2021 m. sausio 17 d. sekmadienis - 17:31
   

NESĄŽININGA IR NEPADORU NEKELTI ATLYGINIMŲ!

«
2017 11 23
Lapkričio 20 d. keturios Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai priklausančios profesinės sąjungos kreipėsi į Seimo narius išreikšdamos viltį, kad šie balsuos už Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pasiūlymą bazinės mėnesio algos (BMA) dydį nuo 2018 m. sausio 1 d.  pakelti iki 137 eurų.

Tuo tarpu vyriausybė 2018 m. siūlo nustatyti 132 eurų BMA. „Manome, kad po krizės praėjus beveik 9 metams, teikti tokį pasiūlymą yra nesąžininga ir nepadoru viešojo sektoriaus darbuotojų atžvilgiu“, - teigiama profsąjungų rašte.

2009 m., prasidėjus ekonominei krizei, BMA nuo 490 Lt (141,9 euro) buvo sumažinta iki 450 Lt (130,5 euro) ir iki šiol nebuvo keliama. Pagal šį dydį skaičiuojami valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų bei valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų: mokytojų, socialinių darbuotojų, bibliotekininkų, kultūros darbuotojų atlyginimai.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga, Lietuvos slaugos specialistų organizacija, Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų  profesinė sąjunga, Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinė sąjunga (LVTPS), paskelbusios viešąjį kreipimąsi, teigia, jog nuo 2009 m. iki 2017 m. profesinės sąjungos ne kartą kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentę, Vyriausybę bei Seimą dėl BMA atstatymo, tačiau į jų pasiūlymus nebuvo atsižvelgta.

„Neabejojame, kad valstybės viešojo sektoriaus valdymo prioritetu turi būti siekis viešajame sektoriuje sutelkti kompetentingus žmogiškuosius išteklius, pasiūlant profesionalumą atitinkančius atlyginimus. Valstybei reikalingas darbas turi būti deramai atlyginamas“, - teigiama minėtų profsąjungų vardu LVTPS pirmininkės Irenos Petraitienės pasirašytame kreipimesi.

lprofsajungos.lt inf.
NAUJAUSI KOMENTARAI
2017-12-21 20:12:23Kvailys
Gydytojai bent jau kyšius ima, tai gali ne tik išgyventi, bet ir gyventi labai gerai. O mokytojai, nulenkę galvas, pildo visus kvailų pertvarkų švietimo sistemoje nurodymus. Tai ar verta avinams kelti atlyginimus, jeigu jie paklusniai vykdo nurodymus ir būdami alkani ir basi?
2017-12-21 09:51:11Andrius
profsajungos turi imtis veiksmu o ne tiketis supratingumo ir solidarumo is valdzios
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai