2020 m. rugsėjo 22 d. antradienis - 14:46
   

PAREIGŪNŲ SUSIVIENIJIME – NESUTARIMAI

«
2018 05 07
Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) taryba priėmė sprendimą laikinai stabdyti Lietuvos policijos profesinės sąjungos (LPPS) narystę šioje organizacijoje, nes esą atsirado abejonių dėl LPPS vadovybės skaidraus valdymo principų. Apie tai savo tinklalapyje NPPSS informavo gegužės 2 d., o gegužės 7 d. žiniasklaidą pasiekė LPPS ir dar dviejų susivienijimui priklausančių organizacijų pranešimas „Pareigūnų susivienijimo vadovas atitrūko nuo realybės“.

Gegužės 2 d. NPPSS publikuotoje informacijoje cituojamas organizacijos pirmininkas Vladimir Banel teigia: „Esame aktyviai už teisėsaugos pareigūnų interesus kovojanti ir teisėsaugos pažangos Lietuvoje siekianti skaidri ir atvira organizacija. To paties reikalaujame ir iš savo narių. Deja, pastaruoju metu atsirado abejonių dėl LPPS vadovybės skaidraus valdymo principų. Tai trukdo organizacijai atlikti savo tiesioginę misiją – rūpintis eiliniais policijos pareigūnais.Todėl ir priėmėme nelengvą sprendimą mėnesiui stabdyti šios organizacijos narystę susivienijime. Per šį laikotarpį LPPS privalo išsispręsti vidines problemas. Savo ruožtu NPPSS aktyviai stebės visą procesą ir po mėnesio NPPSS taryba galutinai nuspręs, ar mums ir LPPS yra pakeliui“.

Gegužės 3 d. portale 15min.lt publikuojama informacija, jog Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pradėjo tyrimą dėl Lietuvos policijos profesinės sąjungos veiklos. Anot straipsnio, į Generalinę prokuratūrą kreipėsi trys LPPS nariai, manydami, jog organizacijos vadovė Roma Katinienė netinkamai naudojo profsąjungos lėšas.

Gegužės 7 d. LPPS, Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos ir Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos išplatintame pranešime teigiama, jog FNTT atliekamą tyrimą jos vertina kaip kišimąsis į profesinių sąjungų veiklą bei žada kreiptis į Generalinę prokuratūrą dėl trukdymo profesinių sąjungų veiklai.

Pranešime negailima kritikos NPPSS pirmininkui V. Banel, kuris esą „nuolatos stabdo aktyvią policijos pareigūnus vienijančių profesinių sąjungų veiklą“ ir apskritai neaišku, kam iš tiesų tarnaująs – pareigūnams ar politikams.

„Pirmą kartą susivienijusios policijos sistemoje veikiančios profesinės sąjungos sugebėjo imtis aktyvių veiksmų prieš pražūtingą, buldozeriu stumiamą policijos reformą ir visišką socialinio dialogo ignoravimą. Panašu, kad vieningos ir bendrai veikiančios policijos profesinės sąjungos nėra V. Banelio tikslas“, - teigia pranešimo autoriai.

„NPPSS sudėtyje policijos pareigūnams atstovaujančios profesinės sąjungos atsakingai pareiškia, kad V. Banelis ėmė vienašališkai naudoti susivienijimą saviems tikslams, nesitardamas ar net neinformuodamas organizacijos narių. Taip pat aiškiai įžvelgiame V. Banelio ir jo aplinkos spaudimą organizacijoms narėms neįgyvendinti vienokių ar kitokių tam tikrus politikus ar pareigūnus kritikuojančių iniciatyvų“, - dėstoma pranešime.

Taip pat jame informuojama, jog LPPS laikinai stabdo narystę NPPSS: „LPPS, jausdama atsakomybę prieš savo narius ir tolesnę policijos sistemos ateitį, atsisako taikstytis su policijos pareigūnams atstovaujančių profesinių sąjungų silpninimu“.

Trys didžiausios policijos pareigūnus vienijančios profesinės sąjungos: Lietuvos Respublikos Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga, Lietuvos Respublikos Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga ir Lietuvos policijos profesinė sąjunga sudaro daugiau kaip pusę visų NPPSS narių. „Manome, kad tokiu atveju ne diktatoriškoje organizacijoje mūsų balsas neturėtų būti ignoruojamas. Policijos pareigūnams atstovauja profesinės sąjungos, o ne jas vienijantis susivienijimas. Tiesiogiai V. Banelis neturi jokių narių, jis yra tik pareigūnų organizacijų „asociacijos” vadovas“, - patikslinama pranešime.

Jame taip pat informuojama, jog tokį žingsnį palaiko ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF), priklausanti Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai.

 lprofsajungos.lt inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
2018-05-21 16:24:39Klausimas
O originala rasto kas nors mate ? Profsajangines Gretutes pinkles, panasu.
2018-05-09 18:11:15.
Bent rasant pasitikslintumet. Vienur rase keturi, cia trys tarybos nariai kreipesi ir pan. Teksto citatos paimtos is ivairiu straipsniu. Kratinys kazkoks.
2018-05-08 12:44:51:)
Jau eina link skilimo :) :) :) Ir ko nepasidalijam :)
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai