunga  yra Lietuvos žemės ūkio darbuotojų profesinių sąjungų federacijos narė, šiuo metu vienijanti 31 Alytaus krašto valstybės darbuotojų profesinę sąjungą..NAUJAUSI KOMENTARAI
2021-01-24 03:03:50Brandy (brandylisa689@gmail.com)
Sveiki visi, tai puikus liudijimas, kuriuo privalau pasidalinti. Niekada netikėjau burtais ar magija, kol nesutikau daktaro Ogalos. Po 3 metus iširusios santuokos žmona paliko mane su dviem vaikais. Beveik nusižudžiau, buvau emociškai palūžęs. Dėka burtų leidėjo, vadinamo dr. Ogala, kurį sutikau internete. Vieną ištikimą dieną, naršydamas internete, aptikau daugybę atsiliepimų apie šį konkretų ratuką. Vieni žmonės tikino, kad jis sugrąžino savo buvusį mylimąjį, kiti tikino, kad jis atstatė jų gimdą, išgydė vėžį ir kitas ligas, kiti tikino, kad jis gali užburti, kad sustabdytų skyrybas. Aš taip pat susidūriau su vienu konkrečiu liudijimu, tai buvo moteris, vadinama Sonia, ji paliudijo, kaip jis sugrąžino savo buvusį mylimąjį per mažiau nei 2 dienas, ir pasibaigus liudijimui ji atsisakė jo el. Pašto adreso (Drogalad02@gmail.com) . Perskaičiusi visus šiuos atsiliepimus, nusprendžiau pabandyti. Aš susisiekiau su juo jo elektroniniu paštu ir paaiškinau jam savo problemą. Vos per 48 valandas mano žmona grįžo pas mane. Mes išsprendėme savo problemas ir esame dar laimingesni nei anksčiau. Daktaras Ogala yra tikrai talentingas vyras, aš nesiruošiu nustoti jo skelbti, nes jis yra nuostabus žmogus. Jei turite problemų ir ieškote tikro sprendimo ir tikro rašybos ratuko, kuris už jus išspręstų visas jūsų problemas, susisiekite su dr. Ogala su jo galiomis. Jis gali paversti jūsų svajones realybe. ................................. Tai taip pat gali jums padėti: 1. Grąžinkite savo vaikiną ar draugę 2. Grąžinkite savo vyrą ar žmoną 3. Laimėkite loteriją ir akciją biuruose 4. Padėkite pastoti, jei jums reikia kūdikio 5. Visiškai išgydyti bet kokią ligą susisiekite su juo dabar: „Hangout“: drogalaspells@gmail.com, el. Paštas: drogalad02@gmail.com ..
Visą straipsnį galite rasti https://www.sportas.lt/naujiena/427404/c-ronaldo-atmete-ispudinga-arabu-pasiulyma-sie-kreipesi-i-l-messi
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai