2020 m. rugpjūčio 13 d. ketvirtadienis - 10:37
   

AR VISUOMENEI REIKIA BIJANČIOS TEISĖSAUGOS?

«
2018 03 12
Kovo 11 d. Vilniaus Nepriklausomybės aikštėje policijos profesinės sąjungos surengė protesto akciją. Vykstant Nepriklausomybės atkūrimo renginiams pareigūnų piketu siekta atkreipti šalies vadovų dėmesį į sistemingai pažeidžiamas policijos pareigūnų teises.

„Pareigūnas turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti“, „Profesinės sąjungos kuriasi laisvai ir savarankiškai“, „Premjere, ar profesinės sąjungos – blogis?“ - tokius plakatus laikė akcijos dalyviai, kurie lipnia juostele buvo užsiklijavę ir burnas.

Ant neštuvų „sanitarų“ atnešta dėžė, ant kurios buvo užrašyta „socialinis dialogas“, „pasitikėjimas“, „pagarba“, „asociacijų laisvė“, „žodžio laisvė“ simbolizavo, jog sistemoje šios vertybės rimtai „serga“.

„Simboliška, kad pasirinkome Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Kovo 11-oji yra gražus pavyzdys, kad vieningi ir teisėtų tikslų siekiantys žmonės gali pasiekti net, atrodo, neįmanomų dalykų. Deja, būtent susitelkimo ir laisvės taip trūksta policijos sistemoje, Pareigūnai jaučiasi pakliuvę į aklavietę. Dar blogiau – prakalbę apie tai, gali susilaukti nemažai bėdų“, – anonsuojant protesto akciją pranešime spaudai buvo cituojama Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė.

Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė žurnalistams teigė, jog žmonės yra persekiojami už nuomonę, už kritiką, už veiklą profesinėje sąjungoje. „Penktadienį buvo išplatintas pranešimas, kad profesinės sąjungos yra grėsmė nacionaliniam saugumui. Mūsų protu tai yra nesuvokiama, kai Vyriausybė, Seimas, deklaruodami, kad socialinis dialogas, profesinės sąjungos turi būti skatinamos, tačiau valstybinė institucija įvardina profesines sąjungas kaip grėsmę“, - kalbėjo R. Katinienė.

Anot jos, tokiu būdu visiems žmonėms siunčiamas signalas, kad negalima savo nuomonės laisvai reikšti. „Mes norime ir turime apginti žmogaus ir konstitucines teises. Tiek Prezidentės, tiek Premjero norime paklausti, ar tikrai profesinės sąjungos yra blogis, kaip įvardija policijos vadovai, ir ar mes esame grėsmė nacionaliniam saugumui?“, - klausė Policijos profsąjungos lyderė.

Jos teigimu, kitokią nuomonę turintys, policijos reformą kritikuojantys pareigūnai įvardijami nelojaliais, jie jaučia psichologinį spaudimą. „Eiliniams pareigūnams tai atsiliepia metinių vertinimų metu, jie atitinkamai gali tikėtis, kad nesulauks aukštesnio atlyginimo. Jeigu jis kelis kartus įvertinamas blogai, gali būti atleistas iš tarnybos. Prasideda mobingavimas – tau mėtomos užuominos. Pavyzdžiui, Šiaulių apskrities viršininkas visiems policininkams per sistemą išplatino, kad profesinės sąjungos yra grėsmė nacionaliniam saugumui, kad turėtumei išstoti iš profsąjungos“, – teigė R. Katinienė.

Be to, pasak jos, profesinės sąjungos įveliamos į tyčius ginčus, joms keliamos bylos dėl garbės ir orumo įžeidimo.

„Taip neturi būti. Tas policininkas, kuris gina, saugo, turi tikėti savimi, turėti aukštą savivertę ir turėtų nebijoti. Ar visuomenė nori turėti bijančią teisėsaugą?“, - retoriškai klausė R. Katinienė.

Protesto akciją surengė Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos, Lietuvos policijos profesinė sąjunga, Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija. Šią savaitę jos planuoja panašias akcijas surengti prie policijos įstaigų, kuriose įvairūs nusižengimai pastebimi dažniausiai – Vilniuje, Kaune, kituose Lietuvos miestuose.

Daugiau nuotraukų - Fesibuko paskyroje.

lprofsajungos.lt inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai