2021 m. sausio 25 d. pirmadienis - 12:42
   

2013 03 26 - APIE „MOKSLINES” GUDRYBES, NAUDOJAMAS ŠILUMOS, ELEKTROS IR DUJŲ VARTOTOJAMS APIPLĖŠTI

»
Nuolat didėjančios elektros ir šilumos kainos verčia ieškoti jų didėjimo priežasčių. Manyčiau, kad žymiu laipsniu tas didėjimas yra susietas su Metodikų, pagal kurias reguliuojamos monopolininkų kainos, kokybe. Tas elektros, šilumos ir dujų kainų nustatymo Metodikas parengia Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK). Todėl beveik visus tų kainų skaičiavimų klaidingus teiginius ir net sąmoningus netikslumus "pagimdo" ši Komisija, sukurdama „tobulą“ dokumentą elektros , šilumos ir dujų kainoms nustatyti, -  teigia žinomas ekonomistas doc. Jurgis Žvinklys.
Komentarų: (0)

2013 03 12 - PRISIMINKIME EUROPOS SOCIALINĘ CHARTIJĄ

»
Labai dažnai Lietuvoje profesinėms sąjungoms trukdoma dirbti, neleidžiama tinkamai atlikti jai deleguotų funkcijų.
„Didžiulė sėkmės dalis ginant darbuotojų teises bus garantuota, jei bent patenkinamai žinosime ir tinkamai taikysime ne tik Lietuvos Respublikos bet ir ES norminius teisės aktus. Šalia Darbo kodekso ir Profesinių sąjungų įstatymo pagrindiniu parankiniu dokumentu mums turėtų būti EUROPOS SOCIALINĖ CHARTIJA“, - teigia Laisvosios jungtinės profesinės sąjungos pirmininkas Feliksas Jucius.
Komentarų: (0)

2013 03 08 - Eugenijus Misiūnas. Kovo 11-oji – švęsti, ignoruoti ar protestuoti?

»
Neperdėsiu sakydamas, kad Kovo 11-oji buvo bene džiaugsmingiausia diena mano kartos gyvenime. Prisiminus tą visuotinai patirtą jausmą, kai iš tiesų pasijunti laisvas, atrodo, jog šios dienos minėjimas turėtų nepalikti nė vieno abejingo, - rašo Dubline (Airija) gyvenantis iš Marijampolės kilęs per penktąją dešimtį perkopęs lietuvis Eugenijus Misiūnas. - Bet kodėl gi Kovo 11-ąją tradiciškai „švenčia” tik valdžiažmogiai ir (ar tai sutapimas?) savo rasistinių, antisemitinių ir homofobiškų pažiūrų neslepiantys nacionalistai? Kodėl kasmet girdint tas pačias vimdančiai nuobodžias biurokratų kalbas ir per visą žiniasklaidą sklindantį trispalvėmis mojuojančių ir „Lietuva – lietuviams” baubiančių skustagalvių maršą, daugumą žmonių šią dieną dažniau apima liūdesys, o ne šventinė nuotaika?
Komentarų: (4)

2013 03 08 - JURGA JURGULIENĖ: KOVO 8-OSIOS PROGA ...

»
Poetė profsąjungininkė JURGA JURGULIENĖ Kovo 8-osios proga atsiuntė PN sveikinimą.
Komentarų: (0)

2013 02 18 - R. MOTIEJŪNAITĖ-PEKKINEN. TIKROJI CHEVRONO PELNŲ KAINA

»
Amerikos energetikos gigantę „Chevron“, vienintelę iš visų pasaulinių naftos korporacijų, lydi unikalus reiškinys - visuomeninis judėjimas, vienijantis bendruomenes, nukentėjusias nuo šios kompanijos veiklos. Šis sąjūdis atsirado daugiau nei prieš dešimtmetį, o pastaraisiais metais vis dar plečiasi; „Chevrono“ priešininkų idėjų sklaidos epicentras – interneto svetainė www.truecostofchevron.com. Čia  publikuojami pranešimai apie „Chevrono“ veiklą, pažeidžiančią bendruomenių interesus.
Komentarų: (0)

2013 02 01 - PROFESINĖS SĄJUNGOS PRIEŠINSIS TROIKOS POLITIKAI

»
 2012 m. gruodžio 13 – 14 dienomis įvyko Europos visuomeninių paslaugų profsąjungų federacijos (EPSU) suorganizuota konferencija. Joje bandyta panagrinėti socialinio dialogo būklę šakiniu lygmeniu Europoje bei ekonominio taupymo įtaką kolektyvinėms sutartims viešajame sektoriuje.
Šiame tarptautiniame renginyje, be kitų, dalyvavo ir Naftininkų profesinės sąjungos teisininkas Pramonės profesinių sąjungų federacijos tarybos narys Ramūnas Bertulis.
Komentarų: (4)

2013 01 11 - KAIP SOCIALDEMOKRATŲ MINISTRO AUTORITETAI PROFESINES SĄJUNGAS NAIKINO

»
Neseniai vadinamosios centro kairės Vyriausybės finansų ministras, taigi antras žmogus po Premjero, Rimantas Šadžius DELFI konferencijoje pareiškė, kad jo autoritetai politikoje yra Ronaldas Reiganas, Margaret Tečer ir Jonas Paulius II.
Užgniaužiame nuostabą, nuryjame galvoje besisukančius epitetus, nesigiliname, kodėl socialdemokratas garbina aršius neoliberalizmo nešėjus, o tiesiog primename mūsų skaitytojams 1982-uosius, kai du ministro minimi „autoritetai“ susidorojo su savo šalių profesinėmis sąjungomis.
Komentarų: (3)

2013 01 03 - TVF IR PB - SVARBIAUSI KORPORACIJŲ KRYŽIAUS ŽYGIUI GELBSTINTYS ĮRANKIAI

»
Ištrauka iš Naomi Klein knygos „Šoko doktrina: katastrofų kapitalizmo iškilimas“ (2009, Kitos knygos) apie tai, kokiu tikslu buvo įkurtas Pasaulio bankas (PB) ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF) bei į ką jie ilgainiui pavirto.
Komentarų: (1)

2012 12 31 - PROFESINĖ SĄJUNGA – KOLEKTYVINIO VEIKIMO ĮRANKIS

»
Profesinių sąjungų istorijos, veiklos sričių, šiandien  darbuotojų judėjimui iškylančių trukdžių apžvalga.
Straipsnio tikslas dar kartą priminti, kad profesinė sąjunga – vienintelis teisėtas, efektyviausias ir laiko patikrintas instrumentas darbo žmonių interesams ginti.
Komentarų: (7)

2012 12 29 - Legalių streikų Lietuvoje nebebus, tik stichiniai

»
Teisė į streiką, kaip kraštutinę kolektyvinių veiksmų priemonę darbuotojams ginant savo ekonominius ir socialinius interesus, yra įtvirtinta tarptautiniuose teisės aktuose: Europos socialinėje chartijoje, Jungtinių Tautų tarptautinio ekonominių, socialinių ir kultūrinių teisių pakte, o Tarptautinės darbo organizacijos asociacijų laisvės komitetas yra konstatavęs, kad teisė streikuoti – pamatinė darbuotojų ir jų organizacijų teisė.
Komentarų: (0)

2012 11 12 - TUŠČIŲ PUODŲ PROTESTAS PRIEŠ TAUPYMO POLITIKĄ

»
Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) vykdomasis komitetas 2012 m. lapkričio 14 dieną paskelbė Veiksmų ir solidarumo diena. Europos profesinių sąjungų judėjimas kviečiamas mobilizuotis, rengti streikus, demonstracijas, eitynes ir kitas akcijas, ir palaikyti ETUC proteguojamą socialinės Europos politiką.
Lietuvos fašistuojančiai valdžiai paklusnūs teismai faktiškai uždraudė Vilniaus transportininkų lapkričio 14-osios streiką, o kitos šalies profsąjungos iki šiol nepranešė apie dalyvavimą europinėje Veiksmų ir solidarumo dienoje. Tuo tarpu kairiųjų visuomeninių judėjimų grupė lapkričio 14 d. nutarė surengti akciją "Tuščių puodų protestas prieš taupymo politiką".
Komentarų: (4)

2012 11 08 - Kreipimasis į konservatorių lyderį dėl persekiojamų streikavusių Zarasų mokytojų

»
Lapkričio 9 d. prie Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos būstinės įvyko Zarasų mokytojų palaikymo piketas. Jo dalyviai psirašė ir užregistravo partijos pirmininkui Andriui Kubiliui skirtą kreipimąsi "Dėl streikavusių, o dabar persekiojamų Zarasų mokytojų".
Komentarų: (1)

2012 11 08 - VILNIAUS TRANSPORTININKŲ 2012 11 14 STREIKĄ VALDŽIA STABDO

»
Vilniaus transportininkų profesinių sąjungų lapkričio 14-ajai numatytą įspėjamąjį streiką Vilniaus 1 apylinkės teismas priėmė nutartį streiką atidėti 30-čiai dienų ir tuo faktiškai jį uždrausti.
Komentarų: (0)

2012 10 23 - ZARASŲ PROFSĄJUNGININKĖ: GAUNAME ŠLAPIU SKUDURU PER VEIDĄ, KOL NEĮRODOME, KAD SU MUMIS REIKIA SKAITYTIS

»
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos profesinės sąjungos pirmininkės, LŠDPS Zarasų rajono susivienijimo pirmininko pavaduotojos Eglės Naprienės 2012 m. spalio 23 d. PN išsakytas komentaras tebesitęsiant streiko situacijai Zarasų mokyklų bendruomenėje, kai meras konservatorius Abramavičius su visa valdančiųjų kariauna parengė gudrų planą Zarasų streikui "uždusinti".
Komentarų: (0)

2012 10 12 - LDF ir TĖVYNĖS SĄJUNGOS BENDRADARBIAVIMO SUSITARIMAS

»
Lietuvos darbo federacijos pirmininkė Eugenija Šniutienė ir partijos Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai vadovas Andrius Kubilius pasirašė bendradarbiavimo susitarimą.
Komentarų: (3)

2012 10 08 - JURGIS ŽVINKLYS. APIE AITVARUS ŠILUMOS ŪKYJE

»
Ekonomistas doc. Jurgis Žvinklys (nuotr.), įsitraukęs į diskusiją dėl nepaprastai didelių pelnų, kuriuos pastaruoju metu gauna "Vilniaus energija", pateikia mokslinę šilumos kainų apskaičiavimo metodikos kritiką. Jis teigia, kad tie aitvarai, kurie suneša energetikams tokius didžiulius pelnus,  veisiasi  Valstybinėje kainų ir energetikos kontrolės komisijoje (VKEKK), kuri ne tik nustato  viršutines kainų ribas, bet ir atlieka  kontrolės funkcijas.
Komentarų: (1)

2012 10 02 - KRISTINA KRUPAVIČIENĖ: LIETUVOJE NETURI BŪTI SKURSTANČIŲ VAIKŲ!

»
Kristina Krupavičienė, LPS "Solidarumas" atsakingoji sekretorė, - kandidatė į LR Seimo nares Kėdainių rinkiminėje apygardoje.
Kandidate ją iškėlė partija TVARKA IR TEISINGUMAS, sąrašo Nr. 9. Sąraše kandidatės Nr. 27.
Publikuojame interviu su Kristina Krupavičiene. Su kandidate į Seimą kalbėjosi Daiva Kvedaraitė.
Komentarų: (12)

2012 10 02 - LPSK VICEPIRMININKAS A.KVEDARAVIČIUS APIE NS 2012-206

»
 2012 m. spalio 2 d. kviečiamam LPSK valdybos posėdžiui pateiktas LPSK vicepirmininko Algirdo Kvedaravičiaus atsiliepimas apie Nacionalinio susitarimo 2012-2016 m. projekto naujausią redakciją.
Komentarų: (1)

2012 09 28 - Naujausias Nacionalinio susitarimo 2012– 2016 metams projektas

»
Rugsėjo 27 d. LPSK valdybos nariams išplatintas "Lietuvos politinių partijų, profesinių sąjungų, darbdavių, jaunimo, nevyriausybinių organizacijų Nacionalinis susitarimas 2012– 2016 metams" projektas.
Komentarų: (0)

2012 09 26 - LŠDPS ZARASŲ SUSIVIENIJIMO IR ZARASŲ SAVIVALDYBĖS SUSITARIMAS

»
Rugsėjo 26 d. Zarasų rajono zavivaldybės meras Arnoldas Abramavičius ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Zarasų rajono susivienijimo pirmininkas Andrius Navickas pasirašė susitarimą dėl streiko reikalavimų įgyvendinimo, kuriuo sustabdomas mokyklų streikas.
Komentarų: (0)

2012 09 17 - Ar įstatyminės profesinių sąjungų vadovų garantijos ką nors garantuoja?

»
Lietuvos medikų profesinės sąjungos pirmininkė Albina Kavaliauskaitė ir Vilniaus miesto Greitosios medicinos pagalbos stoties medicinos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Violeta Seiliuvienė siūlo pamąstyti apie Lietuvos Respublikos darbo kodekso, Profesinių sąjungų įstatymo papildymą.
Komentarų: (11)

2012 09 17 - RUGSĖJO 13 D. ZARASUOSE PRASIDĖJO PEDAGOGŲ STREIKAS

»
Rugsėjo 13d., 15 val., įvyko streikuojančių mokytojų it savivaldybės atstovų susitikimas. Jame dalyvavo apie šimtą mokytojų, mokyklų darbuotojų, tėvų atstovų. Dalyvaujant Švietimo ir mokslo ministro patarėjui Albertui Lakštauskui, buvo pasiektas susitarimas pradėti derybas dėl pateiktų reikalavimų.
Komentarų: (0)

2012 09 11 - NACIONALINIO SUSITARIMO PROJEKTO 2012 09 11 REDAKCIJA

»
2012 m. rugsėjo 11 d. įvykusiame LR Trišalės tarybos posėdyje Trišalės tarybos nariams buvo pateiktas susipažinti Nacionalinio susitarimo projektas, parengtas ir aprobuotas susitarimo rengimo darbo grupėje.
Komentarų: (1)

2012 09 06 - NAUJASIS SINDIKALIZMAS – KAS TAI?

»
2008 m. pavasarį „Šveicarijos geležinkelių“ (Schweizerische Bundesbahnen, SBB) padaliniuose Belinconos mieste įvyko 35 dienas trukęs darbuotojų streikas. Valstybės valdoma bendrovė rengė restruktūrizavimo planus ir planavo atleisti 400 darbuotojų, tačiau darbuotojų streikas ir dirbtuvių užėmimas, visuomenės ir politikų mobilizavimas padėjo beveik pusšimčiui šeimų išsaugoti pragyvenimo šaltinį.
Kovos SBB dirbtuvėse Belinconoje pavyzdys puikiai pademonstravo, ką gali profsąjunginis pasipriešinimas. Iš šios kovos kilo Naujasis sindikalizmas (Neuer Syndikalismus – vok.).
Komentarų: (1)

2012 09 02 - ĮSAKYMAS DĖL NEEILINIO SVEIKATOS TIKRINIMO

»
Karoliniškių poliklinikos direktorės įsakymas dėl neeilinių sveikatos patikrinimų buvo išleistas tik 2012 m. rugpjūčio 30 d., nors Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymas Nr. 301 „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose" buvo paskelbtas dar 2000 m. gegužį.
Ko gero, J.Kutkauskienei tokio įsakymo prireikė tik kaip priemonės paklupdyti ar sunaikinti maištininkei A.Kavaliauskaitei?
Komentarų: (0)

2012 09 01 - J.KUTKAUSKIENĖS ELGESYS SUŽLUGUS PRIEVARTOS AKCIJAI

»
Po to, kai Karoliniškių poliklinikos direktorei nepavyko  prievarta su trijų vyrų pagalba išvežti A.Kavaliauskaitę į Santariškes, direktorė Kutkauskienė siautėjo toliau, įskaitant ir tai, kad poliklinikoje išjungė internetą, kad darbuotojai negalėtų skaityti Profsąjungų naujienų publikacijų. Beje, taip kartu buvo išjungta ir galimybė darbuotojams susisiekti su pacientais. PN (redaktorė Ramunė Motiejūnaitė-Pekkinen ) gavo A.Kavaliauskaitės laišką, kuriame aprašomas Kutkauskienės tolesnis elgesys, kuriuo siekiama įgąsdinti ir kitus darbuotojus. Publikuojame laišką. Toliau - spausk antraštę!  
Komentarų: (13)

2012 08 30 - A.KAVALIAUSKAITEI BRUKAMAS NEEILINIS SVEIKATOS TIKRINIMAS

»
Karoliniškių poliklinikos vadovė J.Kutkauskienė toliau eskaluoja psichologinį spaudimą teisėtai profesinės sąjungos pirmininkei Albinai Kavaliauskaitei: galimas Kutkauskienės organizuojamas priverstinis pirmininkės sveikatos patikrinimas. Tai rodo A.Kavaliauskaitei įteiktas 2012-08-29 datuotas oficialus administracijos raštas  "Dėl neeilinio sveikatos patikrinimo".
Komentarų: (9)

2012 08 27 - LSDP IR LPSK BENDRADARBIAVIMO SUSITARIMAS

»
Rugpjūčio 25 d. pasirašytas Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) bendradarbiavimo susitarimas.
Komentarų: (2)

2012 08 22 - DOC. J. ŽVINKLYS. PAMĄSTYMAI APIE DARBO NAŠUMĄ IR DARBO UŽMOKESTĮ

»
Niekas neabejoja, kad darbo našumo didinimas yra svarbus kelias žmonių būviui pagerinti, kelias, leidžiantis padidinti darbo užmokestį. Todėl yra reikšminga tyrinėti šių rodiklių dinamiką tiek visame šalies ūkyje, tiek ir atskiruose ūkio vienetuose.
Gana ilgą laikotarpį vidutinis darbo užmokestis šalies ūkyje augo gerokai pralenkdamas darbo našumą. Bet pastaraisiais trejais metais  (2009-2011 m.) matome šių rodiklių dinamikos priešingą vaizdą: per tuos trejus metus darbo našumas padidėjo 4,1 proc., o vidutinis mėnesinis darbo užmokestis sumažėjo 4,9 proc.
Komentarų: (1)

2012 08 08 - UŽ BENDRAVIMĄ SU ŽURNALISTAIS DIREKTORĖ J.KUTKAUSKIENĖ NUBAUDĖ A.KAVALIAUSKAITĘ

»
Po 2012 m. liepos 25 d. įvykusio piketo prie Karoliniškių poliklinikos, kurį filmavo PN redakcija (Juozas Steponas) ir tinklalapis slaptai.lt (G.Visockas), poliklinikos vadovės J.Kutkauskienės vardu Albinai Kavaliauskaite buvo pareikšta naujų pretenzijų ir pareikštas papeikimas.
A.Kavaliauskaitė buvo apkaltinta tuo, kad „2012-07-25 savo darbo laiku ... bendravo su visuomenės informavimo priemonių atstovais; filmavosi VšĮ Karoliniškių poliklinikos patalpose; visuomenės informavimo priemonių atstovus vedžiojo po tarnybines patalpas“.
Komentarų: (4)
2
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai