2020 m. rugpjūčio 13 d. ketvirtadienis - 12:09
   

INICATYVA UŽ LAISVĘ NEDIRBTI PER ŠVENTES (atnaujinta: LPSK palaiko)

«
2018 03 06
Kovo 6 d. gyvenimą pradėjo iniciatyva „Laisvadienis Laisvės dieną“, kuria siekiama apginti laisvę nedirbti per šventes daugiau nei 30 tūkstančių Lietuvos prekybos centrų darbuotojų.

Akcijos organizatoriai – kairieji visuomenininkai – kviečia iki kovo 11 d. lankantis prekybos centruose parduotuvės personalui perduoti skrajutę su raginimu „švęsti Lietuvos laisvę kartu“. Prekybos centrų savininkai kviečiami „bent kelias dienas per metus sumokėti visiems savo darbuotojams įprastą darbo dienos algą ir išleisti juos švęsti su visa šalimi“.

Kolektyviai skrajutės bus platinamos kovo 8 ir 9 dienomis, 12 val., Kudirkos aikštėje (šalia parduotuvė RIMI, MAXIMA ir IKI (Jogailos g).

Skrajutėje yra toks tekstas:

„Gerbiamas savininke, direktoriau ir darbuotojau,

kviečiame Jus asmeniškai ir visą Jūsų kolektyvą​ švęsti Lietuvos laisvę kartu. Gerbiamas savininke, tikime, kad Jūs galite sau leisti ​bent kelias dienas per metus sumokėti visiems savo darbuotojams​ įprastą​ ​darbo dienos algą ir išleisti juos švęsti su visa šalimi. Gerbiamas darbuotojau, Jūsų dirba daugiau nei 30 tūkstančių Lietuvos prekybos centruose. Šiemet švenčiame modernios Lietuvos valstybės šimtmetį. Paminėkime ​valstybines šventes kaip niekad vieningai ir oriai. Išsakėte nepasitenkinimą privalomu darbu Vasario 16-ąją​ ir Kovo 11- ąją​. Reikalaukite tikros apmokamos šventinės dienos Kovo 11-ąją​, per šv. Velykas, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną ir per šv. Kalėdas​. Mes, pirkėjai, pažadame nesilankyti​ tomis dienomis​ parduotuvėse, kad Jums nereiktų jose dirbti. Kviečiame Jus ir Jūsų šeimas švęsti drauge.“

Atspausdinta spalvotas skrajutes galima įsigyti parašius ar paskambinus: jonaitis.t@gmail.com, 8 670 78283

„Nuo šiandien lankydamiesi prekybos centruose asmeniškai perduokite skrajutę kasininkui, kuris jus aptarnauja kasdien. Skrajutėje yra vieta jūsų parašui,“ - raginama Feisbuke sukurtame reginio profilyje

Akciją globoja Samdomų darbuotojų profesinė sąjunga.

2007 m. prekybos centrai nedirbo pirmąja Kalėdų ir pirmąja Naujų metų dieną, tačiau tradicijos įtvirtinti taip ir nepavyko. Įstatymu dirbti švenčių dienomis didiesiems prekybos centrams bandyta uždrausti 2015 m., tačiau Seimas netrukus šį draudimą atšaukė.

Profesinės sąjungos ne kartą yra išsakiusios pageidavimą, jog didieji prekybos centrai būtų uždaryti švenčių dienomis ir net sekmadieniais.

„Mes seniai kalbame apie tai, kad visgi šventės, bent jau Kalėdos ar Naujieji metai, tai yra visuotinės šventės ir per jas visi prekybos tinklai galėtų nedirbti. Mes turime tokius pačius pavyzdžius ne kiek tolimose šalyse, ta pati Lenkija, sakykime, per Velykas dvi dienas jokia absoliučiai parduotuvė nedirba, viskas uždaryta. Ir niekas neapsiverčia, niekas neatsitinka, nieko blogo ir žmonės sugeba pasiruošti tom visom šventėm“, – 2017 m. pabaigoje portalui alfa.lt yra sakęs Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos vadovas Artūras Černiauskas.

Kovo 9 d. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija išplatino pranešimą, kuriame reiškiamas palaikymas šiai akcijai. „Darbdavių sukurtas mitas, kad darbuotojai džiaugiasi proga uždirbti daugiau, – pabrėžia LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas. – Kadangi dauguma prekybos centrų darbuotojų gauna minimalią mėnesinę algą, dirbdami per šventes, jie per dieną uždirba tik apie 20 eurų. Tai – tikrai ne lobis.“


lprofsajungos.lt inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai