2021 m. sausio 20 d. trečiadienis - 20:51
   

JEI LAIKOME SAVE EUROPIEČIAIS, GAL JAU LAIKAS TAIP IR ELGTIS?

«
2018 05 16
Atsinaujinus diksusijoms dėl to, kad šalies prekybos centrai galėtų nedirbti  per šventes ir atmintinas dienas, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) pareiškė, jog ir toliau  laikosi pozicijos, kad šalies prekybos centrų darbuotojai taip pat turėtų laisvadienius.

„Sveikiname diskusijas šia tema ir kartu norime atkreipti dėmesį, kad Europoje nedirbti per šventes ir atmintinas dienas yra įprasta praktika. Juolab, kad naujausia „Spinter tyrimai“ apklausa taip pat parodė, kad didžioji dalis – net 70 proc. – apklaustųjų Lietuvoje nematytų didelių problemų, jei per šventes prekybos centrai nedirbtų“, – akcentuoja naujoji LPSK pirmininkė Inga Ruginienė.

LPSK pažymi, kad Europos politika aiškiai juda link geresnio darbo ir darbuotojų asmeninio gyvenimo balanso užtikrinimo. Taigi, kai Europa žiūri lanksčiau ir vis daugiau dėmesio kreipia į darbuotojų interesus, Lietuvoje elgiamės priešingai.

„Praėjusių metų pabaigoje paskelbtas Europos socialinių teisių ramstis, siekiantis užtikrinti geresnę darbuotojų padėtį ir socialinę apsaugą, taip pat siekiama priimti ES direktyvą dėl darbo ir asmeninio gyvenimo balanso. Aiškiai matome, kur juda ES politika. Jei laikome save europiečiais, gal jau laikas taip ir elgtis? Kodėl manome, kad šie 30 tūkst. prekybos centrų darbuotojų yra prastesni ir per šventes nenusipelno būti su artimaisiais?“, – sako I. Ruginienė.

Kitas oponentų mėgstamas argumentas – esą darbas per šventes ir atmintinas dienas sveikinamas pačių darbuotojų. Nors darbdaviai mėgsta kartoti, kad patys darbuotojai džiaugiasi galėdami užsidirbti daugiau, tai atrodo juokingai, kai kalba skaičiai. Kadangi dauguma prekybos centrų darbuotojų gauna minimalią mėnesinę algą, dirbdami per šventes, jie per dieną uždirba tik apie 20 eurų.

lprofsajungos.lt inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai