2020 m. rugsėjo 22 d. antradienis - 14:00
   

PIKETUOS PATAISOS ĮSTAIGŲ PAREIGŪNAI

«
2018 09 10
Rugsėjo 11 d., 10 val. pataisos įstaigų pareigūnams atstovaujančios profesinės sąjungos surengs įspėjamąjį piketą prie Alytaus pataisos namų. Profsąjungos reikalauja stabdyti buldozeriu stumiamas reformas ir sėsti prie derybų stalo.

Piketo organizatoriai – Lietuvos Respublikos ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinių sąjungų atstovai – teigia, kad pataisos įstaigų sistemoje vienašališkai priimami nežinia kam palankūs sprendimai, siekiama įgyvendinti su profsąjungomis nederintas reformas ir bloginti pareigūnų darbo sąlygas.

„Visų pirma, noriu pabrėžti, kad nesame prieš pokyčius ar reformas, nes jos stagnuojančioje pataisos įstaigų sistemoje yra būtinos. Apmaudu, tačiau nei su Teisingumo ministerija, nei su jai pavaldžiu Kalėjimų departamentu nevyksta nuoseklus socialinis dialogas. Susidaro įspūdis, kad bendradarbiavimas su profesinėmis sąjungomis tarsi imituojamas.

Vienašališkai priimami įsakymai, kuriais keičiamas darbo organizavimas, kalinių laikymas ir priežiūra, įstaigų perkėlimas ar uždarymas. Didėja pareigūnų darbo krūvis, auga įtampa, nes niekas nežino, kas bus toliau. Tuo tarpu atlyginimai padidėjo vos keliasdešimčiai pareigūnų“, - aiškina LR ITĮPS pirmininkas Kęstutis Pauliukas.

Anot profesinių sąjungų, reformos turi vykti tik diskutuojant ir tariantis su pareigūnų bendruomene. Jei situacija nesikeis, pareigūnai žada rengti masinius protestus.

pareigunai.lt

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai