2021 m. sausio 18 d. pirmadienis - 13:04
   

PRASIDEDA MOKYKLŲ STREIKAS: TRUKS MAŽIAUSIAI DVI SAVAITES

«
2018 11 12
Lapkričio 12 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) pradeda neterminuotą streiką. Streike dalyvaujantys mokytojai neves pamokų, jiems nereikia eiti į darbą.

Pirmąją dieną streiką pradeda šešios, vėliau kiekvieną darbo diena prie jų jungsis po kelias, keliolika ar keliasdešimt ugdymo įstaigų. LŠDPS išplatintame streikuosiančių įstaigų sąraše matyti, jog streike ketina dalyvauti ne tik bendrojo, bet ir ikimokyklinio ir neformaliojo ugdymo įstaigos, iš viso – 79.

Anot LŠDPS pranešimo spaudai, streiką rengti privertė valdžios nenoras derybų keliu spręsti problemų dėl mokytojus žeminančios naujos darbo apmokėjimo sistemos, kuri įgyvendinama chaotiškai jai tinkamai nepasirengus. Dėl to mokyklose jau trečias mėnuo tvyro chaosas ir nežinomybė, bendruomenės supriešintos, o visa tai žlugdo ugdymo procesą.

LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas pastebi, jog Vyriausybė, manipuliuodama įvairia statistika, klaidina visuomenę, kad mokytojų atlyginimai pakilo net 117 eurų. LŠDPS primena, kad Švietimo ir mokslo ministerija nuolat tvirtino, jog kelti mokytojų atlyginimus niekada nebuvo naujojo darbo apmokėjimo modelio tikslas. „Kadangi darbo užmokesčio koeficientai nebuvo didinti, išaugus darbo krūviui atlyginimai pakilo vos keliais eurais. Tokį „padidėjimą“ mokytojai vadina žeminančiu, o ministerijos skleidžiama informacija apie neva ženkliai išaugusias algas tik skatina mokyklas dar aktyviau jungtis prie streiko“, - teigiama pranešime.

Taip pat primenama, jog reikalavimus dėl netinkamai rengiamo naujojo darbo užmokesčio modelio LŠDPS iškėlė dar prieš metus įvykusiame suvažiavime. Šių metų gegužės mėnesį LŠDPS surengė ir įspėjamąjį streiką, tačiau reforma vis tiek priimta buldozerio principu neatsižvelgus į jokius argumentus.

„Iš esmės ydinga reforma, ką mes matėme nuo pat pradžių, ir negali būti įgyvendinama sklandžiai. Bet ministerija neprisiima atsakomybės, nekeičia susidariusios padėties, bei toliau pirštu rodo į savivaldybes, mokyklų vadovus ir pačius mokytojus, taip kenkdama visų pirma vaikams, kuriems nutrūksta ugdymo procesas. Todėl pradedame streiką ir streikuosime tol, kol bus priimti sprendimai padėtį keisti“, - pranešime spaudai cituojamas LŠDPS vadovas.

LŠDPS reikalauja nedelsiant atsisakyti absurdiškos darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarkos ir įdiegti etatinį modelį, kuriame vienam etatui sudaryti būtų ne daugiu kaip 18 kontaktinių valandų ir 18 val. skirta kitiems darbams. Taip pat – pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus didinti 20 proc. bei mažinti vaikų skaičių klasėse.

NAUJAUSI KOMENTARAI
2018-11-13 15:39:53Dalia
Jeigu ,ponia, Irena, norit tokių ilgų atostogų, ateikit dirbti į mokyklą, maloniai kviečiam !
2018-11-13 15:32:54irena
Gal ir prailgintų atostogų atsisakykite solidarizuodamiesi su kitų profesijų atstovais...
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai