2020 m. rugpjūčio 13 d. ketvirtadienis - 11:33
   

ABEJOJA A. ČERNIAUSKO PILIETINE REPUTACIJA

«
2018 04 25
Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) informuoja, jog kartu su Nacionaliniu aktyvių mamų sambūriu ir Muitinės darbuotojų profesine sąjunga raštu kreipėsi į Trišalę tarybą su prašymu įvertinti, ar Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkas Artūras Černiauskas gali atstovauti darbuotojų interesams Trišalėje taryboje.

Tokias abejones minėtų organizacijų atstovams sukėlė žiniasklaidoje aprašytas A. Černiausko vizitas į į kovo 30 d. Rusijoje vykusią tarptautinę konferenciją „Socialiniai darbo konfliktai Rusijoje ir pasaulyje“ (nuotr.), kurią organizavo esą glaudžiais ryšiais su šios šalies prezidentu Vladimiru Putinu susijusi Rusijos nepriklausomų profesinių sąjungų federacija (RNPSF).

„Dar didesnę nuostabą profesinių sąjungų atstovams kelia tai, kad balandžio 10 dieną A. Černiauskas, kaip darbuotojų organizacijų atstovas, tapo Trišalės tarybos pirmininku, šiame poste pakeitęs Lietuvos verslo konfederacijos atstovą Andrių Romanovskį“, - teigiama NPPSS pranešime.

„Socialinio dialogo vystymas ir stiprinimas yra minimas tarp svarbiausių prioritetinių šios Vyriausybės darbų, daug dėmesio tam buvo skirta ir paskutiniuose parlamento rinkimuose nugalėjusių politinių partijų programose. Trišalė taryba yra bene svarbiausia institucija, savo veiksmais šioje srityje galinti inicijuoti būtinus pokyčius, kurie leistų Lietuvai pagaliau tapti tikrai vakarietiška šalimi, socialinio dialogo prasme. Todėl mes ir keliame klausimus apie tai, ar žmonės, patirties besisemiantys abejotinos vertės renginiuose Rusijoje, gali tinkamai atstovauti darbuotojų interesams ir, juo labiau, vadovauti Trišalei tarybai“, – pranešime cituojamas Vladimir Banel, NPPSS pirmininkas.

Rasa Žemaitė, Nacionalinio aktyvių mamų sambūrio atstovė, teigia, jog susiklosčiusi situacija nedera su siekiu Lietuvoje turėti skaidrią ir efektyvią darbuotojų interesų gynimo sistemą.

„Socialinis dialogas Lietuvoje vis dar neleistinai pasyvus, darbuotojų atstovų gebėjimai ir norai kokybiškai ginti dirbančiuosius su vaikais bei maksimaliai įtraukti į derybas pačius dirbančiuosius yra embriono fazėje. Todėl manome, kad visas profesinių sąjungų vadovų ir Trišalės tarybos dėmesys turi būti sutelktas ties siekiu aktyvinti Lietuvos darbuotojų derybas su darbdaviais. Labai abejoju, ar A. Černiauskas gali imtis lyderystės šioje srityje“, – aiškina R. Žemaitė.

Kitas svarbus aspektas, kuris minimas kreipimesi, yra A. Černiausko paskyrimo Trišalės tarybos pirmininku žala Lietuvos reputacijai tarptautinėje arenoje.

Su šiais nuogąstavimais profesinės sąjungos kreipėsi ne tik į Trišalę tarybą, tačiau ir Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, Seimo Socialinių reikalų ir darbo bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetus. Kreipimosi kopija taip pat išsiųsta Prezidentūrai, Vyriausybei ir Seimo vadovybei.


Nuotr. iš gup.ru
lprofsajungos.lt inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
2018-04-27 12:33:55jonas
Manyčiau per anksti su sveikinimais naujai pirmininkei, gal palaukiam rinkimų rezultatų pirma.
2018-04-27 12:31:41JS
Tai politinis įskundimas. Kai tai daro Bako šešėlis Banelis, nesistebiu (ši organizacija visada pozicionavo save kaip politiškai besiangažujanti į dešinę, be to, Bakas su Černiausku neslėpė antipatijų vienas kitam visą laiką), bet kad politiniu įskundimu naudojasi išmintinga ir gerbiama profsąjungų veikėja Gruzdienė, - tai jau peržengtos visos ribos. Vidinius kivirčus bei Černiausko nesiskaitymo su valdyba atvejus dera nagrinėti profsąjungų viduje, o ne mušti kolegą žemiau juosmens. Raudona linija peržengta!
2018-04-26 14:18:33IDomu
Tai rinkiminis šau. Žinoma čia Esamas Pirmininkas su sau labai labai labai artima drauge svečiuodamiesi pas kolegas sau išsikasė duobę. Jeigu anksčiu maniau, kad laimės lengvai dar vienai kadencijai - tai šiandienai Jau abejoju. Tai S V E I K I N U naują LPSK Pirmininkę ir linkiu nevegetuoti kaip ekspirmininkas.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai