2020 m. rugsėjo 22 d. antradienis - 14:58
   

ACHEMOS DARBUOTOJAI PROTESTUOS TOLIAU

«
2018 06 20
Birželio 19 d. Achemos darbuotojų profesinės sąjungos prie Jonavos azoto trąšų gamyklos surengtas piketas neliko nepastebėtas bendrovės vadovų. Ir nors panaikintas įsakymas, kuriuo darbuotojams buvo sustabdytos atostogų premijos, tačiau profesinė sąjunga suplanuotų akcijų neatšaukia, taip pat ginčą tęs ir darbo ginčų komisijoje.

„Deja, bet ir šiandien susitikimas su vadovybe nebuvo panašus į dialogą, nes mes tik išklausėme jų vienašališkų sprendimų, darbuotojų motyvų ir vėl nesiklausyta“, - rašoma Achemos darbuotojų profesinės sąjungos feisbuko paskyroje.

Darbuotojai sukilo, kai birželio 1 d. bendrovė išleido įsakymą sustabdyti išmokas darbuotojams, kurios yra įteisintos kolektyvinėje sutartyje. Profesinė sąjunga iškėlė reikalavimus ne tik panaikinti minėtą įsakymą, bet ir dirbantiems cechų darbuotojams mokėti sutartas išmokas, jei vykdomi gamybos rodikliai; remontams sustabdytų cechų darbuotojams sudaryti sąlygas išnaudoti sukauptas atostogas; cecho remonto metu atliekant darbus pagal sąmatas mokėti vidutinį darbo užmokestį (VDU), jei užmokestis pagal sąmatą bus mažesnis nei VDU.

Po piketo įvykusiame darbuotojų atstovų ir įmonės vadovybės susitikime taip pat sužinota, jog artimiausiu metu darbuotojams nebus grąžinti prieš du metus neišmokėti priedai, nors anksčiau toks pažadas buvo duotas. „Panašu, kad taip siekiama nubausti darbuotojus už pastarojo laikotarpio aktyvumą ginant savo teises“, - svarsto Achemos darbuotojų profsąjungos pirmininkė Birutė Daškevičienė.

Achemos darbuotojų profesinės sąjungos reikalavimus palaiko ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK). Pikete dalyvavusi LPSK pirmininkė Inga Ruginienė sako, jog toks AB „Achema“ elgesys netoleruotinas.

„Elgiamasi ciniškai: galima suprasti, kad suskystintų gamtinių dujų terminalo mokestis bendrovei sukelia papildomų iššūkių, bet tai nepateisina tokio nesąžiningo elgesio su darbuotojais. LPSK tikrai ramiai nežiūrės, kaip pažeidinėjama bendrovėje galiojanti kolektyvinė sutartis ir vienašališkai bloginama darbuotojų situacija. Tai yra paskata rinktis teisminį kelią“, – LPKS pranešime spaudai cituojama I. Ruginienė.

Kitą protesto akciją Achemos darbuotojų profesinė sąjunga planuoja prie koncerno „Achemos grupė“ būstinės.

Achemos darbuotojų profesinės sąjungos nuotr.

lprofsajungos.lt

NAUJAUSI KOMENTARAI
2018-07-01 11:27:19Egle
Ruginiene duok algirdui kalbeti, jis turi daugiau patirties
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai