2020 m. rugsėjo 22 d. antradienis - 13:28
   

V. BANEL: PONE ŠIMAŠIAU, O KOKS YRA JŪSŲ INDĖLIS Į POLICIJOS PAŽANGĄ?

«
2018 07 26
Prieš šiandien, liepos 26 d., Vilniuje rengiamą mitingą „dėl Lietuvos policijos neveiksnumo įvykstant neapykantos nusikaltimams“, savo komentarą paskelbė Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimir Banel.

Mitingo organizatoriai rengia protestą po to, kai Vilniuje buvo užpultas ekvadorietis, o policija į tai esą reagavo neadekvačiai.

„Negalime leisti Lietuvos policijai toliau neatkreipti dėmesio į ksenofobiją, neinformuoti žmonių apie procedūras, nebausti blogų policininkų, ignoruoti įstatymus, vengti pradėti tyrimus neapykantos išpuolių atvejais, toleruoti neapykantos kurstymą, meluoti žiniasklaidai ir palikti žmones be reikalingos pagalbos“, - teigiama feisbuke sukurtoje renginio paskyroje.

„Visų pirma man, kaip Lietuvos piliečiui, nesmagu dėl įvykio, iššaukusio šiandienos mitingą. Kiekvienas iš mūsų turime padaryti viską, kad žmonės, nepriklausomai nuo gymio ar tautybės, Vilniuje jaustųsi saugūs, - savo ruožtu mitingo dieną išplatintame kreipimesi rašo pareigūnų profsąjungų vadovas. - Nesiimu vertinti, ar policijos pareigūnai padarė klaidų tiriant šį neapykantos nusikaltimą. Taip, gali būti, jog klaidų būta. Tikiu, kad policija padarys išvadas ir jos nebepasikartos. Nepaisant to, kad esu ne kartą kalbėjęs kritiškai apie policijos reformą, artėjant rinkimams, tokio pobūdžio „šou“ galiu vertinti tik kaip populizmą“.

V. Banel prisipažįsta, jog pamatęs kai kurias mitingo organizatorių pavardes, jis pasijutęs nesmagiai. „Ypač iš jų būrio norėčiau išskirti dabartinį Vilniaus merą, buvusį Seimo narį ir teisingumo ministrą Remigijų Šimašių. Galiu tiesiai šviesiai paklausti: pone Šimašiau, o koks yra Jūsų asmeninis ir Jūsų atstovautos partijos indėlis į policijos pažangą? Atsakymą turbūt žinome visi – nulinis“, - replikuoja NPPSS lyderis.

„Savo laiku R. Šimašius turėjo progą pertvarkyti kalėjimų sistemą, prisidėti prie sostinės policininkų atlyginimų didinimo. Su miesto valdžia ir policijos vadovybe ne kartą kalbėjome apie tai, kad Vilniaus pareigūnams tenka gerokai didesnis krūvis, todėl jie privalo uždirbti daugiau nei kituose miestuose. Be kita ko, turime kalbėti apie adekvatų darbo užmokestį, pensijų didinimą, turimų Vilniaus policijos finansų tinkamą paskirstymą, nuolatinius mokymus, aprūpinimą, maksimalų pareigūnų ir visuomenės saugumo užtikrinimą.

Deja, tačiau šių sprendimas Vilniaus merui – per sunkus uždavinys. Reziumuojant norisi pridurti, kad kiekvienas turi dirbti savo darbą, o ne jį imituoti pigiuose populistiniuose protesto mitinguose“, - kreipimąsi baigia NPPSS pirmininkas Vladimir Banel.

lprofsajungos.lt inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai