2021 m. sausio 26 d. antradienis - 17:16
   

MIŠKŲ ŪKIO REFORMOJE – NAUJAS ETAPAS

«
2018 02 09
Valstybinių miškų urėdija, kuri apjungė 42 urėdijas, Generalinę miškų urėdiją bei Miškotvarkos institutą, veiklą pradėjo sausio pradžioje. Valstybės įmonė kol kas turi tik laikiną vadovą, o jos valdyba šiuo metu ieško sprendimų, kiek ir kur bus regioniniai padaliniai, kur įsikurs pagrindinė būstinė.

Tuo tarpu Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF) taip pat perorientuoja savo veiklą. Keliasdešmt savarankiškai urėdijose veikusių profsąjungų pasirašė susitarimą dėl profesinių sąjungų jungtinės atstovybės.

„Jungtinės atstovybės tikslas – supaprastinti bei paspartinti procesus ir sukurti prielaidas vieningam darbuotojų atstovavimui, informavimui bei konsultavimui, vykdant įmonės struktūrinius pertvarkymus bei optimizuojant įmonės veiklą, taip pat kolektyvinės sutarties projekto parengimui, derinimui bei pasirašymui VĮ Valstybinių miškų urėdijoje“, - rašoma LMPF informaciniame pranešime.

Nors į naują įmonę neperėjo dirbti apie 350 darbuotojų, kurių tarpe buvo ir nemažai profsąjungos nariš, šiuo metu miškininkų profesinėse sąjungose yra daugiau kaip 1500 narių. Kadangi profsąjungos nariu negali būti tik darbdavys ar jo įgaliotas atstovas, LMPF tikisi į profsąjungą pritraukti ir Valstybinės miškų urėdijos centriniame biure dirbančius darbuotojus.„Tikimės, kad jungtinė profesinių sąjungų atstovybė tiek su įmonės valdyba, tiek su įmonės administracija turės civilizuotus santykius“, - komentuoja LMPF pirmininkė Inga Ruginienė.

Į jungtinę profesinių sąjungų atstovybę deleguoti LMPF pirmininkė Inga Ruginienė, profesinių sąjungų atstovai Asta Čepienė, Dainius Dapkus, Nerijus Lemežis, Juozas Ūsas, Ala Vitkevičienė, Mindaugas Kriščiūnas. Jungtinės atstovybės pirmininke išrinkta I. Ruginienė, jos pavaduotoju – J. Ūsas.

Naujai įsteigtos Valstybinių miškų urėdijos valdybą šiuo metu sudaro šeši nariai, jos pirmininkas Gediminas Jasinevičius interviu portalui miskininkas.eu žadėjo, jog galutiniai sprendimai bus derinami su profesinėmis sąjungomis. „Skamba gerai, bet kaip bus realybėje, pamatysim. Dar priklausys ir nuo to, kiek galių ir įtakos turės įmonės valdyba“, - portalui lprofsajungos.lt komentavo LMPF pirmininkė Inga Ruginienė.


lprofsajungos.lt inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai