2020 m. rugpjūčio 14 d. penktadienis - 3:42
   

NORS OFICIALIOJI LIETUVA PRIEŠTARAVO, DARBUOTOJAMS BUS GERIAU

«
2018 06 01
Gegužės 29 d. Europos Parlamentas galutinai nusprendė, kad laikinam darbui į kitą Europos Sąjungos valstybę perkeltas darbuotojas turės gauti ne mažesnį atlyginimą, nei tokį pat darbą atliekantis vietinis darbuotojas. Apie tai informuoja Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija ir teigia sveikinanti tokį EP sprendimą.

Atnaujintos taisyklės reikalauja komandiruotiems darbuotojams taikyti tas pačias darbo užmokesčio taisykles kaip ir vietiniams darbuotojams, dirbantiems tokį patį darbą (pvz. mokėti nacionalinėje teisėje ar kolektyvinėse sutartyse numatytus priedus). Be to, darbdavys turės sumokėti kelionės ir apgyvendinimo išlaidas (jos nebegalės būti išskaičiuojamos iš atlyginimo), taip pat užtikrinti tinkamas apgyvendinimo sąlygas.

Darbuotojas galės būti komandiruotas ne ilgiau nei metams su galimybe pratęsti šį terminą dar pusmečiui. Po to jis praras laikinojo darbuotojo statusą ir jam bus taikomos visos priimančiosios šalies darbo teisės nuostatos.

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija, taip pat informuodama apie šį žingsnį, cituoja Europos profesinių sąjungos konfederacijos sekretorę Liina Carr: „Net jeigu Europos Parlamentas prieš priimdamas sprendimą numatė tam tikrus kompromisus, pavyzdžiui, išimtis dėl apmokėjimo transporto darbuotojams, vis dėlto tai yra nemažas žingsnis į priekį siekiant sąžiningo ir vienodo darbo užmokesčio daugumai Europos darbuotojų.“

„Aš dėkoju ministrams, Europos Komisijos nariams, Tarybai ir Parlamentui už darbą, kurį jie padarė siekdami sudaryti susitarimą. Tai suteikia ilgalaikio darbo užmokesčio didėjimo galimybę net 2 milijonams Europos komandiruotų darbuotojų. Tačiau vis dar lieka nemažai iššūkių siekiant užtikrinti subrangovų atsakomybę bei vienodas garantijas transporto darbuotojams.“, - sakė ETUC atstovė L. Carr.
Pažymėtina, kad profesinės sąjungos ragino atsakingas Europos institucijas peržiūrėti direktyvą dėl komandiruojamų darbuotojų jau nuo 2007 metų.

Transporto sektoriui minėti pokyčiai kol kas negalioja, jie įsigalios tik priėmus reikalingus teisės aktus.

ES šalims narėms numatytas pereinamasis dvejų metų laikotarpis.

Nors Lietuva kartu su Lenkija, Latvija ir Vengrija minėtiems komandiravimo taisyklių pakeitimams prieštaravo, nepaisant to, už komandiravimo taisyklių pakeitimus Europos Parlamente balsavo 456 EP nariai, prieš – 147, susilaikė 49. Iš 11 Lietuvos deleguotų EP narių 6 balsavo už pakeitimus (Andrikienė, Balčytis, Blinkevičiūtė, Paksas, Ropė, Saudargas), 4 – prieš, vienas nebalsavo.

lprofsajungos.lt inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai