2021 m. sausio 25 d. pirmadienis - 2:04
   

PRATYBOS ALYTUJE: VALDŽIA ŠŪKAUJA APIE DIALOGĄ, O LAUŽO RANKAS

«
2018 03 27
Nemažai žmonių piktinosi prieš dvi savaites Alytuje įvykusiomis karinėmis pratybomis, kurių metu buvo imituojamas protesto akcijos malšinimas. Miesto aikštėje „Norim algos, o ne pašalpos!” skanduojančius piliečius atvažiavę policininkai išguldė ant žemės, o norėjusiam juos apginti praeiviui net buvo sulaužyta ranka.

„Tokia situacijos baigtis – raumeningų ginkluotų vyrų susistumdytai miesto centre, išguldyti protestuotojai, lūžusi ranka – perša mintį, kad taikūs mitingai Lietuvoje yra nelaukiami ir net gali būti malšinami jėga“, - komentuoja Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimir Banel.

Portale pareigunai.lt publikuojamame komentare „Ką rinksis Lietuva: dialogą su savo piliečiais ar laužomas rankas?“ taip pat priekaištaujama ir dėl to, jog apie tokias imitacijas nebuvo tinkamai įspėta visuomenė ir jų dalyviai.

V. Banel mano, jog kol šalyje nėra taikių mitingų tradicijos (arba ji dar labai silpna), „tokios pratybos tik dar labiau gąsdina žmones, griauna bet kokias mitingų kultūros užuomazgas ir nepagrįstai bukina bei baugina žmones, ypač regionuose“.

NPPSS pirmininkas primena, jog tokie dalykai vyksta demokratinėje valstybėje, o Seimo daugumoje esančios partijos savo rinkimų programose įsipareigojo visai ką kita. „Šios valstybės piliečių išrinkta Seimo dauguma dar visai neseniai rinkimų programose šūkavo apie socialinį dialogą ir žmogaus laisves. Visa tai nugulė Vyriausybės programoje. Tačiau ar Alytaus situacija telpa į pono Karbauskio partijos taip garsiai reklamuotą 5 darnų programą? Ar praėjusį antradienį centrinėje Alytaus aikštėje buvo žmogaus, visuomenės ir valstybės darna?“, - retoriškai klausia pareigūnų atstovas.

„Mes vis dar bijome sakyti, kad mums nepatinka, kad norime permainų, o parodomosios pratybos įspėja: „jei sugalvosi – net nebandyk!“. Tokius dalykus, atvirkščiai, privalome palaikyti. Reikia formuoti teigiamų akcijų ir mitingų kultūrą, nes tai yra vienas iš esminių kelių, kuriais galime išsakyti savo nuomonę gatvėje. Pasijutę neišgirsti galime prieštarauti, galime prašyti, galų gale, jei pavyksta, galime diskutuoti. Ir dėl to neturi būti laužomos rankos. Tai yra mums suteiktas įrankis, kurį turime ir galime naudoti. Šią idėją itin svarbu perduoti jaunam žmogui, kuris vienintele išeitimi laiko emigraciją“, - komentuoja V. Banel.

Jo teigimu, apie galimas pasekmes (aplinkinių reakciją, pasipiktinimą, traumas) reikia galvoti iš anksto, rengiant panašias pratybas. „Ir jeigu nesigauna patiems – klauskite. Šalyje apstu visuomenininkų, kurie jums pasakys, kaip tai gali būti suprasta ir kokios gali būti pasekmės“, - jėgos struktūroms pataria Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimir Banel.

Primename, kad V Banel šiemet beveik du mėnesius ėjo socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio patarėjo pareigas. Jis buvo atsakingas už socialinės partnerystės, socialinio dialogo vystymo, darbuotojų atstovavimo, jų derybinių galių stiprinimo klausimų įgyvendinimą.


lprofsajungos.lt inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
2018-03-29 19:17:15Pilietis
Ar čia kartais ne tie policininkai kurie policijos mokykloje mokėsi mušti mokytojus ? Jei gali ranką pakelti prieš mokytoją, tai prieš eilinį praeivį tuo labiau. Lietuvos policija - "ginti, saugoti, padėti".
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai