2021 m. sausio 17 d. sekmadienis - 17:08
   

PAVYKO APSAUGOTI PROFESINIŲ SĄJUNGŲ VEIKLOS LAISVĘ

«
2018 01 12
Sausio 12 d. Seime buvo svarstomos strateginių įmonių įstatymų pataisos, kurių viena kėlė nemažai nerimo darbuotojų atstovams. Planuota, jog teisėsauga turėtų tikrinti šalies strateginėse įmonėse veikiančių profesinių sąjungų vadovus. Praeitų metų gruodžio mėnesį Seimo Ekonomikos komitetas pritarė minėtai pataisai, kurią aštriai sukritikavo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkas Artūras Černiauskas.

„Galime pasidžiaugti, kad sveikas protas paėmė viršų. Svarstant strateginių įmonių įstatymų pataisas, parlamentarai atmetė Ekonomikos komiteto išvadą ir, 35 balsais „už“, po 34 – prieš ir susilaikius, nepritarė tai siūliusio konservatoriaus Lauryno Kasčiūno pataisai“, - informuoja LPSK.

Įstatymas priimtas su Seimo nario Vytauto Bako pataisa, kuri garantuoja teisę patiems darbuotojams spręsti, kas turi ginti jų interesus, ir apsaugo darbuotojų organizacijas nuo valstybės institucijų kišimosi į profesinių sąjungų veiklą.

V. Bakas savo Feisbuko paskyroje džiaugiasi, kad pavyko apsaugoti profesinių sąjungų veiklos laisvę. „Liberalizmo vertybes atstovaujančių politikų siekis būtinai kontroliuoti žmonių profesines asociacijas, mano įsitikinimu, nesuderinamas su liberalizmo idėjomis - žmogaus teisės, laisvės. Jei atsitiktų taip, kad atskiri žmonės, prisidengdami profesinių sąjungų veikla, veiktų prieš valstybę, mes turime pakankamai instrumentų jau dabar, kad galėtume apsaugoti valstybės interesus ir pačias organizacijas. Mano galva, nacionalinio saugumo interesas yra laisvai veikiančios ir darbuotojų interesus ginančios profesinės sąjungos“, - komentuoja Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas V. Bakas.

Primename, kad Vytautas Bakas anksčiau yra ėjęs Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininko pareigas.

lprofsajungos.lt

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai