2021 m. sausio 26 d. antradienis - 17:40
   

MEDIKAMS ALGOS 20 PROC. KILS NUO GEGUŽĖS

«
2017 12 20
Gruodžio 13 d. penkių Lietuvos nacionalinę sveikatos sistemos šakos kolektyvinę sutartį pasirašiusių profesinių sąjungų vadovai su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga pasirašė susitarimą, kuriame numatyta nuo kitų metų gegužės 20 proc. didinti sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokesčio fondą. Taip pat sutarta siekti, kad 2020 metų antrojo pusmečio pradžioje gydytojų vidutinis darbo užmokestis (VDU) būtų ne mažesnis kaip 3 šalies VDU, slaugytojų – ne mažesnis kaip 1,5 VDU.

Neseniai susikūręs Lietuvos medikų sąjūdis nors oficialiai ir neminimas susitarime, tačiau jo atstovai tiesiogiai ir netiesiogiai dalyvavo derybose.

Susitarimą pasirašė Lietuvos gydytojų sąjungos, Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos, Lietuvos slaugos specialistų organizacijos, Medicinos įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ ir Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinės sąjungos vadovai Liutauras Labanauskas, Aldona Baublytė, Danutė Margelienė, Jolanta Keburienė (ji yra ir Lietuvos medikų sąjūdžio tarybos narė) ir Lina Ganatauskienė.

Spalio pradžioje minėtos profesinės sąjungos prisistatė kolektyvinėms deryboms dėl atlyginimų augimo, tačiau iš Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) gautame atsakyme nurodoma, jog derybos dėl šakos kolektyvinės sutarties baigtos, ji pasirašyta, todėl „Ministerijai yra nesuprantama, kokias naujas derybas siekia inicijuoti profesinių sąjungų organizacijos“.

Vis dėlto vėliau, tikėtina, jog dėl Medikų sąjūdžio reikalavimų medikų algas nuo sausio 1 d. kelti 30 proc., ministerijos vadovybė nusileido ir buvo sudaryta derybinė grupė, kuri konstatavo, kad kolektyvinės derybos nėra pasibaigusios, ir susitarė dėl atlyginimų kėlimo. Taip pat nuspręsta, kad kolektyvinės derybos sprendžiant aktualiausias medikų problemas bus tęsiamos toliau.

Nors minėto susitarimo Medikų sąjūdžio atstovai nepasirašė, tačiau derybose jie dalyvavo. Štai kaip situaciją savo Feisbuko paskyroje komentuoja idėjinis organizacijos lyderis Vytautas Kasiulevičius:

„Po to, kai Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija į pirmąsias derybas pakvietė Lietuvos medikų sąjūdžio atstovus, nesutikome su tuo 15 procentų nuo liepos 1 d. (taip siūlė kolektyvinėms deryboms dėl atlyginimų prisistačiusios profsąjungos, - red.). Mus iš dalies palaikė Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos vadovė Aldona Baublytė, ieškojusi kompromisų tarp mūsų ir LGS (Lietuvos gydytojų sąjunga, - red.) ir siūliusi didinti atlyginimus nuo gegužės 1 d., tuomet vėl ėmėme kalbėti apie didesnį atlyginimų didinimo procentą ir derybose atsirado jau 20 procentų. Juk visa tai yra įrašyta, dokumentuota.

Galima būtų tik apgailestauti, kad didžiąją dalį diskusijų tose derybose praleidome ne su SAM, o su Gydytojų sąjungos vadovu, kodėl atlyginimus reikia didinti daugiau negu 15 procentų“.


lprofsajungos.lt inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai