2020 m. rugsėjo 22 d. antradienis - 15:07
   

LPSK VADOVAUTI IŠRINKTA INGA RUGINIENĖ

«
2018 05 11
Gegužės 11 d. įvykusiame didžiausio šalies profesinių sąjungų centro – Lietuvos profesinės sąjungos konfederacijos (LPSK)  – suvažiavime pirmininke dviejų balsų persvara išrinkta Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininkė Inga Ruginienė. Ji nurungė ilgametį LPSK pirmininką Artūrą Černiauską.

Generalinio sekretoriaus pareigas delegatų sprendimu toliau eis Janina Matuizienė, ji apie dvidešimčia balsų aplenkė Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininko pavaduotoją Egidijų Milešiną.

„Ačiū visiems, kas mane palaikė, dėkinga esu tiems, kurie lydėjo ir palaikė mane tuos du mėnesius. Jūs man avansu suteikėte pasitikėjimą, ir tai priimtu kaip didelę atsakomybę. Mes – komanda, judėsime pirmyn ir vesime konfederaciją tik į viršų. Turime pasakyti visuomenei, kad esame lyderiai Lietuvoje“, - po rinkimų sakė I. Ruginienė.

Balsavusiems tiek „už“, tiek „prieš“ dėkojo ir A. Černiauskas, LPSK vadovavęs 13 m. „Atvirai pasakius, buvo sudėtinga dirbti pastaruoju metu, gal dabar situacija pasikeis, gal konfederacija įgaus naujų krypčių“, - rinkimų rezultatus komentavo buvęs pirmininkas.

Suvažiavime kalbėjo socialinių reikalų ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Europos profesinių sąjungų konfederacijos generalinio sekretoriaus pavaduotojas Józef Niemiec, Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos Europos regiono tarybos vykdantysis sekretorius Anot Lepik, Tobias Morschel, Fridricho Eberto fondo direktorius Baltijos šalims. Sveikinimo žodį tarė Seimo narys Algirdas Sysas, Lietuvos verslo konfederacijos vadovas Valdas Sutkus, Darbdavių konfederacijos pirmininkas Danukas Arlauskas, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos patarėjas Gediminas Rainys. Suvažiavimą taip pat sveikino kolegos iš Estijos, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Danijos, Austrijos, Baltarusijos, Azerbaidžano.

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė savo kalboje palinkėjo, kad ateityje įvyktų bendras organizacijų suvažiavimas, omenyje greičiausiai turėdama abiejų organizacijų jungimąsi, procesai dėl kurio, anot A. Černiausko jau yra prasidėję.


Pirmininko ataskaitai ir kontrolės komisijos ataskaitoms po audringų diskusijų buvo pritarta. Pats A.Černiauskas savo darbą teigė vertinantis patenkinamai.

Suvažiavime pataisyti organizacijos įstatai, pakoreguoti kontrolės komisijos nuostatai, priimtos veiklos kryptys bei rezoliucijos dėl mokesčių reformos ir dėl papildomo finansavimo profsąjungoms iš gyventojų pajamų mokesčio.

Už nuotrauką dėkojame Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijai.


lprofsajungos.lt inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
2018-06-13 23:36:01Juozas Steponas
Eidamas miegoti prisiminiau LPSK Auksinius ženklelius. Kiek Artūras (ko gero, pats juos sumanęs ir pagaminęs) per 13 savo ženklios veiklos metų jų įteikė kitiems!.. Girdėjau, kad jie jau baigėsi, bet vis dar kas nors iš labai labai vertų juos gaudavo. Drįstu spėlioti, kad bent vienas ar du turėjo dar likti atsargoje, buhalterės Svetlanos seife (auksas!)Todėl susimąsčiau: kodėl niekur neskaičiau, kad po to lemtingo LPSK suvažiavimo Artūrui būtų įteiktas LPSK Auksinis ženklelis, kurio jis tikrai nusipelnė.
2018-05-25 18:58:36Neapykantai
Dirbame ne profsajungų įvaizdžiui,bet darbuotojų garantijoms ir saugumui.
2018-05-25 12:34:27Neapykanta žudo
Komentaru daug. Bet kokia ju paskirtis, reiksme. Kaip tai pades profesinems sajungoms. Kada pradesime galvoti apie profesiniu sajungu ivaizdi, ju reiksme darbuotoju atzvilgiu. Kada suprasite, kad kenkite ir sau ir profesinei sajungai. Kada ismoksime gerbti vieni kitus. Beda yra ne pirmininkas, beda yra musu pasyvume kuriant ir kontroliuojant profesines sajungos veikla. Renkami organai turi ne rinktis kavai, o rinktis dirbti. Demokratiniuose rinkimuose laimi lyderiai, LPSK rinkimuose laimejo protesto balsai. Ar Turime Nauja lyderi? Vargu. Bet klausimas yra kitas, ar gebesime dirbti komandoje, padeti primininkui. Ar lauksime kol suklys ir kaposime kaip Artura? Neapykanta zudo, organizacija, pacius mus ir profesiniu sajungu ateiti. Bet manau kad esame gylioje moralineje ir kompetenciju krizeje, pamirsdami del ko mes susirinkime ir kam dirbam, eiliniam darbuotojui Kuris laukia geresnio rytojaus. aciu
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai