2020 m. vasario 21 d. penktadienis - 14:20
   

2012 08 02 - K.ČILINSKAS. LIETUVOS TEISĖ LABIAUSIAI GINA STAMBŲJĮ KAPITALĄ IR DARBDAVĮ

«
Komentarų: (0)


LIETUVOS TEISĖ LABIAUSIAI GINA STAMBŲJĮ KAPITALĄ IR DARBDAVĮ. ŽMOGAUS TEISIŲ STEBĖJMO INSTITUTO VALDYBOS PIRMININKAS ADVOKATAS KĘSTUTIS ČILINSKAS ATSAKO Į „LIETUVOS PROFSĄJUNGŲ" KLAUSIMĄ
2007 m. birželio 12 d. žinių portalas "Delfi" paskelbė straipsnį "Apie vergovę „Maximoje" prabilusi neįgalioji negavo nė cento". Straipsnis sukrėtė skaitytojus ir, žinoma, profsąjungininkus. Redakcija ryžosi jį perspausdinti LP internete ir atskirai padiskutuoti dėl “vergovės" (kuri egzistuoja, kaip žinoma, ne vien maximose) priežasčių ir būdų jai panaikinti, dėl profsąjungų ir pilietinių organizacijų pareigų ir galimybių šioje srityje.

 

Paskelbę straipsnį LP tinklalapyįe (dabar – Profsąjungų naujienos -red.), kartu kreipėmės keliais žinomais adresais. Vienas jų - buvusio G.Vagnoriaus vyriausybės kanclerio Kęstučio Čilinsko, šiuo metu (2007 metais -red.) - advokato, Žmogaus teisių stebėjimo instituto valdybos pirmininko. Spausdiname K.Čilinsko komentarą.
Teisės požiūriu komentuoti pačios bylos ir teismo sprendimo negaliu, nes nėra galimybės susipažinti su bylos duomenimis ir sprendimo motyvais.

Ši situacija skatina mąstyti apie tai, kad kol kas mūsų šalyje dar nėra daug stiprių profesinių sąjungų, kurios padėtų darbuotojams apginti savo teises.

Nežinia, kaip "Maximoje", bet kai kur profesinės sąjungos įkuriamos ne darbuotojų iniciatyva, o darbdavių, ir jos gina ne darbuotojų, bet darbdavių interesus. Bet kuriuo atveju pranešimuose apie šią istoriją negirdėti "Maximos“ profesinės sąjungos balso.

Dauguma žmonių, kaip rodo apklausos, jaučia socialinę nelygybę ir pažeidžiamumą. Taip yra todėl, kad Lietuvos teisė šiuo metu labiausiai gina stambų kapitalą ir darbdavį. Stambaus kapitalo atstovai renkami į Seimą ir savivaldybes.

Žmonės galvoja, kad turtingas žmogus, atėjęs į valdžią, rūpinsis ne savo, o vargšų gerove. Tai - klaida, nulemta sovietinės praeities, kuri neleido patirti, ką reiškia kapitalisto instinkto jėga. Kuriama tokia teisinė sistema ir „laisvoji rinka", kuri stiprina oligarchiją ir neleidžia vystytis inteligentijai, smulkiajam ir vidutiniam verslui. Tai neleidžia susiformuoti demokratinės ir pilietinės visuomenės pamatui - stipriam viduriniajam visuomenės sluoksniui. Kol visuomenė nesubręs tiek, kad nebepasiduos prieš rinkimus papirkinėjama oligarchų, kurie atėję į valdžią rūpinasi savo, o ne Tautos reikalais, tol žmonėms bus sunku apsiginti savo teises.
Pagarbiai

 Kęstutis Čilinskas
Šis šviesios atminties (mirė 2011 metais) Demokrato ir Humanisto Kęstučio Čilinsko atsakomasis laiškas „Lietuvos profsąjungoms" (tada dar nepriklausomam laikraščiui) buvo paskelbtas 2007 metų birželio 30 d. numeryje.

 

Primintina, kad K.Čilinskas 2007 m. spalį pagal Tėvynės sąjungos (TS) sąrašą Alytaus rajone vykusiuose rinkimuose pateko į Seimą, aplenkęs Darbo partijos narį Viktorą Uspaskichą. Tačiau 2008 m. kreipėsi su pareiškimu į TS tarybą (kurios nutarimu balandžio mėnesį buvo įrašytas TS kandidatu į Seimą vienmandatėje Dzūkijos apygardoje) ir prašė jo kandidatūrą išbraukti. K. Čilinskas teigė, kad dirbdamas Seime patyrė, jog suderinti teisę su politinėmis partijų pozicijomis Seime buvo sunku. Jis taip pat kaltino sprendimus priimančius Seimo narius veidmainyste, atstovavimu stambiajam kapitalui, korupcija ir nesąžiningu susidorojimu su konkurentais.

 

 (Wikipedia)

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai