2020 m. rugpjūčio 13 d. ketvirtadienis - 11:20
   

PROFSĄJUNGOS NEKLYDO – PERTVARKA VYKDYTA NETINKAMAI

«
2018 04 18
Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija balandžio 12 d. patenkino profesinių sąjungų skundą dėl Policijos departamento sprendimų panaikinimo, - informuoja Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas ir Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinė sąjunga.

Teismas panaikino 11 Lietuvos generalinio komisaro įsakymų, kuriais 2016 m. rugpjūtį-rugsėjį visoje Lietuvoje buvo įsteigtos naujos pareigybės. „Tai reiškia, kad visos šių įsakymų pagrindu įsteigtos pareigybės yra įsteigtos neteisėtai“, - konstatuoja profsąjungos.

Profesinės sąjungos skunde nurodė, kad minėti pakeitimai lėmė nesaugias darbo sąlygas pareigūnams. Policijos departamentas iš esmės nederino su profesinėmis sąjungomis policijos pertvarkos sprendimų, joms nebuvo suteikta galimybė būti išklausytoms prieš priimant generalinio komisaro sprendimus.

Teisėjų kolegija pripažino, kad įgyvendinant policijos reformą, Policijos departamentas tinkamai neįgyvendinimo darbuotojų informavimo ir konsultavimo.

„Konsultacijos dėl darbdavio perduotos informacijos (duomenų) ir darbuotojų atstovų pateiktos nuomonės turi vykti laiku, sudarant galimybę darbuotojų atstovams susitikti su sprendimus priimančiais kompetentingais darbdavio atstovais ir gauti motyvuotus atsakymus. Konsultavimu turi būti siekiama abi šalis tenkinančio sprendimo“, - teigiama teismo sprendime.

Teismas panaikino ir Policijos departamento sprendimą atmesti profesinių sąjungų reikalavimus pašalinti pažeidimus bei pateikti reikalingą informaciją, susijusią su policijos reforma.

Sprendimas per vieną mėnesį nuo paskelbimo dienos dar gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Pareigūnų profesinės sąjungos skundų dėl policijos reformos turėjo nuo pat jos pradžios. Be to, atrodo, kad iki šiol taip ir nerasta bendra kalba su generaliniu komisaru Linu Pernavu, vadovaujančiu policijai nuo 2014 m.

Primename, kad kovo 11 d., vykstant Nepriklausomybės atkūrimo renginiams, surengtas pareigūnų piketas, kuriuo siekta atkreipti šalies vadovų dėmesį į sistemingai pažeidžiamas policijos pareigūnų teises. Jame buvo teigiama, jog pareigūnai yra persekiojami už nuomonę, už kritiką, už veiklą profesinėje sąjungoje.

lprofsajungos.lt inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai