2019 m. rugpjūčio 26 d. pirmadienis - 6:32
   

OKUPACINIS STREIKAS TĘSIS IR PO MITINGO

«
2018 11 30
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) rengiamas pedagogų streikas greit persiris į ketvirtą savaitę. Tai bene ilgiausias streikas naujosios Lietuvos istorijoje. Be to, lapkričio 27 d. jis modifikavosi į okupacinį streiką, kai būrys mokytojų nuvyko į Švietimo ir mokslo ministeriją derėtis ir liko ten iki kol bus pasiektas susitarimas.

Lapkričio 29 d., po dvylika su puse valandos trukusių derybų su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene ir jos komandos nariais, paaiškėjo, jog profesinių sąjungų iškeltiems reikalavimams įgyvendinti reikalinga beveik 300 mln. eurų suma.

Penkios švietimo profesinės sąjungos pasirašė kreipimąsi į parlamentinių partijų frakcijas siūlydamos "nedelsiant pasirašyti susitarimą, kuriame būtų sutarta dėl minėtos 300 mln. eurų sumos skyrimo, sprendžiant iškeltas problemas, kurių ignoravimas toliau gilins švietimo sistemos krizę."

Tuo tarpu streikuojančioji LŠDPS lapkričio 30 d., 15.30, prie Seimo rengia mitingą. Kaip portalui lprofsajungos.lt sakė LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas, po mitingo streikuojantys mokytojai žada grįžti į ministeriją ir ten laukti derybų pratęsimo.

Šiemet gegužės 1 d. Kaune įsteigta „Gegužės 1-osios“ profesinė sąjunga, kartu su judėjimu „Gyvenimas per brangus“, palaikydami mokytojų streiką kreipėsi į profesines sąjungas ir kitas darbuotojų organizacijas Vidurio ir Rytų Europoje su prašymu palaikyti streikuojaničuosius viešai ir materiliai. Čia gauti atsakymai (nuolat pildoma).

lprofsajungos.lt inf
NAUJAUSI KOMENTARAI
2018-12-04 18:17:49Info
Gal kas žinote informacijos kaip perstoti pas Navicką? Dėl mūsų profesinių sąjungų neveikimo nematom tikslo toliau mokėti nario mokesčio. Geriau mokėsim tai kuriimasiveiksmų.
2018-12-03 16:04:00BNS
Sklinda gandas valdžios tarnautojų kolidoriais , kad streikuojančiam mokytojų profesinės sąjungos Pirmininkui ruošiama STAIGMENA.
2018-12-03 10:07:57Labai įdomu
Facebook užmačiau komentarą buvusio LPSK Pirmininko: " Aš stebiu situaciją. Anksčiau švietimo atstovai, pavardžių kol kas nerašysiu, mane įtikinėjo, kad etatinis apmokėjimas tai tikras rojus švietimiečiams. Kadangi nesu tos srities specialistas, aš jais patikėjau. Pasirodo klydau. Tai nenoriu ant to pačio grėblio lipti antrą kartą."
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai