2021 m. sausio 26 d. antradienis - 16:58
   

GENERALINIAM KOMISARUI SIŪLO NUSILEISTI ANT ŽEMĖS

«
2018 01 24
Generaliniam policijos komisarui Linui Pernavui optimistine gaida pristačius 2017 metų policijos veiklos rezultatus ir nusikalstamumo rodiklius, sutartinai kritiškai prabilo policijos profesinės sąjungos. Komisaro teigiamai įvertintą praeitais metais baigtą policijos reformą Lietuvos policijos profesinės sąjungos (LPPS) pirmininkė Roma Katinienė apibūdino kaip katastrofą.

Nusileisti ant žemės ir pateikti tokią realybę, kokia ji yra, o ne kokią nori matyti komisaras, ragina ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos (LTPF) pirmininkė Loreta Soščekienė.

Abi profsąjungos mato daug trūkumų policijos reformoje, kuri, anot komisaro, pasitarnavo tam, kad gatvėse padaugėjo pareigūnų. Tačiau to kaina – jie patruliuoja po vieną. „Sakote puiku? Tada išeikite naktį į tamsų rajoną. Sutikite 3-4 gerokai įkaušusius asmenis. Vienas. Ir paprašykite mandagiai jų liautis triukšmauti. Paklus? Labai tikiuosi“, - ironizuoja L. Soščekienė.

R. Katinienė taip pat atskleidžia faktų, jog dėl demotyvuojančios sistemos, kai pradedantieji tarnybą uždirba tiek, kiek ir patyrę pareigūnai, darbą palieka šimtai žmonių. Likusieji dirba nežmoniškais krūviais ir tik dėl viršvalandžių ir naktinių pamainų susidaro vadinamais atlyginimų augimas, kuriuo giriasi valdžia.

LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė išplatintame komentare taip pat mini, jog per pastaruosius trejus metus iš darbo kasdien išeidavo po pareigūną. Taip esa sistema jau neteko per 1000 patyrusių žmonių. Ji kritikuoja komisarą L. Pernavą, jog užuot aplankęs šalies mažiausius komisariatus, jis mieliau lankosi Briuselyje ir kituose Europos šalių miestuose. Dėl to jis jau pramintas „komandiruočių generolu”.

Kritikuodamos neva gerėjantį nusikaltimų išaiškinamumą abi profsąjungos lyderės teigia, jog vaizdas yra gerokai pagražinamas.

„Išaiškinamumo procentą augina smurto artimoje aplinkoje ir girtų vairuotojų atvejai. Tai yra tokie atvejai, kurių neišaiškinti būtų neįmanoma. Sustabdei, pripūtė – prisideda vienas išaiškintas „nusikaltimas”. Moteris pranešė apie vyro smurtą, nuėjai, atlikai tyrimą – plius dar vienas išaiškintas atvejis“, - komentuoja L. Soščekienė. Tuo metu kai kuriose apskrityse išaiškinamos vos 2 vagystės iš 100, kai prieš L. Pernavo vadovavimą buvo išaiškinama 30-40 iš 100.

Tuo tarpu, anot LPPS vadovės R.Katinienės, sunkios ir labai sunkios nusikalstamos veikos yra registruojamos kaip lengvesnės ir statistikoje tai nebeatsispindi. „O sunkių ir labai sunkių nusikalstamų veikų tendencija yra didėjanti, užtenka pažiūrėti į informaciją viešojoje erdvėje. Tokių nusikaltimų, kaip turto prievartavimas, žmonių grobimas, ginkluoti plėšimai dienos metu, tokių tendencijų nebeturėjome kelis metus, nusikalstamumas buvo suvaldytas, o dabar tos veikos, apie kurias visi buvo pamiršę, vėl iškyla“, – portalui 15min.lt sakė R.Katinienė.

Anot jos, dėl prastos situacijos planuojama kreiptis į valstybės vadovus – vyriausybę, Seimą, prezidentę.

lprofsajungos.lt inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
2018-01-26 08:36:41siuvėja
Puikios pastabos . Dabar per žiniasklaidą nuvilnijo Pernavo sau liaupsių banga ir atrodo viskas gerai . Kažkaip Skvernelio pozicijos nesigirdėjo ? Matomai ruošiasi šuoliui . Laikykitės profsąjungos ir sekmės.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai