2020 m. rugpjūčio 14 d. penktadienis - 3:28
   

MIŠKININKŲ INICIATYVA - „BĖGU ŠVARIAME MIŠKE“

«
2018 04 05
Šį šeštadienį, balandžio  7 d., 12.00 val., Kaune Lietuvos miško ir miško pramonės profesinių sąjungų federacija (LMPF) rengia akciją „Bėgu švariame miške“. Iniciatyvos tikslas yra į švarinimosi akciją įtraukti fiziškai aktyvius piliečius, kurie bėgdami ar eidami savo pasirinktu maršrutu surinktų ir šukšles.

Švedijoje 2016 m. gimusi, tačiau Lietuvoje dar nauja iniciatyva startuos Valstybinės miškų urėdijos Kauno  padalinio teritorijoje, Romainių g. 2, Kaunas. Organizatoriai siekia, kad tokio tipo švarinimosi akcija taps nuolatine miškuose laiką leidžiančių žmonių veikla.

„Nežiūrint į tai, kad miško lankytojams įrengta daug rekreacinių objektų su poilsiui reikalinga infrastruktūra,  miško svečiai palieka ir nepageidaujamų „lauktuvių“ - šiukšlių. Miškininkams tenka nuolat tvarkyti rekreacinių objektų aplinką, pakeles, surenkant šiukšles. Siekiant pagelbėti miškininkams, kad jie daugiau laiko ir jėgų galėtų skirti savo tiesioginiam darbui, kilo idėja akcijai „Bėgu švariame miške“, – sako LMPF pirmininkė Inga Ruginienė.

„Įprasta, kad atšilus orams, žmonės darosi fiziškai aktyvesni, daug jų bėgioja, užsiima šiaurietišku ėjimu, vedžioja šunis. Ypač daug tokių judėjimu užsiimančių žmonių matome priemiestiniuose ar arti gyvenviečių esančiuose miškuose. Iniciatyvos tikslas yra į švarinimosi akciją įtraukti šiuos fiziškai aktyvius piliečius. Daugumas jų turi savo individualius maršrutus, kuriuos apeina ar apibėga kasdien arba bent keletą kartų per savaitę. Tereikia kiekvieną kartą su savimi  turėti maišelį ir savo maršrute pamačius naują šiukšlę, ją pakelti, parsinešti  ir įmesti į atitinkamą konteinerį“, - teigiama LMPF pranešime spaudai.

Šia akcija norima pabrėžti, kad švarinimosi darbams terminų ar tikslių datų nėra. „Tai turime daryti nuolatos, tai turi būti įprastu reiškiniu kiekvienam piliečiui“, - įsitikinę akcijos organizatoriai.
„Iniciatyva yra atvira visiems ir prisijungti prie jos gali visi norintys. Dalyvauti akcijos pradžios renginyje kvietimai platinami per socialinius tinklus. Tikimės, kad susidomėję šia akcija į ją įsitraukti paragins ir savo socialinių tinklų draugus,“ – sako akcijos koordinatorius Tomas Jakutavičius.

Renginyje dalyviai bus vaišinami kareiviška koše ir arbata.

LMPF informacija

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai