2020 m. rugsėjo 22 d. antradienis - 13:32
   

VYRIAUSYBĖ ĮSIPAREIGOJIMŲ MEDIKAMS NEVYKDO

«
2018 07 27
Nepaisant vyriausybės pažadų medikams 20 proc. kelti atlyginimus bei fakto, kad šis įsipareigojimas buvo įtvirtintas Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) šakos kolektyvinės sutarties priede, realybė visiškai kitokia. Darbo užmokestis nors ir pakilo, tačiau ne tiek, kiek žadėta, o daug kur to kaina – žvėriškai išaugę darbo krūviai.

Štai Nacionalinio vėžio instituto gydytojų atlyginimai padidėjo 18, o slaugytojų – tik 12 proc. Ukmergės ligoninėje slaugytojoms 100 eurų pakeltas atlyginimas, tačiau darbo krūvis išaugo dvigubai, nes sumažinta etatų.

Tai konstatuota liepos 26 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ patalpose įvykusiame medikų organizacijų atstovų susitikime, kuriame dalyvavo Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė, Lietuvos medicinos įstaigų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Jolanta Keburienė, Nacionalinio vėžio instituto profesinės sąjungos pirmininkė Gerda Volkovienė ir Lietuvos medikų sąjūdžio atstovai Jurgita Sejonienė ir Vytautas Kasiulevičius.

„Medicinos darbuotojams kelia nerimą tai, kad nepaisant profesinių sąjungų ir Lietuvos medikų sąjūdžio reikalavimų sveikatos įstaigų finansavimas ne didėja, kaip buvo žadėta, o gali net sumažėti, nes po mokesčių reformos mažės privalomojo sveikatos draudimo mokesčiai, kuriais išlaikoma Lietuvos sveikatos apsaugos sistema. Kyla abejonės ar gali didėti atlyginimai, jei finansavimas sveikatos apsaugai nedidėja“, - rašoma „Solidarumo“ informacijoje.

Be to, vyriausybė atsisako tiksliau reglamentuoti medicinos darbuotojų krūvį, todėl jiems išaugus pagausėjo gydytojų ir slaugytojų klaidų.Jolanta Keburienė pateikė pavyzdį, kaip Ukmergės ligoninėje buvo padidintas slaugytojų atlyginimas iki medicinos darbuotojų kolektyvinės šakos sutartyje numatyto minimalaus 600 eurų dydžio. Ten, kur anksčiau dirbo dvi slaugytojos, prižiūrinčios 80 ligonių, o viena budėjo namie tam atvejui, jei dėl pablogėjusios sveikatos būklės ligonį reiktų perkelti į aukštesnio lygio ligoninę Vilniuje ar Kaune, dabar dirba tik viena slaugytoja. Todėl čia slaugytojoms atlyginimas padidėjo apie šimtą eurų, nors darbo krūvis išaugo dvigubai.

Medikų organizacijos baiminasi, kad jeigu sveikatos apsaugai nebus didinamas finansavimas, paprasčiausiai nebeliks kam dirbti.

Medicinos darbuotojams nerimą kelia ir tai, kaip gydymo įstaigų administracijos, nesitardamos su profesinėmis sąjungomis ar nekreipdamos dėmesio į jų pastabas, panaudoja iš Ligonių kasų gautas lėšas. Pavyzdžiui, Nacionalinio vėžio institute, kuriame yra mažiausi gydytojų ir slaugytojų atlyginimai Lietuvoje, yra lėšų mokėti atlyginimą kunigui.

Susitikime nutarta rudenį Seime surengti konferenciją, kurioje Seimo, Vyriausybės nariams ir visuomenei bus paviešintos sveikatos apsaugos sistemos negerovės bei siūlomi būdai joms šalinti.


"Solidarumo" inf. ir nuotr.

NAUJAUSI KOMENTARAI
2019-01-29 11:45:30boba
Gėda, ne nacionalinis, o žemesnio lygio, nei kokia ambulatorija kaime.
2018-12-12 09:24:17danute
Skaitydama si straipsni viskam pritariu tik kodel galvojama , kad nereiketu kunigo paslaugos. Tokioje istaigoje BUTINA tureti kuniga 24 val. Kadangi esu pati onkologinis ligonis ir jau nekarta naudojausi sia paslauga o ir giminaiciams , pazystamiems gulejusiems toje istaigoje teko naudotis sia paslauga. Todel esame dekingi LVC administracijai, kad islaiko istaigoje kuniga. Aciu
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai