2020 m. gruodžio 3 d. ketvirtadienis - 6:01
   

TEISĖSAUGOS PAREIGŪNŲ FEDERACIJA: L. KUKURAITIS MELUOJA

«
2018 06 08
Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) informuoja, jog birželio 5 d. Seime svarstant klausimą dėl pareiginės algos bazinio dydžio, pagal kurį skaičiuojamas atlyginimas pareigūnams, valstybės tarnautojams, politikams ir biudžetinių įstaigų darbuotojams, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis apsimelavo apie neva vykstančias derybas su darbuotojų atstovais.

„Nors realybė visiškai kita – profesinių sąjungų inicijuojamos derybos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vilkinamos įvairiausiais pretekstais“, - teigiama LTPF pranešime.

L. Kukuraitis Seimui pateikė įstatymo projektą, kuriame numatyta, jog valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų bei valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos bazinis dydis, taikomas 2019 metais, yra 170,79 euro.

„Atrodo visai neblogai? Deja, tai – tik dūmų uždanga. Šiemet nustatytas 132,5 eurų bazinis dydis. Jei 2019 m. įsigalios Vyriausybės siūlymas, kad visus mokesčius mokėtų pats darbuotojas, minėtas bazinio dydžio padidinimas kaip tik tam ir bus skirtas. Jokios realios naudos – pareigūnai „į rankas“ daugiau negautų“, - komentuojama federacijos informacijoje.

Pats ministras L. Kukuraitis taip pat pabrėžė, jog tai yra techninis pataisymas, jei „derybos nepavyktų dėl kitų sąlygų“.

„Tačiau kaip gali pavykti derybos, kurios nevyksta? Kada derybomis vadiname procesą, kai skirtingos pusės nesusitinka ir nesikalba?“, - retoriškai klausiama LTPF pranešime. Jame taip pat primenama, jog
pagal galiojantį įstatymą Vyriausybė iki liepos 1 d. turi Seimui pateikti realų bazinį dydį, suderėtą su profesinėmis sąjungomis.

 „Ministrui L. Kukuraičiui norime priminti, kad Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija jau nuo 2017 m. pavasario ne kartą kreipėsi į Vyriausybę dėl derybų pradžios. Paskutinis kreipimasis išsiųstas prieš pusę metų! Tačiau tik gegužę L. Kukuraičio įsakymu sudaryta darbo grupė šioms deryboms. Po keleto dienų derybinė grupė susitiko su profesinių sąjungų atstovais. Tačiau tai buvo vienintelis ir tikrai ne derybinis susitikimas. Greičiau – pažintinis“, – komentuoja Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos vadovė Loreta Soščekienė.

„Ar ministras iš premjero išmoko tokios derybinės taktikos? Kuomet dėl naujojo Darbo kodekso buvo kalbama daug, o finale premjeras pasakė – arba priimate visas sąlygas, arba patvirtinsime tokį kodeksą, koks priimtas socdemų – be jokių nuolaidų profsąjungoms. Iki liepos 1 d. liko labai nedaug laiko. Įdomu, kada ministras pateiks mums ultimatumą?“ – LTPF pranešime cituojama L. Soščekienė.

lprofsajungos.lt inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai