2020 m. rugsėjo 22 d. antradienis - 14:57
   

I. RUGINIENĖ: PROFSĄJUNGOMS REIKIA ATSINAUJINIMO

«
2018 05 09
Jau po kelių dienų, gegužės 11 d., didžiausio šalies profesinių sąjungų susivienijimo suvažiavime bus renkamas pirmininkas. Nuo 2005 m. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) vadovaujančiam Artūrui Černiauskui konkurenciją rinkimuose jau yra sudarę Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos koordinatorius Klaipėdos regione Raimondas Tamošauskas (2010 m.) ir buvęs Lietuvos visuomeninių paslaugų profsąjungų federacijos pirmininkas Dainius Paukštė (2014 m.).

Šiemet ilgamečiam LPSK vadovui iššūkį metė Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos vadovė Inga Ruginienė. Siūlome priešrinkiminį interviu su kandidate.

Daugiau nei mėnuo praėjo nuo rinkimų kampanijos pradžios, rinkimai – jau šią savaitę. Kaip jaučiatės? Ar nesigailite šio žingsnio?

Gyvenu labai aktyviai, pastaruosius kelis mėnesius – ypač, nes tenka dirbti trigubu krūviu. Yra einamieji darbai federacijoje – šiuo metu kaip tik vyksta derybos dėl naujos po reformos miškų valdymo struktūros, etatų, atlyginimų. Taip pat esu išrinkta vadove pernai įkurtame Baltijos organizavimo aljanse (BOA), kurio tikslas – plėsti narystę Baltijos šalyse bendradarbiaujant su skandinavų profsąjungomis. Kadangi tai nėra dar viena dėl paukščiuko įkurta organizacija, tai darbų netrūksta. Na, ir trečia darbų kryptis – konfederacijos pirmininko rinkimai, kas atima labai nemažai laiko ir jėgų.

Ar gailiuosi žengusi šį žingsnį? Tikrai ne. Manau, kad atėjo pokyčių metas, Lietuvoje jie vyksta greičiau, darbuotojų judėjime – ne taip sparčiai, tad džiaugiuosi, kad priėmiau tokį iššūkį. Juolab kad važinėdama po įvairius regionus ir susitikdama su įvairių šakinių organizacijų nariais juntu didelį palaikymą, žmonės nori pokyčių, nori profsąjungų atsinaujinimo. Esu labai dėkinga visiems, kurie nuoširdžiai už mane serga, kurie ir skambina, ir rašo, gaunu šimtus palaikymo laiškų. Tai verčia mane judėti pirmyn, nenuleisti rankų.

Prioritetų Jūsų programoje yra ne vienas, ar laikui bėgant, susitinkant su žmonėmis neteko pakoreguoti savo programos?


Kai rengiau savo programą, kuri ir dabar pasiekiama internetu puslapyje www.ingaruginiene.lt, jau atsižvelgiau į daugelį LPSK narių – šakinių organizacijų – pasiūlymų ir minčių. Žinoma, šiandien valstybėje turime naujų aktualijų: mokesčių reforma, Sodros pertvarka, taip pat Vyriausybė pagaliau pritarė projektui, pagal kurį profesinėms sąjungoms galima bus skirti dar vieną procentą nuo gyventojų pajamų mokesčio. Manau, kad LPSK turi ypač aktyviai įsijungti į šį procesą ir užtikrinti, kad Seimas priimtų tokią įstatymo pataisą, kuri būtų naudinga profesinėms sąjungoms. Turėdami papildomą pajamų šaltinį mes galėsime užtikrinti kokybiškesnį darbuotojų atstovavimą.

O koks pirmiausias darbas, kurio imtumėtės organizacijos viduje?

Vieną prioritetą sunku išskirti, yra visas kompleksas. Tai – stipri komanda, taip pat didelis dėmesys tiek valstybino, tiek privataus sektoriaus profesinėms sąjungoms. Tikrai atnaujinčiau susitikimus atskirai su kiekvieno ūkio sektoriaus šakinių organizacijų atstovais, kad išgrynintume aktualiausius klausimus ir problemas bei sudarytume veiklos strategiją bent dviems metams. Turėtų gimti aiškus planas, ką LPSK reiktų daryti, kad sustiprėtų šakinės organizacijos, nes jos dirba tą konkretų, dažnai neatidėliotiną darbą, kuris liečia tiesiogiai darbuotojus.

Taip pat labai svarbus darbas – LPSK įvaizdžio gerinimas. Manau, turėtų būti atnaujinta visa organizacijos viešųjų ryšių strategija. Viena kryptis – tai aktyvi informacijos sklaida tinklalapyje, socialiniuose tinkluose, taip pat – LPSK matomumas žiniasklaidoje per komentarus, straipsnius. Dar viena labai svarbi profsąjungų veiklos propagavimo priemonė – įvairios viešosios akcijos.
Taip pat toliau plėtočiau ryšius su Europos profesinių sąjungų organizacijomis, perimant jų veiklos gerąją praktiką.

Apskritai, mano vizija yra daugiau vienijanti. Mano šūkis - „Stiprios šakos, stipri konfederacija“ - nesikeičia. Tik visi kartu, dirbdami kaip komanda, galime pasiekti gerų rezultatų. Užteks mums piktų ginčų, kritikos vieni kitų atžvilgiu, turime visi susėsti prie bendro stalo, prie bendros mūsų organizacijos veiklos strategijos ir pagalvoti, ką asmeniškai mes galime padaryti, kad mūsų organizacija būtų stipri.

Gal tuomet dėsite pastangų, kad ir vyktų visų Lietuvoje veikiančių profesinių sąjungų vienijimasis?

Pirmas mano prioritetas – darbas organizacijos viduje, bet, žinoma, aš esu bendravimo ir vieno didelio profsąjungų centro Lietuvoje šalininkė. Bet, kaip sakiau, pirmiausia reiktų sustiprinti pačią organizaciją, kad ji būtų tvirta viduje ir taptų stipriu partneriu bendraujant tiek su valdžios, tiek su darbdavių struktūromis.

Ačiū už pokalbį!

Gegužės 11 d. įvyksiančiame LPSK suvažiavime taip pat bus renkamas ir generalinis sekretorius. Į šią poziciją kartu su ilgamete generaline sekretore Janina Matuiziene kandidatuoja ir Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Egidijus Milešinas.

lprofsajungos.lt

NAUJAUSI KOMENTARAI
2018-05-10 11:21:19Pastebėjimas
Nerandu LPSK puslapyje suvažiavimo dokumentų. Kur viešumas ?
2018-05-09 14:01:50Info
Rinkimų šūkis : Artūrai, Tu ne CARAS.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai