2020 m. rugsėjo 22 d. antradienis - 14:11
   

KULTŪROS MINISTRĖ PAŽADĖJO SIEKTI DIDESNIO ALGŲ KILIMO

«
2018 09 17
Rugsėjo 17 d. kultūros darbuotojai susirinko į mitingą reikalauti didesnių atlyginimų. "Kultūros darbuotojai nori gyventi oriai", "Prioritetas - kultūra su mažiausia alga?!", "21 EUR?! - Skvernelis yra visiškas nusivylimas", "Už kultūrą - kultūringas atlyginimas!", "Alkanų festivalis", "Kultūros darbuotojas atlyginimą, o ne pašalpą!", "Norim dirbt, norim kurt, norim gerą algą mes turėt", - tokius plakatus laikė susirinkusieji.

Kultūros lauko bendruomenė yra nusivylusi derybomis su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir kitomis valdžios institucijomis dėl kultūros sektoriaus darbuotojų atlyginimų didinimo 2019 metais. Jie reikalauja 2019 metų biudžete numatyti 30 mln. eurų ir nuo 2019 m. sausio 1 d. kiekvienam kultūros darbuotojui padidinti atlyginimą vidutiniškai 150 eurų. Deja, bet Kultūros pasiūlė tik 3,5 mln. eurų, t.y. vidutiniškai 21 euru padidinti kiekvieno kultūros darbuotojo atlyginimą.

Su į mitingą susirinkusiais kultūros darbuotojais iš visos Lietuvos atėjusi kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson išsivedė mitingo organizatorių atstovus pasitarti, o grįžusi informavo, jog ji sieksianti, kad jau kitais metais algos padidėtų po 75 eurus.

Anot ministrės, su kultūros ir meno darbuotojų profesinėmis sąjungomis susitarta, įkurti darbo grupę, į kurią įeis Finansų, Socialinės apsaugos ir darbo, Kultūros ministerijos, Savivaldybių asociacija. „Ieškosime sprendinių, kaip kompleksiškai šią problemą spręsti. Siekiamybė yra, kad kitais metais padidėtų alga apytikriai 75 eurais – puse tos sumos, kuri nurodoma kaip atsilikimas nuo švietimo darbuotojų“, – sakė ministrė.

Pažadėta, jog galutinis sprendimas dėl kultūros darbuotojų atlyginimų kėlimo bus pateiktas iki lapkričio 1 d.

Kultūros darbuotojams reikalavimams palaikymą išreiškė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK). Ji teigia nusivylusi Vyriausybės požiūriu į kultūrą, o juk į valdžią atėjusi Valstiečių ir žaliųjų sąjunga žadėjo jai skirti ypatingą dėmesį. Atrodo, kad nei pirmą kartą Seime sukurtas Kultūros komitetas, nei Vyriausybės programoje numatytas siekis, kad kultūros darbuotojų atlyginimai būtų analogiško dydžio kaip švietimo darbuotojų, neturi įtakos graudžiai realybei. „Kaip buvo kultūros sektorius podukros vietoje, taip ir liko. Inteligentiški kultūros darbuotojai kantriai tylėjo, tačiau jau pasiektas dugnas“– komentuoja LPSK pirmininkė Inga Ruginienė.

lprofsajungos.lt inf.


NAUJAUSI KOMENTARAI
2019-01-17 21:41:19Jotis (jotmiglis@gmail.com)
Kai nori kurt, tai reikia taip ir daryt, bet ne pirmiau dėl algos derėtis, o kūryba iš paskos ir iš kurios nieks neturės naudos. Ir niekas negali gyventi oriai nenusiorinęs. O nusiorinimui jokių pinigų nereikia tik darbo vien darbo... Ir pamirškite pliurpalizmą mokesčių mokėjotų nevykę išlaikytiniai.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai