2020 m. rugpjūčio 14 d. penktadienis - 4:04
   

PASAULYJE KAS 11 SEK. ŽŪSTA PO DARBUOTOJĄ

«
2018 04 30
Pasaulinės profesinių sąjungų konfederacijos (ITUC) duomenimis, pasaulyje per praėjusius metus daugiau nei 2,5 milijonų darbuotojų žuvo darbo vietose ar mirė nuo patirtų traumų bei profesinių ligų.

Europos Sąjungoje dėl su darbu susijusių priežasčių kasmet darbe miršta apie 164 tūkst. gyventojų. Iš jų 5 580 žūva dėl nelaimingų atsitikimų darbe, o 159 tūkst. miršta dėl su darbu susijusių sveikatos sutrikimų.

Lietuvoje darbe žūsta 2 kartus dažniau (statybos sektoriuje – beveik 4 kartus dažniau) žmonių negu vidutiniškai kitose Europos Sąjungos šalyse.

Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) iniciatyva, balandžio 28 d. paskelbta Pasauline darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Minėtinos dienos tikslas – visame pasaulyje skatinti kurti saugias, sveikas ir tinkamas darbo sąlygas.

Tarptautinė darbo organizacija pirmąkart ją minėjo 2001 metais. O šiemet Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena bus pirmą kartą oficialiai minima ir Lietuvoje.

„Visame pasaulyje dėl blogų darbo sąlygų prarandame po vieną darbuotoją kas 11 sekundžių. Nors šių mirčių galėtume išvengti, tačiau žuvusiųjų skaičius kasmet vis didėja. Stiprios profesinės sąjungos ir tinkamai vykdomi įstatymai suteikia gyvybiškai svarbią apsaugą darbuotojams, tačiau pastaruoju metu stebime darbo įstatymų „lankstinimą“ ne darbuotojų naudai. Be to, daugelyje pasaulio regionų vis dar pažeidžiama darbuotojų teisė burtis į profesines sąjungas, tad didėjantis mirčių darbo vietose skaičius tokioje situacijoje lyg ir neturėtų stebinti. Kita vertus, kiekvienas gyvybės praradimas yra itin skausmingas ir verčiantis susimąstyti, ar tikrai viską padarome, kad apsaugotume darbuotojus.“, - sakė ITUC generalinė sekretorė Sharan Burrow.

ITUC vadovė pristatė naują savo organizacijos iniciatyvą: siekiant atkreipti darbuotojų, darbdavių ir atsakingų institucijų dėmesį sukurta speciali Pasaulinei darbuotojų saugos ir sveikatos dienai skirta platforma 28april.org.

Pagal pramprof.lt inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai