2020 m. rugsėjo 22 d. antradienis - 14:04
   

„ACHEMOJE“ BRĘSTA PROTESTAI

«
2018 06 12
Pastaruoju metu AB „Achema“ išgyvena ne pačius ramiausius laikus. Birželio 1 d. bendrovė išleido įsakymą sustabdyti išmokas darbuotojams, kurios yra įteisintos kolektyvinėje sutartyje. Taip bendrovė darbuotojų sąskaita planuoja sutaupyti kelis šimtus tūkstančius eurų kas mėnesį.

„Jau ne pirmą kartą darbuotojai susiduria su pažadais, kad susitarus dėl dujų nuolaidų, pakilus trąšų kainoms, pasikeitus mokestinei politikai, darbuotojams didės darbo užmokestis, bet situacija lieka ta pati: prisidengiant neigiamomis prognozėmis, bloginamos sąlygos darbuotojams, nors, pasibaigus metams, skaičiuojami milijoniniai pelnai“, - teigiama Achemos darbuotojų profesinės sąjungos pranešime.

Minėtas bendrovės sprendimas skaudžiai palies darbuotojus, tačiau bendrovei toks sutaupymas ženklios įtakos neturės. Be to, prieš priimant sprendimus, darbdavys privalėjo tartis, konsultuotis su profesine sąjunga. „Daugelis esame „Achemos“ patriotai ir linkime įmonei tik gero, vis tik aiškiai sakome: neleisime ignoruoti socialinio dialogo, trypti kolektyvinės sutarties ir pažeidinėti darbuotojų teisių“, - sakoma profsąjungos informacijoje. Anot jos, darbuotojai yra nusivylę, nemotyvuoti, dažnėja kalbos apie išėjimus iš darbo.

Sužinojus šią informaciją Achemos darbuotojų profesinės atstovai nutarė kreiptis į darbo ginčų komisiją dėl kolektyvinėje sutartyje numatytų išmokų vienašališko sustabdymo, taip pat – inicijuoti susitikimą su bendrovės akcininke Lyda Lubiene.

Achemos darbuotojų profesinė sąjunga reikalauja: panaikinti generalinio direktoriaus birželio 1 d. įsakymą dėl kolektyvinėje sutartyje numatytų išmokų vienašališko sustabdymo; dirbantiems cechų darbuotojams mokėti sutartas išmokas, jei vykdomi gamybos rodikliai; remontams sustabdytų cechų darbuotojams sudaryti sąlygas išnaudoti sukauptas atostogas; cecho remonto metu atliekant darbus pagal sąmatas mokėti vidutinį darbo užmokestį (VDU), jei užmokestis pagal sąmatą bus mažesnis nei VDU.

Birželio 7 d. bendrovės vadovybės ir akcininkės L. Lubienės susitikime su profesinės sąjungos atstovais aptartos pagrindinės problemos ir gauta tam tiktų pažadų, kaip situacija sušvelnėtų. Vis dėlto, pažadai ne visada virsta realybe, todėl darbuotojų atstovai birželio 11 d. tarėsi, kaip į tai reaguoti.

Portalo lprofsajungos.lt žiniomis, Achemos darbuotojų profesinės sąjungos tarybos posėdyje priimtas veiksmų planas, kuriame ir 4 valandų piketas prie „Achemos“, ir mitingas prie koncerno „Achemos grupė“ būstinės.

Primename, kad beveik prieš metus į vieną susijungus bendrovės profsąjungoms, kurioms vadovauja Birutė Daškevičienė, organizacija vienija virš 900 darbuotojų.

lprofsjungos.lt inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai