2020 m. rugsėjo 26 d. šeštadienis - 1:10
   

AMAZON DARBUOTOJAI EUROPOJE VĖL STREIKUOJA

«
2018 07 17
Šią savaitę vėl streikuoja prekybos internetu bendrovės Amazon darbuotojai Ispanijoje, Vokietijoje ir Lenkijoje. Šeštuosius metus einant darbo ginčui darbuotojai šį kartą streikui pasirinko vadinamąją Prime dieną, t.y. vienintelė diena, kuomet Amazon siūlo vienos dienos išpardavimus.

Ispanijos darbuotojų grupė, pasivadinusi Amazon En Lucha, pirmadienį surengė demonstraciją šalia Amazon sandėlių netoli Madrido. Protestuotojai dėvėjo bendrovės generalinio direktoriaus, turtingiausio pasaulio žmogaus Džefo Bezoso (Jeff Bezos) kaukes (nuotr.).  Čia darbuotojai streikuos tris dienas – iki liepos 18 d.

Vokietijoje streikuojama antradienį, liepos 17 d., o šią dieną Lenkijoje vyksta vadinamasis itališkasis streikas, kai žmonės dirbs pagal visas instrukcijas, lėtai ir tik tiek, kiek reikia, kad nebūtų įskaityta pravaikšta.  `

Konfliktas tarp profesinių sąjungų ir Amerikos įmonės vyksta ne vienerius metus. Ispanijoje ir Vokietijoje streikuota ir šiemet, kovo mėnesį. Bendrovė nesileidžia į derybas dėl atlyginimų ir darbo sąlygų gerinimo.
„Mūsų žinia yra aiški: augant interneto milžinės turtams, taupoma darbuotojų sveikatos sąskaita“, - agentūrai Reuters sakė Štefani Nucenberger (Stefanie Nutzenberger), Vokietijos profesinės sąjungos Verdi atstovė.
lprofsajungos.lt inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai