2020 m. rugsėjo 26 d. šeštadienis - 1:29
   

AR PAVYKS ACHEMOJE SUSITARTI TAIKIAI?

«
2018 07 31
Kaip informuoja Achemos darbuotojų profesinė sąjunga (ADPS), birželio 12 d. ji kreipėsi į darbo ginčų komisiją dėl kolektyvinės sutarties sąlygų nevykdymo bei informavimo ir konsultavimo procedūros pažeidimo. Abiem šalims buvo pasiūlyta iki rugpjūčio 2 d. sudaryti taikos sutartį, o jei to padaryti nepavyks, darbo ginčas bus nagrinėjamas darbo ginčų komisijoje iš esmės.

Primename, kad AB „Achemoje“ vyksta kolektyvinis darbo ginčas, nes birželio 1 d. bendrovės vadovai vienašališkai sustabdė kolektyvinėje sutartyje numatytą atostogų premiją. Savo ruožtu profesinė sąjunga kreipėsi į darbo ginčų komisiją, iškėlė reikalavimus, buvo susitikusi su bendrovės akcininke Lyda Lubiene, o birželio 19 d. prie Jonavos azoto trąšų gamyklos surengė piketą.

ADPS reikalavimai: 1) panaikinti birželio 1 d. įsakymą dėl kolektyvinėje sutartyje numatytų išmokų sustabdymo; 2) cechų darbuotojams mokėti sutartas išmokas, jei vykdomi gamybos rodikliai; 3) remontams sustabdytų cechų darbuotojams sudaryti sąlygas išnaudoti sukauptas atostogas; 4) cecho remonto metu atliekant darbus pagal sąmatas mokėti vidutinį darbo užmokestį.
Profesinei sąjungai jau pavyko susitarti dėl kolektyvinėje sutartyje numatytų atostogų premijų atnaujinimo, taip pat – nuo 2019 m. sausio 1 d. žadama keisti atlygio sistemą.

Profesinė sąjunga liepos 2 d. darbo ginčų komisijai pateikė papildomos informacijos, kad bendrovė, nesilaikydama informavimo ir konsultavimo procedūros, priėmė įsakymą „Dėl bendrovės padalinių veiklos 2018 m. birželio-rugsėjo mėn.“. Įsakyme dalį darbuotojų numatyta išleisti į prastovą. Profesinė sąjunga atkreipė dėmesį, kad leidžiant į prastovą buvo keičiami darbo grafikai, kurie tvirtinami kolektyvinės sutarties priede, todėl reikėjo keisti ir pačią kolektyvinę sutartį bei laikytis nustatytų jos keitimo procedūrų, tačiau to padaryta nebuvo.

Pirmame darbo ginčų komisijos posėdyje abiem šalims buvo pasiūlyta sudaryti taikos sutartį. Jei iki rugpjūčio 2 d. nepavyks susitarti dėl taikaus ginčo sprendimo, darbo ginčas bus nagrinėjamas darbo ginčų komisijoje iš esmės.

Pasak ADPS pirmininkės Birutės Daškevičienės, profesinė sąjunga visuomet stengiasi rasti kompromisą ir bendradarbiauti su darbdaviu, nes tai leidžia efektyviausiai pasiekti darbuotojams naudingų sprendimų.

Pagal ADPS inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai