2020 m. rugsėjo 22 d. antradienis - 14:41
   

GEGUŽĖS PIRMOJI VILNIUJE: JAUNATVIŠKAI OPTIMISTIŠKA

«
2018 05 02
Gegužės Pirmoji Vilniuje šiemet paminėta kitaip: daug erdvių pabūti ir pabendrauti su profesinių sąjungų ir Lietuvos socialdemokratų partijos atstovais, šiek tiek kalbų nuo scenos ir daug geros muzikos.

Tiesa, žmonių Vinco Kudirkos aikštėje nebuvo gausu, tačiau atėjusieji buvo geros nuotaikos, o kalbėjusieji nuo scenos pabrėžė sutelktos ir organizuotos kovos už geresnes darbo sąlygas būtinybę bei profesinių sąjungų atgimimą.

Renginį vedę Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) komunikacijos koordinatorė Vaiva Sapetkaitė ir LPSK jaunimo pirmininkas Tomas Jakutavičius pristatydami kalbėtojus bei muzikantus priminė ir Gegužės 1-osios istoriją bei reikšmę.

Susirinkusiuosius sveikindamas LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas ironizavo, jog Europą Lietuva pasivijo bent kainomis. „Dėl to mes šiandien ir susirinkome - švęsti ir priminti, kad lietuviui turi būti mokamas europietiškas darbo užmokestis“, - nuo scenos kalbėjo jis.

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ vadovė Kristina Krupavičienė kritikavo Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį, kuriam Gegužės Pirmoji asocijuojasi su tarybiniais laikais. Jos teigimu, tie laikai seniai praėję, bet mes šiandien grįžome į 18 ar 19 amžių, nes jau niekas Lietuvoje nedirba 8 valandų per dieną. „Visi dirba po 12 val. kad tik galėtų uždirbti ir išgyventi. Mūsų atlyginimai yra vieni mažiausių Europos Sąjungoje“, - kalbėjo K. Krupavičienė.

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintaras Paluckas savo sveikinimo kalboje priminė, jog socialdemokratai kilo iš darbo judėjimo: „100 metų petys į petį kovojom su profesinėmis sąjungomis už geresnes sąlygas darbuotojams“, - sakė jis ir teigė tikįs, jog dar 100 metų bus kovojama kartu.

Šalia minėtų organizacijų palapinių aikštėje buvo ir Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ stilizuota būstinė su jos pirmininku Kęstučiu Jukniu priešakyje.

Susirinkusieji taip pat vaišinti kareiviška koše, o vaikams užimti buvo sukurta vaikų erdvė.

Renginyje įvyko ir kelios diskusijos. Apie profesinių sąjungų reikšmę pilietinėje visuomenėje nuo scenos moderuojant K. Krupavičienei diskutavo Algirdas Sysas (Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto narys, priklausantis socialdemokratų frakcijai), Inga Ruginienė (LPSK valdybos narė, Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininkė) ,Gediminas Vasiliauskas (Seimo narys, priklausantis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai) ir Rimtautas Ramanauskas (profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovas).

Kitos diskusijos – apie piliečių iniciatyvų įtaką ES – moderatorius Lietuvos žurnalistų sąjungos vadovas Dainius Radzevičius į konkrečius klausimus atsakyti provokavo Deimantę Rimkutę (Nacionalinės jaunimo reikalų tarybos ir Europos liberalaus jaunimo valdybos narė); Ričardą Garuolį (profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovas); Juozą Neverauską (LPSK valdybos narys, Lietuvos pramonės profesinių sąjungos federacijos pirmininkas) ir politologą Liutaurą Gudžinską.

Jau beveik besibaigiant renginiui nuo scenos susirinkusiuosius entuziastingai pasveikino Europos Komisijos narys Vytenis Andriukaitis.


Na, o muzikinėje dalyje grojo net dvi grupės ir du atlikėjai. Publiką pradžioje „apšildė“ grupė „Justin 3“. Tai - pop/rock grupė, kurią subūrė aktorius, kompozitorius, dainų tekstų autorius ir atlikėjas Justinas Stanislovaitis.

Vėliau akustine gitara pritardama savo dainas dainavo ne vieno muzikos konkurso laureatė, įvairaus žanro muziką išbandžiusi Valda Ridikaitė.

Tikrą šėlsmą nuo scenos spinduliavo roko grupė „Skyders“, kurios kuriamos dainos dažniausiai susijusios su kritiniu požiūriu į šiuolaikinio kapitalizmo cinizmą gamtos ir žmogaus atžvilgiu. Simboliška, jog šiame renginyje grupė pristatė naują dainą „Reikia dirbt³“ (Reikia dirbt kubu, t.y. visą parą).

Na, o renginio pabaigoje dainavo kelių lietuviškojo „X Faktorių“ finalistas Deividas Valma.

Tarptautinė darbo diena minėta ir Klaipėdoje, Utenoje, Marijampolėje, Telšiuose, Mažeikiuose ir Radviliškyje.

Fotoreportažas iš Gegužės Pirmosios paminėjimo Vilniuje.

lprofsajungos.lt inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
2018-05-08 12:50:17:)
Liko tik 3 dienos iki žinios ar bus tas pats kaip dabar ar įsiverš naujos idėjos, ir t.t.
2018-05-03 14:55:14Makliovija
Nu šioj stagnacijoj, tai beveik užtenka žodžio "naujas". O specialybė realiai nelemia tiek daug, kiek tikitės. A. Černiauskas yra teisininkas, bet ne tai lemia, kad jis kurį laiką išties buvo neblogas lyderis. Jis per 13 m. pervirė savo sultyse, net jeigu ir norėtų, jam tiesiog neišeitų kitaip, nes žmonės nesikeičia. Ir šiuo metu gyvybiškai reikia pokyčių, net jeigu tas pokytis - naujas veidas.
2018-05-03 10:54:28jonas
Kažkas tendencingai, stengiasi formuoti pozicija koks blogas dabartinis LPSK pirmininkas. Bet nejaugi mes norime sugriauti patys iš vidaus profsąjunginį judėjimą. Reikėtų detaliai įvertinti, ar tikrai pirmininko pakeitimas, atneštų daugiau naudos, nei žalos. Jei norime stipraus lyderio, ar tai neturėtų būti teisininkas ar ekonomistas? Ar mums tinka, bet kas tik svarbu naujas.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai