2020 m. rugsėjo 22 d. antradienis - 14:51
   

LPSK: PO DU KANDIDATUS Į VADOVŲ POSTUS (kandidatų prisistatymai)

«
2018 03 01
Kovo 1 d. įvykusiame Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) tarybos posėdyje prisistatė kandidatai į LPSK pirmininko ir generalinio sekretoriaus pareigybes. Didžiausio Lietuvoje profesinių sąjungų centro vadovai bus renkami eiliniame suvažiavime, kuris vyks gegužės 11 d.

Į LPSK pirmininko pareigas kandidatuoja dabartinis pirmininkas Artūras Černiauskas ir Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos (LMPF) pirmininkė Inga Ruginienė, o į generalinio sekretoriaus - dabartinė generalinė sekretorė Janina Matuizienė ir Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Egidijus Milešinas.

Ingos Ruginienės kandidatūrą iškėlė Lietuvos ryšių darbuotojų profesinė sąjunga, Artūro Černiausko ir Janinos Matuizienės – LPSK Kauno regioninis centras. Egidijus Milešinas, jau pasibaigus kandidantų prisistatymams, savo kandidatūrą į generalinio sekretoriaus postą išsikėlė pats, o savo programą pažadėjo pristatyti vėliau.

 

Iki 2019 m. - vienas profsąjungų centras

Artūras Černiauskas, LPSK vadovaujantis nuo 2005 m., savo prisistatymą pradėjo pasidžiaugdamas, jog pagaliau pavyko stabilizuoti narystę (naujausiais duomenimis, šiuo metu LPSK vienija beveik 49 tūkst. narių), kuri pasiekė 2015 m. lygį. Narių didinimą „įvairiomis formomis“ jis įvardijo vienu iš savo prioritetų. Esą didelis potencialas tam yra smulkiajame ir vidutiniame versle.

Kitas Artūro Černiausko prioritetas – profesinių sąjungų vienijimasis. Anot jo, daug apie tai kalbama, įsirašoma į veiklos kryptis, tačiau pradėjus konkrečias diskusijas paaiškėja, kad gal to jungimosi ir nereikia. LPSK pirmininko teigimu, išsikeltas tikslas – iki 2019 m. Lietuvoje turėti vieną profsąjungų centrą – yra įgyvendinamas, nes su „Solidarumu“ esą jau yra pradėta jungimosi procedūra.

Kiti Artūro Černiausko prioritetai: Darbo kodekso keitimas ir pritaikymas realiems sektoriams; nacionalinė kolektyvinė sutartis dėl bazinės mėnesinės algos dydžio; darbo užmokesčio augimas per darbo apmokėjimo sistemos kūrimą bei minimalios mėnesio algos kėlimą; aktyvo švietimas koordinuojant šią veiklą tarp LPSK ir šakinių organizacijų; tarptautinės veiklos skatinimas kviečiant daugiau ekspertų; kolektyvinių sutarčių pasirašymas.

Janina Matuizienė, generaline sekretore dirbanti nuo pat LPSK įsteigimo 2002 m., kalbėjusi labai trumpai, pažymėjo, jog šis postas – ne politinis, o skirtas vykdyti suvažiavimo, tarybos, valdybos nutarimams. Ji prisipažino, jog nepakankamai gerai kontroliavusi nutarimų vykdymą ir pažadėjo, jei bus išrinkta, dirbti atidžiau.

Generalinė sekretorė išreiškė norą, kad baigtųsi tarpusavio pykčiai, o tam esą pasitarnautų daugiau diskusijų. „Iš esmės juk mes visi geri žmonės ir mus vienija vienas tikslas – kuo daugiau narių ir kuo geriau jiems atstovauti“, - savo prisistatymą baigė Janina Matuizienė.

 

Inercija veda į stagnaciją

Inga Ruginienė pradėdama prisistatymą pasiūlė informacijos apie ją pačią ir jos veiklos programą ieškoti tinklalapyje www.ingaruginiene.lt. Kalbant apie LPSK vaidmenį, ji teigė matanti ją kaip užnugarį, kaip garantiją, jog kiekvienai šakinei organizacijai, kai reikės, bus ištiesta pagalbos ranka.

„O gal konfederacijos mums iš viso nereikia?“, - retoriškai klausė kandidatė ir atsakė, jog stipri darbuotojus vienijanti organizacija yra būtina, kad turėtų įtakos priimant valstybei, kiekvienam darbuotojui ir kiekvienam žmogui svarbius sprendimus. Jos  teigimu, labai svarbu sukoncentruoti visas LPSK narėse turimas kompetencijas ir jas tinkamai išnaudoti didinat įtaką valstybės gyvenime.

Kad LPSK būtų girdima ir matoma, Ingos Ruginienės manymu, būtina, jog ir šakinės organizacijos būtų stiprios. Ji paminėjo būtinybę turėti ir stiprius regioninius padalinius, kad būtų didinama paslaugų kokybė ir prieinamumas, o regionuose esančios skirtingų šakinių organizacijų struktūros gautų savalaikę pagalbą.

Kandidatės teigimu, LPSK turinti didelį potencialą ir galimybes, o tai reikią labiau išnaudoti tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu. Anot jos, ne tik stiprios skandinavų, bet ir vokiečių, prancūzų, anglų profesinės sąjungos yra pasirengusios mums padėti (ir ne vien ekspertinėmis paslaugomis, bet ir finansais), todėl reikią į tai atsižvelgti.

LMPF pirmininkė teigė esanti pasirengusi iki rinkimų gegužės mėnesį susitikti su visų LPSK narių atstovais, išklausyti jų vizijas ir pagal tai sudėlioti konkretų darbų planą ateičiai.

„LPSK reikia ryžtingo, aktyvaus, kompetentingo, siekiančio tobulėti ir nebijančio keistis pirmininko. Mes jau nebegalime toliau dirbti tik iš inercijos, nes inercija veda į stagnaciją“, - baigdama prisistatymą sakė Inga Ruginienė.

Ramunė Motiejūnaitė-Pekkinen
NAUJAUSI KOMENTARAI
2018-04-09 12:10:39Gaila
Gaila, kad vidiniai LPSK nesutarimai pesrsikele i spauda. Isiaiskinkite vietoje susirinke ar ten klastojo ar neklastojo protokolo ir t.t.
2018-03-07 15:37:51Narys
Aš tai rekomenduoju ir baliusiu už Janina ir Inga.
2018-03-05 13:26:23:)
Kažkaip visi nurimę, kaip "Tyla prieš audra". Viena ausim girdėjau, kad opapzicijai priklausančios šakos truputėlį kilstelėjo narių skaičių, kad galėtų daygiau delegatų paskirti į suvažiavimą.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai